ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Bende 1 aydır dikkat ediyorum aslında kiloyu vermek değilde korumak daha zor bence

Hayat boyu sağlıklı yaşamalıyız yoksa ipin ucu kaçınca kilo almakta kaçınılmıyor🤦‍♀️🤦‍♀️
Olaya kilo verme değil de, yaşam tarzım bu şeklinde bakılırsa koruma da zor değil...Artık beni herkes böyle kabul etti.
Ailem de böyle besleniyor ve hepimiz halimizden memnunuz. Bir yili aşkın bir zamandır kilomu koruyorum, aynı şekilde eşim de öyle...😍

Bende sana sorayım😆😆

Ne zamandır diyettesin ve kaç kilo verdin 🤗🤗
1 ay kadar oldu, 4 kilo kadar verdim. Ama 2 haftadir vermiyorum. Onemli degil, hedefim kisa surede kilo vermek degil. Ama cok fena bel agrim var, yuruyemiyorum. O nedenle hizlica kilo verebilsem belim rahatlayacak :KK43:
İyi akşamlar...😊

Haftanın iki günü tek öğün yapıyorum, beş günü de iki öğün. Genelde pazartesi ve perşembe günleri...
Hem kilomu koruyorum, hem bu şekilde kendimi daha zinde hissediyorum.

Kilo verme döneminde ara öğünler de yaptım. Ama hep irade kullanmak zorunda hissettim ve gerçekten zordu.
Sonra inst'da @drrenginborekci'yi keşfettim ve if+low carb beslenme modeline geçiş yaptım. Karnım da doydu, açlık da hissetmez oldum ve daha bir çok şey.. Resmen genclestim.😍
Kac kilo verdiniz toplamda?
Meyveyi ilk ogunumde yiyorum.
Patatesi nadiren ve çok çok az. Bulgur da nadiren ve toplamda bir yemek kaşığı kadar. Toplam karbonhidrati 60 Gr üzerine çıkmayacak şekilde alıyorum. Çoğunlukla da 50 Gr kadar oluyor.
23 saat açlık yapıyorum, sıkıntı olmuyor. Tamamen alıştım.
Darısı sana...😍
Bravo :) benim de onumuzdeki yil icin hedefim asagi yukari bu :) hem gunde tek ogun yemek hazirlamak da cok guzel :))

1 ay kadar oldu, 4 kilo kadar verdim. Ama 2 haftadir vermiyorum. Onemli degil, hedefim kisa surede kilo vermek degil. Ama cok fena bel agrim var, yuruyemiyorum. O nedenle hizlica kilo verebilsem belim rahatlayacak :KK43:

Bravo :) benim de onumuzdeki yil icin hedefim asagi yukari bu :) hem gunde tek ogun yemek hazirlamak da cok guzel :))
Geçmiş olsun, tez zamanda şifa bulursun inşallah...🤲
39 kilo kadar verdim canım. 46 bedenden 36 bedene düştüm...✌️

Olaya kilo verme değil de, yaşam tarzım bu şeklinde bakılırsa koruma da zor değil...Artık beni herkes böyle kabul etti.
Ailem de böyle besleniyor ve hepimiz halimizden memnunuz. Bir yili aşkın bir zamandır kilomu koruyorum, aynı şekilde eşim de öyle...😍
Aynen çok doğru👏👏👏

Beslenme düzenin nasıl aralıklı oruç mu yapıyorsun

Mutlu pazarlar...🥰

İlk öğünüm:
Domates+biber+kaşarlı omlet ve klasik tabagim.
Kahve yanında bir kare de bitter çikolata yedim.

Eklentiler

• IMG20221002104736.jpg
    IMG20221002104736.jpg
    96,1 KB · Görüntüleme: 82
İkinci öğünüm:
Fırında palamut, salata..

Su 3 lt
Sade Türk kahvesi, filtre kahve içtim. Birazdan da rezene çayı içerim.

Spor: 20 dk yürüyüş ve diz-bacak egzersizleri.

Eklentiler

• IMG20221002181544.jpg
    IMG20221002181544.jpg
    117,9 KB · Görüntüleme: 72
İyi günler... :KK68:
İlk, belki tek öğünüm, duruma göre bakacağım artık. 🤷
Sahanda göz yumurta ve diğerleri...

Eklentiler

• IMG20221003103624.jpg
    IMG20221003103624.jpg
    129,9 KB · Görüntüleme: 68
Eveeet tek öğün olarak devam ettim.✌️

Spor: 15 dk eliptik ve diz-bacak egzersizleri.

Su: 3 lt olmak üzere.
Sade Türk kahvesi, filtre kahve ve yeşil çay içtim...

Mutlu günler...🌸
İlk öğünüm:
Kabak+dereotu+kaşarlı omlet böreği ve diğerleri.
Sonradan 6 adet zeytin de ilave ettim...

Eklentiler

• IMG20221004100334.jpg
    IMG20221004100334.jpg
    153,2 KB · Görüntüleme: 65
CanTorun CanTorun merhaba
Birkaç sorum olacak size, müsait olduğunuzda yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.
- Türk kahvesi ve bitter çikolatayı kahvaltıdan hemen sonra mı tüketiyorsunuz?
- Pilates ve yoga videodan mı, spor hocası mı?
- Davet günlerini nasıl yönetiyorsunuz?
- Canınız hamur işi veya tatlı istediğinde ne yapıyorsunuz?
- Artık kesinlikle yemem dediğiniz şeyler neler?

CanTorun CanTorun merhaba
Birkaç sorum olacak size, müsait olduğunuzda yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.
- Türk kahvesi ve bitter çikolatayı kahvaltıdan hemen sonra mı tüketiyorsunuz?
- Pilates ve yoga videodan mı, spor hocası mı?
- Davet günlerini nasıl yönetiyorsunuz?
- Canınız hamur işi veya tatlı istediğinde ne yapıyorsunuz?
- Artık kesinlikle yemem dediğiniz şeyler neler?
Merhaba. 😊
Aslında kahveyi ilk öğünden iki saat kadar sonra içmek daha iyi imiş, bunu maalesef uygulayamiyorum. Şükür ki demir eksikligim yok, olsa kendimi zorlardim.

Kızımla birlikte hocayla çalışıyoruz. Hoca çok çok önemli, yoksa ileriki yıllarda sakatlık çıkabilir. Daha önce pilates yapmadiysan, yalnız yapmanı önermem...

Davet günleri eğer varsa sağlıklı olan yiyecekleri seçiyorum, yoksa da fırsattan istifade tek öğün yapıyorum.

Rafine şekeri ve tatlıyı kestigim için canım istemez oldu.

Biz eşimle sık sık turlara katılıyoruz. Gittiğimiz yerlerde yöresel yemek ve tatlıları yiyorum. Ama döndüğüm anda meyveyi de keserek bedenime temizlik yapıyorum. Beceremesem ağzıma bile sürmem.

Hiç bir şekilde ekmek yemem...😉

İlk öğünüm: Kabaklı omlet böreği ve diğerleri...
Bugün stresli bir gün geçirdim ve malesef mide ağrım var. O yüzden ikinci öğünümde sadece bir kase köy tarhanasi icebildim.

Suyu da sayamadim. İki lt olmuştur.

Sade Türk kahvesi ve gün içerisinde nane limon çayı içtim.

Pilates günümüz olsa da maalesef gidemedim. Sadece sabah 20 dk yürüyüş yapabildim. 🤷

Yarın da nasipse tatile çıkacağız. 🤲

Eklentiler

• IMG20221004100334.jpg
    IMG20221004100334.jpg
    153,2 KB · Görüntüleme: 94
Merhaba. 😊
Aslında kahveyi ilk öğünden iki saat kadar sonra içmek daha iyi imiş, bunu maalesef uygulayamiyorum. Şükür ki demir eksikligim yok, olsa kendimi zorlardim.

Kızımla birlikte hocayla çalışıyoruz. Hoca çok çok önemli, yoksa ileriki yıllarda sakatlık çıkabilir. Daha önce pilates yapmadiysan, yalnız yapmanı önermem...

Davet günleri eğer varsa sağlıklı olan yiyecekleri seçiyorum, yoksa da fırsattan istifade tek öğün yapıyorum.

Rafine şekeri ve tatlıyı kestigim için canım istemez oldu.

Biz eşimle sık sık turlara katılıyoruz. Gittiğimiz yerlerde yöresel yemek ve tatlıları yiyorum. Ama döndüğüm anda meyveyi de keserek bedenime temizlik yapıyorum. Beceremesem ağzıma bile sürmem.

Hiç bir şekilde ekmek yemem...😉
Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim :KK200: Ben de işe sizin kahvaltı tabağınıza benzer bir kahvaltı götürmeye başladım. 11:30-12:00 gibi yiyorum ve doktorun verdiği takviyeleri alıyorum.
Saat 14:00’de Türk kahvesi ve maden suyu içiyorum. Eve gelince de saat 16:30 gibi bir türk kahvesi ve bitter çikolata yemeye başladım. Ardından 30 dakika kadar bantta yürüyüş yapıyorum. Yarın reformer’a başlayacağım.

Bu geçişe sizin ve konunuzun katkısı büyük. Tekrar çok teşekkür ederim.

Sevgiler 🌸

Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim :KK200: Ben de işe sizin kahvaltı tabağınıza benzer bir kahvaltı götürmeye başladım. 11:30-12:00 gibi yiyorum ve doktorun verdiği takviyeleri alıyorum.
Saat 14:00’de Türk kahvesi ve maden suyu içiyorum. Eve gelince de saat 16:30 gibi bir türk kahvesi ve bitter çikolata yemeye başladım. Ardından 30 dakika kadar bantta yürüyüş yapıyorum. Yarın reformer’a başlayacağım.

Bu geçişe sizin ve konunuzun katkısı büyük. Tekrar çok teşekkür ederim.

Sevgiler 🌸
Çok mutlu oldum, başarılar diliyorum...
Hep destek, tam destek...😍💪

Herkese iyi akşamlar...❤️
Dün yazmayı unutmuşum, tatilde 2.gunumuz...😍

İlk öğünüm:
Mantarlı ve biberli omlet ve diğerleri...

İkinci öğünüm:
Dışarıda yedik, Izgara zgara palamut ve en bolundan yeşil salata.. 😋

Spor:
40 dk yürüyüş ve 30 dk yüzme..
Birazdan da diz-bacak egzersizleri yapacağım

Su 3 litreyi bulur.
Sade Türk kahvesi ve yeşil çay içtim...

Eklentiler

• IMG20221006083428.jpg
    IMG20221006083428.jpg
    152,4 KB · Görüntüleme: 83
Selamlar... :KK52:
Tatilin 6.gunu...
Kesinlikle koyver gitsin demek yok. ✌️
İlk öğünü hep kendimiz hazirladik, İkinci öğünler dışarıda oldu. O da genelde ızgara balık ve salata şeklinde...

İlk öğünün saati biraz erken olunca havuzdan gelince, meyve-ceviz-yogurt/peynir şeklinde küçük bir ara öğün yaptım. Yoksa ikinci tur termal ve havuz etkinliği için enerjim olmuyor.🤷

Günde iki kez, 30'ar dakikadan bir saat kadar antrenman niteliğinde sırt üstü yüzüyorum. Serbest denedim, baş dönmesi ve hafif bulantı yapınca bıraktım. Açıkçası hastalığımın nuksetmesinden çekiniyorum.

20 dk kadar tempolu yürüyüşü ve diz-bacak egzersizlerini de ihmal etmiyorum.

Kahve, yeşil çay ve illaki 3 lt suyumu da içiyorum.

Sağlıklı beslenme ve sporu tamamen yaşam tarzı haline getirdigime artık emin oldum.
Kendimi de, bu yaşam tarzını da çok seviyorum. ❤️

X