Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Öyle mi 😳 böyle yazıyoruz da kızlar benim dogumum kolaydı cok şükür hepimizin dogumları kolaylıkla gecsin inşallah sağlıkla alalım kucağımıza cektigimiz sancıyı bile unutuyoruz o ilk görüş kalıyor sadece hafızada 😍
Bence güzel bi doğum yaşadığın için o an kalmış sadece aklında benim her bir saniyesi silinmedi hafızamdan 6 yıl geçmesine rağmen 🤭 berbat bir doğumdu ebe benimde üstüme çıktı ıkınmalarım yetmediği için. kaburgalarım battı 2 ay tam nefes alamadım. Allah herkese normalide sezaryenide kolay nasip etsin ❣️

Normal yapınca da vajina çok büyüyor sorunları var mı ya, sezaryen yapınca da karinda göbek kalıyor falan. Ay bu doğumun iki türlüsü de bence beter.
Büyüyor kuzum büyüyor. Bana kimse demedi bunları annem sezaryen yap diye yalvardı ben normal yapçam diye direttim. Anne sözü dinlemek lazımmış. Şimdikini sezaryen yapıcam direk genel anestezili hemde. Daha sonrada vajinal estetik yaptırmayı düşünüyorum. İlk doğum yaptığındaki gibi kalmıyor tabiki ama doğumdan önceki halinede dönmüyor tamamen. 🥰

Ne güzel olmuş bu küçük hurçlar😊
Çokta düzenli oluyor tavsiye ederim 🥰
Owli korse kullanmıştım ben ilk zamanlar için çok rahat oluyor
Linkleyebilirsen çok sevinirim ♥️
Oğlumda bende bu hurclardan yararlanmistim.cok iyi oldu.bezler hastane çıkışları hepsi ayrı ayrı ,valiz karışık olmuyor düzenli bı sekilde doğuma gidip gelmiştik.yine aynı yaparım
Evet çok düzenli olmuştu, hala bile şehirlerarası seyahat etsek oğlumun eşyalarını ayırarak koyarım

Ya peki kizlar aranızda hic genel anestezi ile sezeryan dogum yapan yok mu? 😔Merak ediyorum dusuncelerinizi. Ben gerçekten korkuyorum nefes alamamaktan, karnima birinin bastirmasindan, masadaki o caresizlikten vs..benim arkadaşım var öyle dogum yapan hic de sikinti olmadi dedi.
Ben iki sene önce sezaryen doğum yaptım. Belden asagisi uyuşturuldu ama ben ilk ameliyathaneye girdiğimde panik olduğum için bana sedasyon tarzı bir sakinleştirici yaptılar, genel anestezi değildi. Ne belime yapılan iğneyi ne bebeğin çıkma anını hatırlamıyorum. Zaten böyle bir ısrarım da yoktu😁 ameliyathaneden çıkarken kendimdeydim. Arayı hatırlamıyorum. Ama mesela doktorum fotoğraf çekmiş bebek ilk çıktığı an gözlerim açık poz vermişim hiç haberim yok😅 belden asagi uyuşunca sancı uzun süre olmuyor. Zaten etkisi geçmeye başlayınca da hemen serum takıyorlar sancı olmuyor ki benm canım çok tatlıdır hiç ağrıya sızıya gelemem🙈 Ben de ilk ayağa kalkmaktan ve karna yapılan baskıdan korkuyordum ama hiç korktuğum gibi olmadı. Zaten karnınıza bastırmaya geldiklerinde yarı uyusuk oluyor belden asagisi çok anlaşılmıyor. Ayağa kalkma işini de buralarda okumuştum zor oluyor vs diye ama hic korktuklarim olmadı. Bence teknoloji tıpta da çok ilerlemiş rahat olun kızlar😅

Bubo Bubo merhaba nasılsın ? Bebiş iyi mi , cinsiyet belli oldu mu 🌸
Merhaba Cinnabon hatirlayip sordugun icin tesekkur ederim.🫶
Buraya yazip moral bozmak istemedim. Malesef hamileligimin 10. Haftasinda bebegimin kalbi durdu.

Duzensiz beta artisi vardi, boyle bir risk oldugunu biliyordum aslinda. Cunku benimle ayni sorunu yasayanlarin neredeyse %99unun gebelikleri ilerlememis. Ama duzensiz artisa ragmen embriyo olustu, kalp atisi olustu. Buyumeye de devam etti. Tabi boyle olunca umitlenmeye de baslamistim. Ama malesef bebegimi kaybettim.
16 haftanin icerisinde olacaktik devam etseydi hamileligim.

Gebelik haftam 8 haftadan buyuk oldugu icin doktor kontrolunde hastanede Ilac ile dusuk yaptim. Sansliyim ki parca vs kalmadi.

Umarim hepiniz bebeklerinize saglikla kavusursunuz 👐

Büyüyor kuzum büyüyor. Bana kimse demedi bunları annem sezaryen yap diye yalvardı ben normal yapçam diye direttim. Anne sözü dinlemek lazımmış. Şimdikini sezaryen yapıcam direk genel anestezili hemde. Daha sonrada vajinal estetik yaptırmayı düşünüyorum. İlk doğum yaptığındaki gibi kalmıyor tabiki ama doğumdan önceki halinede dönmüyor tamamen. 🥰
Normalde olsa kesinlikle sezaryen isterim de ne bileyim iste bakalım ne olacak benimki? Genel anestezi daha sağlıklı galiba diğerlerine göre normal bireyler için. Ama bebekimi de ilk ben görmek isterdim.

Merhaba Cinnabon hatirlayip sordugun icin tesekkur ederim.🫶
Buraya yazip moral bozmak istemedim. Malesef hamileligimin 10. Haftasinda bebegimin kalbi durdu.

Duzensiz beta artisi vardi, boyle bir risk oldugunu biliyordum aslinda. Cunku benimle ayni sorunu yasayanlarin neredeyse %99unun gebelikleri ilerlememis. Ama duzensiz artisa ragmen embriyo olustu, kalp atisi olustu. Buyumeye de devam etti. Tabi boyle olunca umitlenmeye de baslamistim. Ama malesef bebegimi kaybettim.
16 haftanin icerisinde olacaktik devam etseydi hamileligim.

Gebelik haftam 8 haftadan buyuk oldugu icin doktor kontrolunde hastanede Ilac ile dusuk yaptim. Sansliyim ki parca vs kalmadi.

Umarim hepiniz bebeklerinize saglikla kavusursunuz 👐
Ay çok üzüldüm gerçekten 😞 ama en azından doktor kontrolünde parça vs. Kalmadan sonlanmış.
İnşallah istediğin zaman sağlıklı bir bebeğin olur 💕🙏🏻

Bebek benim damak tadımı değiştirdi. Mesela kavun en sevmediğim meyvelerde ilk 3'te. Kavunu iştahla yiyorum. Mantı sevmem ben ama mantıyı lezzetli bulmaya başladım. Erik severdim mesela sevmiyorum. Normal hayatımda cips yiyen biri değilim aslında canım cips istiyor 😃 Sizde de böyle değişiklikler var mı?
Bir de sizler şimdi oto koltuk paylaşmışsınız ya ben onu ertelemiştim sonra alırım diye. Benim eşim muhtemelen bebek doğunca tayin olacak ve ben yaklaşık 3 6 ay arası annemlerle kalacağım, annemin yanıma gelme olasılığı yok, ayrıca isim olduğum şehirde. Hem bebek hem düzen değiştirmek bana çok zor geliyor. Ama şimdiden bebeğin de babasız büyümesine dertleniyorum. Neyse konu şu aslında babası arabamızı götürür biz arabasız kalınca koltuğa da gerek yok, pusetle idare ederiz diye düşünmüştüm acaba alsam mı şimdiden bilemedim😅
Bence al. Oto koltuğu soforlugu olan bir kadin icin buyuk rahatlik. Biryere tek basina gidebilecegini bilmek. Gitmesen bile.😊😊

Ya peki kizlar aranızda hic genel anestezi ile sezeryan dogum yapan yok mu? 😔Merak ediyorum dusuncelerinizi. Ben gerçekten korkuyorum nefes alamamaktan, karnima birinin bastirmasindan, masadaki o caresizlikten vs..benim arkadaşım var öyle dogum yapan hic de sikinti olmadi dedi.
Ben oldum canım çok ta tahta geçti,sadece ilk yürüyüş yaptığım gün ağrım oldu etedi gün asla ne ağrı ne sızı birden kalmamıştı.hatta oğlum sarılıktan yoğun bakıma girdi merdiven inip çıka yanına gidiyordum 2.gün her gören şaşırtıyordu 😂 karnıma bastıran falanda olmadı benim ya,sadece ameliyat sonrası bir torba kondu karnıma kaban olsun diye oda bir saat sonra alındı.yine seve seve olacağım genel anestezi ile bende görenler hep oldu zaten bu kadar rahatım diye

Ay büyüyor derkenn 🥹🥹 kanal mı genişliyor yani? Cinsellikte çok büyük sorun olur sanırım

Normalde olsa kesinlikle sezaryen isterim de ne bileyim iste bakalım ne olacak benimki? Genel anestezi daha sağlıklı galiba diğerlerine göre normal bireyler için. Ama bebekimi de ilk ben görmek isterdim.
Hayırlısı ne ise o olsun canım. Her doğum kendi hikayesini yazar. Kimisi su gibi normal yapar kimisi su gibi sezaryen. Benim normal hikayem başından sonuna kötüydü bu yüzden istemiyorum inşallah sezaryende yüzüm güler
Sivenonun urunlerinden hiç sasmayin derim. Vücut sabunu falan da var👍👍
Siveno için kötü şeyler söyleniyordu kullanmayın diye üçeriğiyle alakalı bi sılıntımı ne varmış ama tam hatırlamıyorum canım bi araştırın isterseniz.
Ay büyüyor derkenn 🥹🥹 kanal mı genişliyor yani? Cinsellikte çok büyük sorun olur sanırım
Evet vajina genişliyor canım. Hatta ilk doğum yaptım sonrasında bir süre hapşırırken öksürürken idrar kaçırmam oldu hatta doktora gittim normal doğumun hatıraları zamanla düzelir dedi evet düzeldi ama zorlama olursa yine kaçıyor kusma şiddetli öksürme gibi. İlk hali gibi kalmıyor elbette ama hafif bir büyüme kalıyor malesef. İlişkide ilk zamanlar çok sorun yaşadım hissizlik çok oldu zamanla bir nebze düzeldi şuan çok ciddi sorunum yok ama estetik olmak beni daha çok tatmin edecek.

Evet vajina genişliyor canım. Hatta ilk doğum yaptım sonrasında bir süre hapşırırken öksürürken idrar kaçırmam oldu hatta doktora gittim normal doğumun hatıraları zamanla düzelir dedi evet düzeldi ama zorlama olursa yine kaçıyor kusma şiddetli öksürme gibi. İlk hali gibi kalmıyor elbette ama hafif bir büyüme kalıyor malesef. İlişkide ilk zamanlar çok sorun yaşadım hissizlik çok oldu zamanla bir nebze düzeldi şuan çok ciddi sorunum yok ama estetik olmak beni daha çok tatmin edecek.
Üf bu beni çok üzdü şimdi. Gerçi ilk doğum sezeryan mı vajinal mi ne başıma gelecek bilmiyorum da zormuş öyleyse 🥹🥹

X