*9 Mart - 1 Haziran Arası Kilo Verme Yarışması*

Kızlar ben dün menümü paylaşmayı unutmuşum notlarda kalmış :))))

4 dilim tam buğday ekmeği
2 tatlı kaşığı kadar zeytin ezmesi
2 yemek kaşığı kadar ayran loru
Yeşillik
1 büyük domates
1 salatalık
1 küçük çiğ biber
3 yeşil zeytin(biberli)

Sade türk kahvesi

1,5 tabak tavuk ciğer sote
1 kase yoğurt
11 tane kornişon (küçük parmak boyutundaydı kornişonlar)

1 çay bardağı sütle kahve
Limonlu yeşil çay

Yeşillik (öğlen biraz fazla yiyince acıkmadım)
1 tatlı kaşığı şekersiz fıstık ezmesi(dün akşam alınca tadına bakayım dedim:))

Pilatesten sonra kakaolu süt(1 su bardağı)

45 dakika pilates,3 litre su

Günaydın arkadaşlar. Cumaya az kaldı:) Ben düne kadar hızlı bir şekilde kilo vermeye başlamıştım son 1 haftadır ama iki gündür durdu. Ben de hep aynı şey oluyor. Önce 1 hafta boyunca hızlı bir şekilde kilo veriyorum 1-2 kiloya kadar sonra bir anda duruyor. Haftalarca tartılda eksilme olmuyor, bir alıyor- bir veriyorum, sonra tekrar hızlanıyor. Bu durum biraz canımı sıkıyor, bazen bir kaç hafta tartıda doğru düzgün bir fark göremeyince ya da artı görünce vazgeçme noktasına geliyorum. Bugüne kadar inatla direndim inşallah bundan sonra da amacıma ulaşıncaya kadar direnmeye devam edeceğim.

Bu arada 4 gündür menü yazmıyorum çünkü 2 gün ayran detoksu yaptım. Daha sonra da bir anda normale dönersem kendimi kontrol edemem verdiğimi alırım diye 2 gündür kahvaltıdan sonra öğünlerde salata yiyorum(içine haşlanmış pirinç ekleyerek) ekmek kullanmıyorum.

Günaydın arkadaşlar. Cumaya az kaldı:) Ben düne kadar hızlı bir şekilde kilo vermeye başlamıştım son 1 haftadır ama iki gündür durdu. Ben de hep aynı şey oluyor. Önce 1 hafta boyunca hızlı bir şekilde kilo veriyorum 1-2 kiloya kadar sonra bir anda duruyor. Haftalarca tartılda eksilme olmuyor, bir alıyor- bir veriyorum, sonra tekrar hızlanıyor. Bu durum biraz canımı sıkıyor, bazen bir kaç hafta tartıda doğru düzgün bir fark göremeyince ya da artı görünce vazgeçme noktasına geliyorum. Bugüne kadar inatla direndim inşallah bundan sonra da amacıma ulaşıncaya kadar direnmeye devam edeceğim.
Aynı benim gibi sizinde.birden düşüyor kilolar sonra biraz artıyor sonra bi daha düşüyor. Demek ki bizim vücut böyle calisyor.benimde ne zamandan beri direniyor du kilom.simdi yine düşmeye başladı. Hiç bozmayim moralini zi .bende bazen van geçiyorum sonra 2 aydır yapiyon bozma diye kızıyorum kendime.sizdd bozmayim lütfen. Ben 84 ten 76 kg gelmeyi başardım 2 ayda herkes fark ediyor.olmayan pantolonlar oluyor.ama daha 8 kilom var .ve 50 günüm ne kadar verirsem artık 35 yaşıma zayıf ince belli bir hanım olarak gireceğim inşallah.

Bu arada 4 gündür menü yazmıyorum çünkü 2 gün ayran detoksu yaptım. Daha sonra da bir anda normale dönersem kendimi kontrol edemem verdiğimi alırım diye 2 gündür kahvaltıdan sonra öğünlerde salata yiyorum(içine haşlanmış pirinç ekleyerek) ekmek kullanmıyorum.

Sakın bırakma canım durma noktası oluyor diyetlerde ama bırakmazsan sonra devam ediyor vücut biliyorsun, durduğu zaman sadece protein günü yap, ne güzel ayran detoksu yapıyormuşsun şaşırtmak için onu yap ve en önemlisi canım spora bir anda yüklenme kas kütlesi büyüdükçe daha çok su tutar, kilo versende tartıya yansımaz. Zaten bırakmıyorsun inatla devam ettikçe oluyor hadi dayanalım biraz :KK66:

Aynı benim gibi sizinde.birden düşüyor kilolar sonra biraz artıyor sonra bi daha düşüyor. Demek ki bizim vücut böyle calisyor.benimde ne zamandan beri direniyor du kilom.simdi yine düşmeye başladı. Hiç bozmayim moralini zi .bende bazen van geçiyorum sonra 2 aydır yapiyon bozma diye kızıyorum kendime.sizdd bozmayim lütfen. Ben 84 ten 76 kg gelmeyi başardım 2 ayda herkes fark ediyor.olmayan pantolonlar oluyor.ama daha 8 kilom var .ve 50 günüm ne kadar verirsem artık 35 yaşıma zayıf ince belli bir hanım olarak gireceğim inşallah.

Sakın bırakma canım durma noktası oluyor diyetlerde ama bırakmazsan sonra devam ediyor vücut biliyorsun, durduğu zaman sadece protein günü yap, ne güzel ayran detoksu yapıyormuşsun şaşırtmak için onu yap ve en önemlisi canım spora bir anda yüklenme kas kütlesi büyüdükçe daha çok su tutar, kilo versende tartıya yansımaz. Zaten bırakmıyorsun inatla devam ettikçe oluyor hadi dayanalım biraz :KK66:
Teşekkür ederim arkadaşlar. Bırakmayı, vazgeçmeyi zaten düşünmüyorum ama sizin mesajlarınız da kararımı pekiştirdi. Böyle duraksamalar bazen çok can sıkıcı oluyor. Ama burada oldukça, birbirimize destek verdikçe motivasyonumuzun artacağından eminim. Tekrar teşekkürler , destek verdiğiniz için.

Arkadaşlar bu arada ben sürekli bildirimleri kontrol ediyorum. Bir şeyler yazan olmuş mu diye bakıyorum. Eminim çoğunuz da öylesinizdir. Grupta ne kadar çok paylaşım olursa grubumuzun devamlılığı da o kadar artar diye düşünüyorum. Sadece menü paylaşımı yapıyoruz biz uzun zamandır. Bu tabi ki güzel bir şey ama grubu biraz daha canlandıralım ne dersiniz. Mesela zayıflamayla ilgili motive edici sözler, netten bulduğumuz caps leri , resimleri paylaşabiliriz, niçin zayıflamak istediğimizi, zayıflayınca neler yapacağımızı planlarımızı paylaşabiliriz. Kilolarımızın hikayesini paylaşabiliriz, ne zaman kilo almaya başladık, hayatımızda neleri yanlış yaparak bu hale geldik, ne oldu da kilo vermeye karar verdik bizi bu yola iten neydi vs. vs. Bence bu konulardan iyi hikayeler çıkar gibi. Hem kendimiz yaptığımız yanlışları ya da doğruları bir daha gözden geçiririz, hem de diğerlerimize de yeni fikirler verebiliriz.

Evet irmak arkadaşım iyi fikir kisa ozet olarak anlatiyim
Ben 14-15 yaslarinda kiloluydum baktim milletin gözü hep benim üzerimde bak basil kilolu kulak duymuyor kendimden utaniyordum hep 15-16 17 .yaslarinda kulaktan üç defa ameliyat burundan bir defa aldigim narkozlarinda etkisi varmi bilmiyorum ilaclarin ney ama istahim açık ti.18 yasina geldiğimde tartildigimda ilk defa hayatimda 72 kiloyu gormustum baktim kendime seni hic bir erkek begenmez dedim ama taki evlene kadar erkek fatmaydim.sonra zayiflamaya karar verdim ekmegi keatim kesinlikle kaçamak bile yapmadim ne kurabiye tatli çikolata bile yemedim 6 ay denedim 64kiloya düştüm ama nasil spor yapıyordum ki bunun arsindan 4 ayda öyle ekmek yemedim 19 yasindayken 68 kiloya ciktim o sira komşular tarafından sinameki otla tanıştım aman zayiflatiyor şöyle boyle bende aldim kullandimki 5-6 ay kadar bilmiyordum ki bagirsaklara zara oldugunu megersem bagirsaktaki kaygan siviyi yok ediyormus tembellestiriyormus oykelikle tam 13 yildir kabizlik problem im var.sonra nisanlandim 68 kiloydum beni istemeye geldiklerinde bir hafta yemeden icmeden kesilmiştim bir haftada 4 kilo verdim 64 tum 5 ay nisanli durdum evlendigimde 58 kiloydum nisanliyken aldigim takim elbiseler dusuyordu bol geliyordu kemerle tutturuyordum asikmiydim cahilmisim anlamadiydimki zayifladigimdan bol geliyordu.tadini bile cikaramadim bu arada dengesiz beslenmisimki kanim bayağı düşmüş.sagli ocagina gittigimde hemsire rengin sari duruyor kanin olctur dedi ve dedigide doğruydu basladim aylardir kan ilaclari kan haplari pekmezler uzumler yedirdiler ailem aldim kilo 70 oldumu bu arada bebek olmuyor tedaviye git ilaclar kullan 78oldummu tekrar tedavi icin dr zayiflamam gerektigini söyledi bir hap yazdi glifor şeker hapi onu kullandim 9 ay boyunca bulanti cektim hamile gibi 9 kilo verdimmi.yaa arkadaslar bakiyorumda geriye dönük glifor hapi kullandigimda bulantidan hic bisey yiyemiyordum agliyordum temek yapmayim diye bulgur pilav dondurma çikolata vs bir sürü şey ama 9 ayda 9 kilo vermek az ve cok saçma.ya böyle 5 yilim gectimi ve uine tedavi olacagim bebek için ameliyat oldum sebe ne diye.dr zayiflaman gerekiyor diyor 75 kiloydum rejim yapiyorum 70 düştüm yine kanim düşmüş onu yukselt derkesn tedavi gor derken busefer 80 oldum tup yaptirdim aldim bir suru hormon ilaci derken bebek olmadi diye depresyona girdim iki ay boyunca yattim öyle oldummu 87 sonra spor yaptim 80 dustum yine aldim bu arada biber hapiyla tanistim anan bi zayiflatiyor ama gerçekten de 2 ayda 9 kilo verdim acayip feci susastiriyordu sanki hic su icmemis gibi bu seferde halsizlik sinir krizler gecirdimmi B12 yerlerdeyidi ilac igneler kullandim deli gibi aciktigimi kendimi durduramadigimi biliyorum yine aldim 8-9 kilo.bu arda yine bebek tedavi oluyommu 2015 yili 11 ci ayda dr acil tüp yapilmasi gerekir menopoza giriyorsun dedi 80 kiloda tüp bebek yaptirdim olmadi bu arada 13 yillik evliyim..2016 da 2 ci ayda tekrar yaptirdim tup bebek 83 kilodaydim hersey yolundaydı olmadı ama okadar hormon ilaci aldimki kilom 87 kiloydum uzuntuden iki kilo verebildim ve dr belkide kilodan olmamis olabilir dedi.bende hem maddi yonden hem vucudum toparlanmasi ve kilo verebilmeyi 70 kiloda olsam raziyim tekrar tüp bebek yaptirmak istiyorum zayiflamam gerekir işte kizlar benim kilo maceramda böyle cok uzun yazdim.bu arada televizyondan afrika mango mu altin çilek mi mama mi kullanmadim hepsi sagliga zarali seyler umid kesikliginden zayıf animdan aldim bunlari aman sizler sakin bu duruma dusmeyin sabirla azimle yavasta olsa ayda en sagliklisi iki kilo vererek kalici bir şekilde zayiflamak dileğiyle kendinize dikkat edin canlar:-)

Ayyyyyy ne kadar sagliksiz karamsar bi hayat gecirmisim yahu hep bi kilo al ver al ver ayyyy ben ne haldeymisim.kusura bakmayin çok uzun yazmışım cep telden yazdigimdan kisa gibi geliyor. Ama bi zayiflayim küçük hedef 70 mis büyük hedef 55kilo olmak isterim.istiyorumdaa

Ayyyyyy ne kadar sagliksiz karamsar bi hayat gecirmisim yahu hep bi kilo al ver al ver ayyyy ben ne haldeymisim.kusura bakmayin çok uzun yazmışım cep telden yazdigimdan kisa gibi geliyor. Ama bi zayiflayim küçük hedef 70 mis büyük hedef 55kilo olmak isterim.istiyorumdaa
Insallah hedine ulasirsin canim. Evet surekli bir kilo al, bir ver durumu olmus sende de. Ama bu sefer amacimiza ulasacagiz.Cunku artik bu yolda yalniz degiliz, hep birlikteyiz ve birbirimizin destekcisiyiz. Artik bir al -bir ver yapmayacagiz insallah. Ayrica uzun uzun anlattigin cok iyi olmus. Ayni yoldan giden pek cok kisi olabilir, bu yazdiklarimizin ne zaman kime ne gibi fayda saglayacagini,kimlerin hayatini degistirecegini bilemeyiz. Son zamanlarda zayiflama urunleri yuzunden hayatini kaybeden, obezite yuzunden hayati mahvolan o kadar cok insan var ki... Ben de kendi hikayemi uzun uzun yazacagim yarin bilgisayara gecince. Hem kendi yanlislarimi ne halde oldugumu daha net gorebilecegim hem de kendimi daha iyi degerlendirebilecegim.Buraya uye olmayan pek cok insan her konuda kk ya ugruyor umarim hikayelerimiz bir gun birilerinin bizim yurudugumuz yanlis yollardan gecmemelerini, kilolarindan daha dogru yollardan kurtulabilmelerini saglar.

I IRMAKK70 çok güzel düşünmüşsün canım yarın işten fırsat bulduğum ilk an yazacağım bende hikayemi, şimdi ev işlerini bitirmeye çalışıyorumda :KK66:

Bugün menümüde yazayım kızlar girmişken zaten ne yersem notlara kaydediyorum hemen :)

1 kase çilek

6 dilim tam buğday ekmeği
1 domates
1 salatalık
Yeşillik
1 tatlı kaşığı kadar zeytin ezmesi
2 tatlı kaşığı kadar lor
2 tatlı kaşığı fıstık ezmesi

1 fincan sütlü kahve

Yarım tabak türlü
Yarım tabak ciğer sote
1 kase yoğurt

Filtre kahve

5,6 kaşık taze bakla
1 kase cacık
1 haşlanmış yumurta (akşam akşam ne alaka diyeceksiniz canım çekti valla :)))

Yarım saat yürüyüş, 3 litre su

baya meşakkatl olmuş canım..rabbim gölündeki hayırları kolaylıkla nasibetsin..
I IRMAKK70 çok güzel düşünmüşsün canım yarın işten fırsat bulduğum ilk an yazacağım bende hikayemi, şimdi ev işlerini bitirmeye çalışıyorumda :KK66:

Bugün menümüde yazayım kızlar girmişken zaten ne yersem notlara kaydediyorum hemen :)

1 kase çilek

6 dilim tam buğday ekmeği
1 domates
1 salatalık
Yeşillik
1 tatlı kaşığı kadar zeytin ezmesi
2 tatlı kaşığı kadar lor
2 tatlı kaşığı fıstık ezmesi

1 fincan sütlü kahve

Yarım tabak türlü
Yarım tabak ciğer sote
1 kase yoğurt

Filtre kahve

5,6 kaşık taze bakla
1 kase cacık
1 haşlanmış yumurta (akşam akşam ne alaka diyeceksiniz canım çekti valla :)))

Yarım saat yürüyüş, 3 litre su
ekmekler tüm günmü sabah kahvaıtıdamı yiyorsun canım
Günün ilk bildirimi benden olsun geçen cuma 66.8
Bugün 64.8
fark : 2 kg
tebrikler harikasınız

X