Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

İşte arada şeytan geliyor vesvesesi ile. Göğüs Hassasiyeti bir önceki güne azaldıysa paniklemeye başlıyorum. Bulantım da ilk başlardaki gibi yoğun olmadığından bir de doktor 3 hafta sonrasına çağırdı, bebeğimden haber de alamıyorum. Bilmiyorum çok çok saçma ama kendi kendime bebeğin olduğu yere parmağımı koyup bir şeyler hissetmeye çalışıyorum 😂
Ben bu platformu onun için seviyorum işte yaptığın hiç saçma değil çünkü bunu ben de yaptım bebeğimi görene kadar :KK48: buradaki herkes hemen hemen senin benim gibi. Belirtiler aynı şiddette devam etmiyor benim de artıp azalıyor. Sabretmeyi, akışta kalmayı, tevekkülü, herşeyi her zaman kontrol edemeyeceğimizi öğreniyoruz hamilelikte. Eminim bebeğin iyidir. Olumlu düşün öyle olsun. :KK36:

Ben bu platformu onun için seviyorum işte yaptığın hiç saçma değil çünkü bunu ben de yaptım bebeğimi görene kadar :KK48: buradaki herkes hemen hemen senin benim gibi. Belirtiler aynı şiddette devam etmiyor benim de artıp azalıyor. Sabretmeyi, akışta kalmayı, tevekkülü, herşeyi her zaman kontrol edemeyeceğimizi öğreniyoruz hamilelikte. Eminim bebeğin iyidir. Olumlu düşün öyle olsun. :KK36:
İnşallah canım, çok teşekkür ederim desteğin için 😍. İnşallah bütün isteyen annelere Rabbim sağlıcakla kucaklarına almayı nasip etsin. gönlümüz ferah, vesveseden uzak, güzel haberlerle dolu hamilelik süreci geçirelim hepimiz 🤲🏻

Cevabın için çok teşekkür ederim canım 🙏. İnsanın içi rahatlıyor buradan bişeyler duyunca.İki doktora da gittim içmek içimden gelmedi ama ikiside dişimin antibiyotiklik olduğunu söyledi.Ben 3 gündür tuzlu su ile gargara yaparak geçiştirmeye çalıştım ama 20lik dişim yanağımı şişirmiş. Hatta geç kalmışsın içmen gerekir dedi. Agumentin 1000lik yazdı canım. Dua ede ede içtim bu sabah 1tane. Başladım içmeye ama anne yüreği işte endişe ediyorum bebeğe antibiyotik zarar verir mi diye 🙁
Vermiyormuş ben araştırmıştım canım zaten doktor vermiş zararlı olsa vermezdi

bana yazmisti ama ben bebege zarari olur korkusuyla kullanmadim ama idrar yolu enfeksiyonu bol suyla geciyor dis icin mecbur olabilir
Bende o korkuyu yaşıyorum ama kadın doğumcuma sordum dişçide bu içilebiliyor her dönemde dedi. Enfeksiyon daha riskli olduğu için ondan da korktum valla içtim sabah bir tane ile başladım. Bir yandan soğuk algınlığımda var belki onada iyi gelir diye bir çareyim şuanda. Bende gitmedim hep erteledim ama dişim yanağımı şişirmiş durumda mecburen içmem gerekiyor sanırım 🙁 bişey olmaz değil mi?

Sen kullanmış mıydın canım peki? Allah razı olsun valla sizlerden de duyunca içim daha da rahatlıyor. 12.hafta için peki zararlı olur mu antibiyotik canım. Daha küçük diye bişey olmaz değil mi 🙁🙁
Kuzum ben o zaman içmemiştim ama hamile olduğumu bilmeden cipro içmiştim ilk haftalarında. Cipro içilmez mesela hamilelikte. Testte de negatif çıkmıştı kan testinde de üstelik. Agumentin benim diş sorunum çok olur merak edip araştırmıştım ne yaparım yine olursa diye. Her okuduğum yerde hamilelikte kullanılabilir yazıyordu. Enfeksiyon daha zararlı. Doktorun var mı bu Arada istersen mesaj at için rahat etsin doktordan cevap almak daha güvenli. Bana yazsalar ben içerim bu arada. Diş ağrısı fecidir

Kuzum ben o zaman içmemiştim ama hamile olduğumu bilmeden cipro içmiştim ilk haftalarında. Cipro içilmez mesela hamilelikte. Testte de negatif çıkmıştı kan testinde de üstelik. Agumentin benim diş sorunum çok olur merak edip araştırmıştım ne yaparım yine olursa diye. Her okuduğum yerde hamilelikte kullanılabilir yazıyordu. Enfeksiyon daha zararlı. Doktorun var mı bu Arada istersen mesaj at için rahat etsin doktordan cevap almak daha güvenli. Bana yazsalar ben içerim bu arada. Diş ağrısı fecidir
Yazdım kuzum dokturuma sorup yazdırdım dişçiye gittim canım. Aslında ağrıdan ziyade apse yapmış canım yanağıma ağrısı vurdu. 20lik dişim et kaplamış bir kısmı şişmiş. Ağrımıyor ama şiştiği için yemek yerken bile yanıyor orası.ve hep ısırıyorum bu yüzden orayı.İki dişçide geç bile kalmışsın antibiyotik içmen gerekli dedi.aslinda bana kalsa acıyı cekecektim çocuğa zarar gelmesin diye ilaç icmeyecektim ama enfeksiyon diyince hatta enfeksiyon daha kötü çocuk için dedi dişçi. Acilde de kan aldılar CPR 6 çıktı. Kanda da enfeksiyon çıktı çok yüksek değil ama acilde ki antibiyotik kullansan iyi olur dedi. O yüzden bende kadın doğumcuma sordum msj attım içebilirsin dedi. Ben sizlerede sormak istedim gebeyiz hepimiz daha önce içipte sorun yaşayan oldu mu diye. Çok şükür güzel cevaplar aldım. Böyle daha da içim rahatlıyor canım.

Bende o korkuyu yaşıyorum ama kadın doğumcuma sordum dişçide bu içilebiliyor her dönemde dedi. Enfeksiyon daha riskli olduğu için ondan da korktum valla içtim sabah bir tane ile başladım. Bir yandan soğuk algınlığımda var belki onada iyi gelir diye bir çareyim şuanda. Bende gitmedim hep erteledim ama dişim yanağımı şişirmiş durumda mecburen içmem gerekiyor sanırım 🙁 bişey olmaz değil mi?
Tedirgin olmakta çok haklısınız. Ama şöyle düşünün size ilaç bir yakınınız tarafından tavsiye edilmedi, dr reçete etti o ilacı. Bebeğinize zarar verecek olsa dr reçete eder mi hiç? Enfeksiyon hamilelikte daha riskli bir durum. Doktora güvenin bence, ihmal etmeyin sağlığınızı. Sizin sağlığınız bebeğinizi de etkiler.

Hiç bu konuya değinmedi ve heyecandan hep sormayı unuttuğum bir soruydu 🤦🏻‍♀️ ne olur ne olmaz diye risk almak istemedik eşimle fakat bugün aklıma geldi 😅
Normalde doktorlar siz sormasanız bile yasaksa yasak der bence. Benim doktorum ayrı bi dünyaydı yani ben sorunca söylemişti 😅

Hiç bu konuya değinmedi ve heyecandan hep sormayı unuttuğum bir soruydu 🤦🏻‍♀️ ne olur ne olmaz diye risk almak istemedik eşimle fakat bugün aklıma geldi 😅
Bana direkt yasak demisti, hatta kanama alanlarini gorunce ilk dedigi sey o oldu😂 ki doktorum asiri rahat birakiyor normalde. Gecen de serbest birakti, 12 oldun artik serbestsin dedi her konuda. Ama ben hazir degilmisim mental olarak😂

Kızlar bende 10 haftalık gebeliğim ve gebeliğim boyunca hep idrar yolu enfeksiyonum var yani geçmiyor bir türkü ne yaptıysam şase verdi doktor işe yaramadı sonrasında antibiyotik kullandım bende 5 günlük bitti antibiyotik tahlil verdim yine enfeksiyon var ve yeşil akıntı yani bu durumdan kurtulamıyorum kronikleşti resmen bende ve endişeleniyorum bu enfeksiyon yüzünden aklıma bir sürü kötü şey geliyor ne olabilir ne yapmam lazım nasıl sıkıntılıar yaratabilir çok tedirginim bu konuda ☹️

Ben de bugün yazlığa geçicem :) 1 hafta deniz güneş kum yatış sdffa deniz de dikkat ettiğin bişey oldu mu? işte ıslak kalmasın mayom vs vs
Valla hiçbir problem yaşamadım sadece ilk suya girdiğimde biraz karnım ağrıdı . Kremlemeyi unutma bol bol bide çok fazla hırpalama kendini ağır hareketler yapma yani harici bırak kendini suya o kadar iyi geliyor ki eminim hissedeceksin 🥰

X