*9 Mart - 1 Haziran Arası Kilo Verme Yarışması*

Greyfurt

Sucuklu yumurta
Yeşillik
4,5 kaşık domates,biber sosu
2 Domates
1 salatalık
3 kk ezine peyniri

2 hurmayla sade türk kahvesi

6 badem
1 tabak Menemen
1 kase yoğurt
Yeşillik

Büyük ton balığı
1 küçük kase yoğurt
Bir sürü yer fıstığı (çok acıkmıştım dışarda olunca da bulabildiklerim :))

Sade filtre kahve

Iyi geceler canlar menuyu bildiriyim

Kahvaltı malesef öğle yaptim zeytin peynir sakatalik domates bir dilim ekmek çocuklara hamur kizartmistim bir dilim ekmek kadar hamur kizartama yedim.

Ara yer fıstığı yedim bi avuç

Aksam 18-30 da bir porsiyon ıspanak yemeği bir kase sehriye çorbası küçük kase yogurtlu cacik yedim.
22:30 a sekersiz çay bir avuç yarisi beyaz leblebi yarisi yer fistigi yedim

Bugünkü menum berbatti zamanında kahvalti yok geç saatte çay çerez ye artik bu hafta evumdeyim uygulamaya çalışacağım.
3 lt suyumu içtim spor yapamadim ogleden akşama kadar ev temizligiyle uğraştim spor yapmaya halim kalmadi.
Yarin sabah güzel güne ve dinc inancli azimli bir sekilde baslamak dileğiyle ♥♥♥

sabah yoğurtlu karışım
kendi yaptığım yulaflı diyet kurabıye

öğle yoğurtlu karışım
arkadaşımdaydım biraz bisküvi cıkolota topları yedim irademe sahıp cıkamayarak

akşam biraz tavuk brokoli yoğurt
1 saat yürüyüş

8,9 tane yeşil erik

2 kase kuru meyveler ve taze çilekle yaptığım müsli (yağsız sütlü)

Türk kahvesi

11 Antepfıstığı
4 badem
3 küçük domates
2 haşlanmış yumurta
Bir avuç siyah kuru üzüm
Küçük kase yoğurt
1 Salatalık
(Evi ilaçlattığımız için böyle bir menü oldu şimdi fark ettim bende çok saçma :))

Yeşil çay
Kahve

1 kase türlü
1 kase yoğurt
Bolca yeşillik

10 tane yer fıstığı(Çok acıkmıştım, akşam yemeğini erken yiyince)
Bugün yine ekstra hareket yapamadım ilaçlama işlerinden dolayı ama hiç oturmadım desem yeridir onu yapayım bunu kaldırayım derken, yarın daha güzel bir gün olacak malum tartıya az kaldı

Menun cok guzelmis bakalim tarti günü yakin canim bisey soracagim mesala bugunku aldigin kalori 1400 geçer mi galiba sendin degilmi kalori hesabi yapiyodun merak ettim hani bu kuru yemişler cerezler varya o bakimdan sordum bende yiyorum da eger geçerse yemesem.benim tahminle 1100yada 1200 kalori mi seninki menune bakarak dogrumu

Benim menü kahvaltı 12:00 da yaptik isten gucden erken yapamadim bir salatalik domates iki sivri biber peynir k.k kadar zeytin birde pekmeze bir dilim tam bug.ekmek bandim.tabi ayriyetten 3 dilim ekmek vardi.
16:00 da oturmadaydim 8 yaprak sarmasi hafif yagliydi kücük yüzük parmak kalinliginda kızlar sizin parmak kalinmi bilmem Abooooo dimeyin haa :))) benim parmaga baktim kalinmisya o kadar buyuklukte degil yaprak sarmasi ,evet yaninda kete vardi yemedim kadayif bol cevizli tatli yapmis hafifti iki çatal aldim geri kalani yemedim bir lokmalik peynir bir dilim domates
Aksam 19:00 da ıspanak yemegi yine ayni corba yogurtlu cacik, kuru sogan ,iki üç dis taze samirsak bir dilim tam b.ekmek
22:00 da sekersiz çay yarim avuç yer fistigi yedim.
Yarim saat yürüyüş 2 lt su çaylar vs hariç. Benim bi sıkıntım erken saatlerde kahvalti akşam yemeklerini 18:00 yiyebilmeyi 22:00 da cerez vs bisey yememeyi cok isterdim o zaman metobalizmamin calisacagina inanıyorum

akşam 6 fda yemeyi bıırakmak çok etkili ve sabah kahvaltıyı erken ve güzel yapmak..

Evet canım bendim o her şeyi hesaplayan, her yediğimin içtiğimin notunu tutuyor hesaplıyordum ama bir süre sonra insan çok kötü takıyor hiç iyi olmuyor benim şeker değerlerim riskli olduğu için bende şekeri komple hayatımdan çıkardım ve glisemik indekse göre beslenmeye başladım. Kan şekerim hep dengede olduğu için çikolatalara saldırmıyorum ve bu durum hoşuma gitmeye başladı çünkü ben her gün çikolata yerdim deli gibi :)) ama artık o kadar canım istemiyor taze ve kuru meyvelerden alıyorum şekerimi,şeker orucunun 12. günü ve ben bile kendime inanamıyorum, gerçekten isteyince her şey oluyormuş. Birbuçuk aydır onu kıs,bunu yeme derken 1,5 kilo verebilmiştim toplamda ve sonunda pes ettim, böyle olmayacak bu iş derken dediğim beslenme düzenini gördüm ve sende merakta olduğun için söylüyorum aramızda kalsın arada canım dün dayanamadım tartıldım 70,6 dan 69,5'ti. Bakalım cuma neler olacak :) menülerimi görüyorsun o kadar yememe rağmen, gerçekten çok kısınca vücut engelliyor kilo vermeyi.

10 adet antepfıstığında(çiğ) 30, 10 adet yer fıstığında (kabuklu)60 kalori var canım ortalama bu ikisi en düşükleri kuruyemişlerde. Dünkü hesabımı sorarsan eğer 1100, 1200 arası olmalı canım şöyle bir hesap yaptımda doğru tahmin etmişsin, çok uzattım ama umarım yardımcı olabildim canım

Son düzenleme:
selam kızlar çok gelemiyorum kusura bakmayın bende iki gündür ayran detoksu yapıyorum ilk gün 500 gr verdim bakalım bugün kaç gr vericem sizler nasılsınız? nasıl gidiyor diyetler

Slm hanımlar internetim yoktu ugrayamadum.
Benim dün itibariyle 19 şubatta başladığım diyetimin 2 ayı bitti.ve ben 7 kilo 300 gram verdim.son günlerde daha dikkatli olmamın etkisi çok. Bu hafta kabak tan değişik yemekler yapıyorum.
Bu gün de kabak var akşam yemeğinde
Sabah ise 2 yumurtali menemen 1 dilim ekmek yedim.
Hedefimin 7 kg gitti 9 kilosu kaldı. Umarım 30 mayisa kadar hepimiz hedeflerimize ulasiriz

kac gün yaptınız ve ayrıca katı hic birsey yemiyormusunuz toplam kac gr verdiniz
2 gün yaptım, 900 gr verdim. Sabah saat 9:00 da 1 dilim kepek ekmek, 1 haşlanmış yumurta, 1 kibrit kutusu peynirden oluşan kahvaltımı yaptım. Bir de detoks çorbası var, saat 12 den başlayarak her 2 saatte bir, 1 kase içiyorsun. Toplamda 6 kez içilecek saat 12, 14, 16, 18, 20, 22 de.( istersen saatleri kendine göre uyarlayabilirsin ama yine 2 saat aralıklarla olmalı)Detoks çorbası için 4 kaşık yeşil mercimek, 4 kaşık nohut, 4 kaşık bulguru ayrı ayrı haşlıyorsun. Bu malzeme iki günlük. Yarısını 600-700 gr (yaklaşık 3 su bardağından biraz az) yoğurtun içine katarak detoks çorbasını hazırlıyorsun. İstersen içine bir salatalık da doğrayabilirsin, pulbiber ve nane atılabilir. Tuz bu iki gün boyunca hiç kullanılmıyor, tuz yasak. Her gün en az 2 lt su içilmeli ve sporla desteklenmeliymiş.

camilya, post: 46142624, member: 304727"]Evet canım bendim o her şeyi hesaplayan, her yediğimin içtiğimin notunu tutuyor hesaplıyordum ama bir süre sonra insan çok kötü takıyor hiç iyi olmuyor benim şeker değerlerim riskli olduğu için bende şekeri komple hayatımdan çıkardım ve glisemik indekse göre beslenmeye başladım. Kan şekerim hep dengede olduğu için çikolatalara saldırmıyorum ve bu durum hoşuma gitmeye başladı çünkü ben her gün çikolata yerdim deli gibi :)) ama artık o kadar canım istemiyor taze ve kuru meyvelerden alıyorum şekerimi,şeker orucunun 12. günü ve ben bile kendime inanamıyorum, gerçekten isteyince her şey oluyormuş. Birbuçuk aydır onu kıs,bunu yeme derken 1,5 kilo verebilmiştim toplamda ve sonunda pes ettim, böyle olmayacak bu iş derken dediğim beslenme düzenini gördüm ve sende merakta olduğun için söylüyorum aramızda kalsın arada canım dün dayanamadım tartıldım 70,6 dan 69,5'ti. Bakalım cuma neler olacak :) menülerimi görüyorsun o kadar yememe rağmen, gerçekten çok kısınca vücut engelliyor kilo vermeyi.

10 adet antepfıstığında(çiğ) 30, 10 adet yer fıstığında (kabuklu)60 kalori var canım ortalama bu ikisi en düşükleri kuruyemişlerde. Dünkü hesabımı sorarsan eğer 1100, 1200 arası olmalı canım şöyle bir hesap yaptımda doğru tahmin etmişsin, çok uzattım ama umarım yardımcı olabildim canım[/QUOTE]
Supersinnn çok güzel aciklama yaptin tesekkur ederim su şeker orucunu bi bende arastiriyim.bBugün canım tatli istedi misir gevreği yedim pitter cikolatanin küçük karesini yedim normalde çikolata ya cok dusgun degilim ama kan sekerimmi düştü ne.bide relg donemide bazen cikolata cekiyor şekeri tamamen hayatimdan cikarsam olur ben çaya şeker atardim buyuk kupa b.bir c.kasigi bana deseler caya seker atmican inanmazdim simdi bir ay olacak atmiyorum ama kahvaltıda reçel yerine kendi yaptigimiz pekmez yemeyi tercih ediyorum onuda yemezdim kanim düşük hic olmasa vitamin amacli.sekeri tamamen hayatimdan cikarsam oooooooo cok iyi olur.

[QUOTE="Seyma1999242, post: 46148110, member] BitmeyenUmidim bende aynı senin gibiyim ne yersem kalori sini hesapliyoum yaptığım salatadaki malzemlerin hepsini tek tek hic erinmeden hesapliyoum kötü bi takıntı cidden [/QUOTE]
Canim benim kalori hesabi yapan arkadasimiz camilya idi.dimekki cidden hastalık bende merak ediyordum sizin tecrübelerinize guveniyorum

BitmeyenUmidim İşte şeker kısır döngü kör olasıca yedikçe yiyiyor insan tebrik ederim canım artık hiç şeker koymazsın çaya damak tadın alıştı, istesende atamazsın artık çok güzel ömürlük davranış işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…