Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Ben oldum canım çok ta tahta geçti,sadece ilk yürüyüş yaptığım gün ağrım oldu etedi gün asla ne ağrı ne sızı birden kalmamıştı.hatta oğlum sarılıktan yoğun bakıma girdi merdiven inip çıka yanına gidiyordum 2.gün her gören şaşırtıyordu 😂 karnıma bastıran falanda olmadı benim ya,sadece ameliyat sonrası bir torba kondu karnıma kaban olsun diye oda bir saat sonra alındı.yine seve seve olacağım genel anestezi ile bende görenler hep oldu zaten bu kadar rahatım diye
Ay saolun valla icime su serptiniz.. yani bebege de bir zarari olmadi degil mi? Ayılmaniz uzun sürdü mü peki emzirebildiniz mi hemen?

Ay saolun valla icime su serptiniz.. yani bebege de bir zarari olmadi degil mi? Ayılmaniz uzun sürdü mü peki emzirebildiniz mi hemen?
Hayır hayır bebek etkilenmiyor zaten onu hemen odaya getiriyorlar,bende bebekten 45 dakika yarım saat sonra geldim zaten ayıktım artık.sadece o an inanılmaz üşüdüm üstümü örtüm çorap giydirdiler.
ben 36. Hafta doğum yapmama rağmen o gecede sütüm geldi.bebek cekemedi erken doğduğu için biz makina ile sağıp verdik 2 3 gün sonra oda hemen tuttu zaten.sagdıkca göğüs ucu büyüyünce

Kızlar ben hamile kalmadan önce kahveye aşırı düşkün bir insandım. Günde bazen olurdu 4/5 kupa içerdim o kadar severdim. İlk hamile kaldığımı öğrenince içmedim kafein zararlı diye sonradan canım çekti toplamda bu zamana kadar 3 kere felan içmişimdir. Ama her seferinde aşırı bir mide yanması yaşadım. Çok kötüydü. Şimdide tekrar mide yanması yaşamamak için içmiyorum. Eskiden bu kadar kahve düşkünü ben hiç kahve içmiyorum ama 2 gündür canım çekiyor. Acaba yine mide yanması yapar mı? Sizde de kahve mide yanması yapıyor mu?

Üf bu beni çok üzdü şimdi. Gerçi ilk doğum sezeryan mı vajinal mi ne başıma gelecek bilmiyorum da zormuş öyleyse 🥹🥹
Doğumun her türlüsü zor kuzum. Anne olmak kolay olmamalı zaten 🥹 rabbim zorluklarımızı hafifletsin inşallah. Herşey geçiyor unutuluyor, hiç sıkma canını 🩷

Okuyunca bende çok üzüldüm bende babamı yeni kaybettim cenazesinde hamileymişim haberim yoktu :KK43: bir kızım var hep inşallah birde oğlun olur o duyguyu da yaşarsın kızım derdi mekanı cennet olsun bir nebzede olsa oğlumun haberi olmak acımı avuntu yapıyor
Mekanı cennet olsun babacığının , başınız sağolsun 🙏 bende 1,5 sene önce kaybettim babamı , babasına düşkün bir kız olarak çok zorluyor bu beni ama hayat işte bir yandan da her şeye alışıyoruz. Allah ailenize ve size sabır versin 🙏
Kalıbı nasıl canım
Bende taytı var kendi bedenimi almıştım bir sorun yaşamadım. Şimdi bu yeni aldıklarım da gelsin güncellerim sizi 💕
Sanırım ben de yokum erkek🙃
Canım sen tablo da hiç yoksun. Bilgilerini verirsen ekleyeyim 🩵
Sat:
Kalp atışı görme ( hafta olarak)
Kese görme (hafta olarak)
Kızlar ben hamile kalmadan önce kahveye aşırı düşkün bir insandım. Günde bazen olurdu 4/5 kupa içerdim o kadar severdim. İlk hamile kaldığımı öğrenince içmedim kafein zararlı diye sonradan canım çekti toplamda bu zamana kadar 3 kere felan içmişimdir. Ama her seferinde aşırı bir mide yanması yaşadım. Çok kötüydü. Şimdide tekrar mide yanması yaşamamak için içmiyorum. Eskiden bu kadar kahve düşkünü ben hiç kahve içmiyorum ama 2 gündür canım çekiyor. Acaba yine mide yanması yapar mı? Sizde de kahve mide yanması yapıyor mu?
Ben kafeinsiz kahve içiyorum canım istedikçe , hiç yaşamadım mide yanması falan 🤷🏼‍♀️

Kızlar biraz yanlış yönlendirmeler oluyor burda ben çoğunluktan bahsediyorum. 11 yıllık yenidoğancıyım karşılaştığım öğrendiğim ve çoğu doktorun önerdiğinden bahsediyorum. Siz genel oldunuz bi sorun yaşamadınız diye o doğru olmuyor. Bana göre hayır hayır bebekte bir sorun olmuyor genel çok güzel vs demek yanlış. Herkesin kafası ister istemez karışık soru işaretleri var. Doğru olana yönlenip genel olmak için tıbbi bi gereklilik varsa yapmak sizin için daha iyi olur bence benim fikrim tabiki 🤗

Kızlar biraz yanlış yönlendirmeler oluyor burda ben çoğunluktan bahsediyorum. 11 yıllık yenidoğancıyım karşılaştığım öğrendiğim ve çoğu doktorun önerdiğinden bahsediyorum. Siz genel oldunuz bi sorun yaşamadınız diye o doğru olmuyor. Bana göre hayır hayır bebekte bir sorun olmuyor genel çok güzel vs demek yanlış. Herkesin kafası ister istemez karışık soru işaretleri var. Doğru olana yönlenip genel olmak için tıbbi bi gereklilik varsa yapmak sizin için daha iyi olur bence benim fikrim tabiki 🤗
Merhaba, yenidoğancıyım dediğiniz için görüşünüzü merak ettim. Benim kızım 2 yaşında sezeryanla 40. haftada dünyaya geldi. Şimdi hamileyim 14 ocak tahmini doğum tarihi. Biz İsveç'teyiz. Burada ilki sezeryan diye diğerleri sezeryan olacak diye düşünmüyorlar. Ben de biraz endişeleniyorum açıkçası. Sizin şahit olduğunuz bu şekilde güzel doğum öyküleri var mı?

Merhaba, yenidoğancıyım dediğiniz için görüşünüzü merak ettim. Benim kızım 2 yaşında sezeryanla 40. haftada dünyaya geldi. Şimdi hamileyim 14 ocak tahmini doğum tarihi. Biz İsveç'teyiz. Burada ilki sezeryan diye diğerleri sezeryan olacak diye düşünmüyorlar. Ben de biraz endişeleniyorum açıkçası. Sizin şahit olduğunuz bu şekilde güzel doğum öyküleri var mı?
Türkiye'de maalesef sezeryan olduysa diğeride sezeryan yapılıyor. Bazı doktorlar 2-3 sene gectıyse normal olabilir diyor ama hiiiç görmedim. Orda doktorun gerçekten doğru değerlendirmesi lazım eski ameliyat yerinde yapışıklık, fıtıklaşma gibi şeyler yoksa ve aradan 2-3 sene en az geçtiyse aslında çok güzel bişey. Burda hiç görmedim ama doktorlar riske atmıyor

Avent cam biberon alacak arkadaşlarım Amazon’da yeni doğan indirimli baya bi bakın isterseniz

https://amzn.eu/d/78ZOtuH

IMG_8749.png

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun cnm.bsy sorabilir miyim ?babanin adini koymayi düşündün mü hiç?
Tabi insanın aklından geçiyor çevre diyor bazıları göbek adı olsun diyor. Ben babamı çok seviyorum ama ölen birinin insanın isminin ağırlığına inanıyorum ne kadar iyi olursa olsun sevdiğin ve ölmüş birinin ismi çocuğunda duymak hem üzücü. Koyanlara da saygı duyuyorum onda yaşatmak güzel geliyor da olabilir.

Tabi insanın aklından geçiyor çevre diyor bazıları göbek adı olsun diyor. Ben babamı çok seviyorum ama ölen birinin insanın isminin ağırlığına inanıyorum ne kadar iyi olursa olsun sevdiğin ve ölmüş birinin ismi çocuğunda duymak hem üzücü. Koyanlara da saygı duyuyorum onda yaşatmak güzel geliyor da olabilir.
Bende annemi genç yaşta kanserden kaybettim ve aşırı düşkündüm.ve de ocakta kaybettim.simdi Allah'ın izniyle kızım olacak.kizimin olacağını duyanlar annenin adını mi koycan diyorlar.ama annem saglikliyken de hastaykende kizkardeslerime de bana da yemin verdirdi bnm adımı koymayin oğlum koysun sadece die.cunku başka soyisimde adının olmasını istemedi.bende koymicam ama göbek adı olarak koymayı dusunuyorum açıkçası.babam da mesela ben evlenmeden önce vefat etmişti.evlendim oğlum oldu onun adını da koymadım.cunku bizim buralarda erkek çocuklar koyuyor genelde aynı soyisim olduğu için.

Bana da aynı yorum çok geliyor en başta annem çok istiyor. Annemi kırmamak için göbek adını koyarız ama kimliğime yazdırmayız dedim 🤷🏼‍♀️ babamın ismiyle de hitap etmek yok dedim o şekilde anlaştık

Bende resmen kahve bağımlısıyım türk kahvesi filtre soğuk sıcak latte ne olursa :)) şimdi günde bir tane türk kahvesi içiyorum ya da o hakkımı bir tane soğuk latte ile kullanıyorum bende mide yanması olmuyor ama doktor demişti kahve zaten mide yanması yapar çok içme diye sanki.

Fiyatlar süpermiş ama Amazon da üyelik olmayınca almicam ben.gecen gün baktım çokta anlamadım o yüzden üye fln da olmadim
Yani Hepsiburada , trendyoldan farkı yok aslında. Bu fiyatlar prime üyeliğe mi özel onu bilmiyorum benim prime üyeliğim var 🤷🏼‍♀️
Amazon bizim elimiz ayağımız bence Türkiye’deki en iyi alışveriş platformu , bir şey alacaksak önce Amazon’a bakarım orada yoksa hepsiburadaya orada da yoksa mecbur trendyola 😂

Basınız sagolsun öncelikle bende çocuğum erkek olursa kardeşimin adını koymak isterdim oda Vedat etti fakat kaderi benzemesinden korkuyorum böyle durumlarda kardeşim zorluklar yaşadı çok o yüzden ölen yakınlarının adını koyma taraftari değilim doğrumu yanlışmi düşüncem bilmiyorum

X