🍀 Nisan ve mayıs ayı gebelik planlayanlar 🍀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay maşallah cok şanslınız ben doğma büyüme buralıyım. Denk geldiğim doktorları anlatsam nazar değmesin şans önemli
İnanır mısınız son 3 doktor seçimim dışında önceki doktorlarım benimde çok kötüydü. Neler duydu bu kulaklar tahlil vs yapılmadan yollandığım çok oldu ama şükür son doktorlarım iyi çıktı

Hayırlısı olsun canım hakkınızda bızde sızın gıbı bu ay sadece 2 günü degerlendırebıldık ovulasyon testı yaptım 3gun pik gösterdı sonrakı gunde çatlamaydı pikin ikinci gününü ve çatlama gününü degelendırebıldık sadece . Senın 3 ay cok erken daha. Stres yapma boşuna benım bu 5. Ay ılk 3 aya kadar bende diken üstündeydim ama sonra baktım kendı kendıme edıuorum yavaş yavaş takıntım azalmaya başladı olmuyorsa olmuyor zamanını beklıyor demekkı canım hayırlısı olsun hepımızın hakkında insallah.sen de ovulasyon testıylemı takıp edıyorsun?

ilk ay akışa bıraktık, 2. ay ovülasyon testi ile yaptık sonraki ay akıntı ile anladım yumurtlama günlerini ama olmuyor 3 aydır..muayene kontroller okey ama doktorum çok stres yapıyorsun kesinlikle akışa bırakmalısın dedi yaş 32 olduğu için endişe ediyorum sanırım halbuki 40 yaşında bile hamile kalanlar var nasip işte.

ya şöyle sanırım o 9 martta ilişkiye girdikten sonra yapmıştım testi ilişkiden sonra yanıltıcı sonuçlar çıkıyor birde pkos var bende ondan dolayıda dalgalanmalar oluyor sanırım
Siz her ihtimale karşı regl dönemi bitene kadar 2-3 günde bir ilişki planlarsanız illa ki denk gelecektir diye düşünüyorum. Tabi düzensiz bir regl döneminiz varsa uzun süre bunu planlamak kolay olmayabilir. Test yanıltabilir gibi geldi pek stabil ilerlemiyor çünkü.

3 ay çok normal bir süre, 35 yaş altı için 1 sene test vs istemiyorlar, ben de hemen deneyince oluyor sanangillerdendim 3 ay oldu 4. aya başlıycaz nasipse. Bol bol dua edin mümkünse egzersiz yapın stresi oldukça azaltıyor, keyifli vakit geçirebileceğiniz faaliyetlerde bulunmaya çalışın zamanı gelince olacak inşallah :)

amin inşallah bizde öyle sanıyorduk keşke büyüklerimizi dinleseymişiz diyorum spor yapıyorum, sigara kullanmıyorum çok dua ediyorum hatta antidepresana başladım çoook stresli anksiyete bi yapım var maalesef, rabbim hepimize nasip etsin bu duyguyu.

Doğumdan bir bucıuk yıl sonra karaciğer enzimlerim bozuldu (sebebi bulunamadı) sonra kendiliğinden düzeldi. İlk gittiğim dr şiddetli morluklar ve kaşıntılarım olduğu için kocan kaşısın dedi 3. Gittiğim dr da gebelik kolestazı olabilir dedi. Bugun ki dr a onu söyledim ayıp olmasın diye tuttu kendini gülmemek için gebelik bitmiş doğumun üstünden kaç zaman geçmiş gebelik kolestazı mı oluyomuş dedi sonra karaciğer de baktı drlar vahim durumda kendi kendine düzeldi garibim

Ben senı ekım kasım Aralık ayı topıgınden hatırlıyorum sonra karşılaşmadık sanırım yasın cok ileri deil bende 30 yaşındayım 31 kasımda 30 ü doldurup 31 e gırecegım. Ben evlendıkten sonra yaklasık 2 sene korundum kızım doğduktan sonrada 2 yıl korundum yıne ılk evlendıgımde mıyom çıktı bende korunmak zorunda kaldım amelıyat olana kadar amelıyat olduktan sonrada6 ay yasaktı 9. Ayında gebe kaldım tek pısmanlıgım kızım doğduktan sonrakı 2. Sene kadar korunmuş olmak zaten olmuyormus hemen keske korunmasaymışım dıyorum ama nasıp ıste demekkı nasıbımde boylesı varmıs. Daha cok erken senın canım . Hayırlısını ıste rabbımden en dogru zamanda versın ınsallah tek temennımız o.

Kuzu bende gebelık kolastazı oldum ama benımkı doğumdan sonra gectı. Ben dusuk rıskıne karşı progesteron kullanmıştım megersem oda yükseltiyormuş . Ama zaten bende varmıs karacıger problemı kullandık ilaçta tetıkledi öyle düşünüyorum. Sımdı ıkıncı gebelıgı dusunuyorum ana olursada tekrar aynu seylerı yasarım dıye korkuyorum doğuma gırdıgın gun alt ast degerlerım 600 çıkmıştı dalağım bile büyümüş buz atlatmışım

ben anlamadım ilk günden hamile kalanlar nasıl kalıyor? nasıl denk getiriyorlar? etrafımdaki herkes çok çabuk hamile kaldığı için bende sandım ki 3 ilişkiden sonra oldu bu iş ama yok hiçbirşey planlandığım gibi gitmiyor ve ben daha da stresleniyorum güya hemen hamile kalıp işi bırakacaktım vs. rabbimden hayırlısını dilemekten başka çarem kalmadı. demek ki zamanı var diyorum.

Ay çok geçmiş olsun ya gerçekten hayret ediyorum bazı doktorlara nasıl böyle olabiliyorlar diye. Şimdi iyisinizdir umarım

2 yakın arkadaşım da korunmadıkları tek gecede hamile kaldılar. Hem kendimle hemde onlarla çok dalga geçtim yumurtalarınızda nasıl bir çalışma aşkı varmış nasıl bir görev bilinci diye ama gerçekten nasip bu işler onu anladım

Aiyyyy gerçekten nasip kuşum ya. Çok şükür bir evladın var rabbim ikinciyi de nasip etsin inşallahhhhh. Kuzum benim eşimin bi problemi var mıydı hiç bilmiyoruz ama bizde üst üste öyle her gün ilişkiye giremiyorduk eşim zorlanıyordu. Biz de bi kaç ay olmayınca eşimde bi problem olabilir diye düşünmüştük. O ara ben bir gebenin günlüğünden erkek için bi takviye var ondan almıştım eşime 3 aylık. Bi de d vitamini omega 3 propolis keçiboynuzu özü falan içirdim eşime sürekli. Sonra eşim test verdi. Doktor tüm değerlerin mükemmel demiş. Valla bu kullandıklarının etkisi oldu mu bilmiyorum ama bence kesin olmuştur.

sorma sorma benimde güya her yumurtlamada yumurta sayım 16-18 arası ama tık yok hepsi tembel herhalde yan gel yat anca

İşte seninki gebelik kolestazı aşkım benim ki doğumdan bir bucuk yıl sonra olmuştu gebelikten alakasız karşıma cıkan doktorların blgi seviyesi bu kadardı diye örnek verdim. Allahım tekrarını yaşatmasın bi önceki topikte konuşmuştuk biz senle bu konuları hatırlıyorum sen unuttun mu yoksaaaam beni

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…