Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Tedirgin olmakta çok haklısınız. Ama şöyle düşünün size ilaç bir yakınınız tarafından tavsiye edilmedi, dr reçete etti o ilacı. Bebeğinize zarar verecek olsa dr reçete eder mi hiç? Enfeksiyon hamilelikte daha riskli bir durum. Doktora güvenin bence, ihmal etmeyin sağlığınızı. Sizin sağlığınız bebeğinizi de etkiler.
Her bir msj yüreğime bir damla su serpiyor. Allah razı olsun gerçekten. Evet ne kadar tedirgin olsamda içmezsem ilerlerse bu sefer bir şey olursa diye de düşünüyorum. Önce Allah'a sonra doktora güvenip başladım antibiyotiğe. Rabbim kimseye gebeyken hastalık vermesin.

Her bir msj yüreğime bir damla su serpiyor. Allah razı olsun gerçekten. Evet ne kadar tedirgin olsamda içmezsem ilerlerse bu sefer bir şey olursa diye de düşünüyorum. Önce Allah'a sonra doktora güvenip başladım antibiyotiğe. Rabbim kimseye gebeyken hastalık vermesin.
Kendi kafanıza göre bir şey yapmıyorsunuz, içiniz rahat olsun. Enfeksiyon gebelikte çok önemsenir. Doktorum her muayenede sorar bana, idrar yolu enfeksiyonu falan var mı diye?

Amin... Emzirirken de vermesin hastalık Rabbim. Anneler ve çocuklar hiç hasta olmasınlar, babalar da kendine dikkat etsin bir de onları düşünmeyelim 😉

Ya kızlar birşey sormak istiyorum normalde öyle uzakdoğu mutfağına ölen bir insan değilimdir ama canım acayip suşi istiyor. Bunların pişmişleri falan da oluyor onlardan bir tane yesem ölmem değilmi 🙄😅 sanki canı midye isteyen biri vardı onu hatırlıyorum kim bilmiyorum şuan ama yemiş miydin midye mesela bunu okursan yazabilir misin😁 ay nolur bir bilgisi fikri olan söylesin😅
Ya bence insan abartmadan herşeyi yiyebilir herşeyin bi ölçüsü var kendinizi böyle şartlamayın ben de yiyorum canım istiyor zaten ağır bulantılı bi dönem canımın ne istediği bellli olmuyor bi taneden ne olucak yiyin gitsin 🥰
Kızlar size bir sorum var, 11. Haftada acaba ilişkiye girmenin zarari olur mu? Hiç lekelenme ve kanamam olmadı, doktora sormayı unuttum dün :/
Biz bekleme kararı almıştık ama dayanamadık 11. Haftadayım 10+4 yani kanamam filan da yok dikkatli bi şekilde birliktelik olabilir bence 🥰

Kendi kafanıza göre bir şey yapmıyorsunuz, içiniz rahat olsun. Enfeksiyon gebelikte çok önemsenir. Doktorum her muayenede sorar bana, idrar yolu enfeksiyonu falan var mı diye?

Amin... Emzirirken de vermesin hastalık Rabbim. Anneler ve çocuklar hiç hasta olmasınlar, babalar da kendine dikkat etsin bir de onları düşünmeyelim 😉
Amin amin amin ❤️❤️ Haklısınız enfeksiyonu gittiğim doktorlarda çok önemsedi. Hatta ben geçer diye üstüne olmadım ama başladım şimdi Allah'ın izniyle.Hiç bir zaman vermesin Rabb'im hiç bir anneye hastalık tabi evlatlarına da🤗 Babalara bişey olmaz 😂. Onlar turp gibi.

Yazdım kuzum dokturuma sorup yazdırdım dişçiye gittim canım. Aslında ağrıdan ziyade apse yapmış canım yanağıma ağrısı vurdu. 20lik dişim et kaplamış bir kısmı şişmiş. Ağrımıyor ama şiştiği için yemek yerken bile yanıyor orası.ve hep ısırıyorum bu yüzden orayı.İki dişçide geç bile kalmışsın antibiyotik içmen gerekli dedi.aslinda bana kalsa acıyı cekecektim çocuğa zarar gelmesin diye ilaç icmeyecektim ama enfeksiyon diyince hatta enfeksiyon daha kötü çocuk için dedi dişçi. Acilde de kan aldılar CPR 6 çıktı. Kanda da enfeksiyon çıktı çok yüksek değil ama acilde ki antibiyotik kullansan iyi olur dedi. O yüzden bende kadın doğumcuma sordum msj attım içebilirsin dedi. Ben sizlerede sormak istedim gebeyiz hepimiz daha önce içipte sorun yaşayan oldu mu diye. Çok şükür güzel cevaplar aldım. Böyle daha da içim rahatlıyor canım.
Haklısın insan 3 defa düşünüyor tedirgin oluyor. İçin rahat olsun 😊 inşallah hemen iner 3 günde etki etmeye başlıyor

Kızlar bende 10 haftalık gebeliğim ve gebeliğim boyunca hep idrar yolu enfeksiyonum var yani geçmiyor bir türkü ne yaptıysam şase verdi doktor işe yaramadı sonrasında antibiyotik kullandım bende 5 günlük bitti antibiyotik tahlil verdim yine enfeksiyon var ve yeşil akıntı yani bu durumdan kurtulamıyorum kronikleşti resmen bende ve endişeleniyorum bu enfeksiyon yüzünden aklıma bir sürü kötü şey geliyor ne olabilir ne yapmam lazım nasıl sıkıntılıar yaratabilir çok tedirginim bu konuda ☹️
Bi arkadaşın doktoru nioli yağı kullanma demişti sanki ama onu bi denesen. Ben bu sorunu yaşayan gebelerin bununla rahatladığını duymuştum. İyi kaliteli bi yağ edinip çamaşıra bir damla damlatsan belki işe yarar

Valla hiçbir problem yaşamadım sadece ilk suya girdiğimde biraz karnım ağrıdı . Kremlemeyi unutma bol bol bide çok fazla hırpalama kendini ağır hareketler yapma yani harici bırak kendini suya o kadar iyi geliyor ki eminim hissedeceksin 🥰
ıslak kalmayın kuru mayoyla oturun falan diyorlar da sen ıslak mı kaldın değiştirdin mi?

Sen kullanmış mıydın canım peki? Allah razı olsun valla sizlerden de duyunca içim daha da rahatlıyor. 12.hafta için peki zararlı olur mu antibiyotik canım. Daha küçük diye bişey olmaz değil mi 🙁🙁
12 yıldır diş hastanesinde ameliyathane hemşiresiyim. İlk 3 ay ve son 3 ay kullanılmaz. 4 5 ve 6 aylarda kullanılabilir. Ondada kadın doğum uzmanından konstasyon alman gerek diye biliyorum

Kızlar size bir sorum var, 11. Haftada acaba ilişkiye girmenin zarari olur mu? Hiç lekelenme ve kanamam olmadı, doktora sormayı unuttum dün :/
canım ben de unuttum sormayı, ama gebelik normal ilerliyorsa bişey demiyorlar. sıkıntı varsa özellikle belirtiyorlar ilişki yasak diye

Ya kızlar birşey sormak istiyorum normalde öyle uzakdoğu mutfağına ölen bir insan değilimdir ama canım acayip suşi istiyor. Bunların pişmişleri falan da oluyor onlardan bir tane yesem ölmem değilmi 🙄😅 sanki canı midye isteyen biri vardı onu hatırlıyorum kim bilmiyorum şuan ama yemiş miydin midye mesela bunu okursan yazabilir misin😁 ay nolur bir bilgisi fikri olan söylesin😅
canım sushi maki yasak değil ki çiğ balık-et-tavuk-yumurta yasak. valla az önce avokadolu yedim de geldim😅 afiyetle ye

Merhaba kızlar bir kaç gündür foruma giremiyorum. Acil bir konuda fikrinizi almaya ihtiyacım var. Bir kaç gündür diş ağrısı çekiyorum apse yapmış yanağım şişti. Önceki gebeliğinde 12.haftalarda agumentin antibiyotik içen var mı? Yada şimdi ki gebeliğinde antibiyotik kullanan oldu mu? Zararı olur mu bir sıkıntı yaşayan oldu mu? Lütfen yardımınıza ihtiyacım var bildiklerinizi yazar mısınız 🙁

Senin şansına uygulamada bir video çıktı karşıma dinle ona göre karar alırsın 😊

Senin şansına uygulamada bir video çıktı karşıma dinle ona göre karar alırsın 😊

Yaaaaa çok teşekkür ederim çok 🥰🥰🥰🥰 izledim hemen. Valla insan hamile olunca anlıyormuş içinde ki susturulamaz endişeyi. On yerden onay alıp iyice emin olunca insanın içi rahatlıyormuş. Teşekkür ederim canım video için bana faydası oldu 🤗

Yaaaaa çok teşekkür ederim çok 🥰🥰🥰🥰 izledim hemen. Valla insan hamile olunca anlıyormuş içinde ki susturulamaz endişeyi. On yerden onay alıp iyice emin olunca insanın içi rahatlıyormuş. Teşekkür ederim canım video için bana faydası oldu 🤗
Tabii canım en iyisi doktorları dinlemek 😊

merhaba aranızda kan verip toksoplazma pozitif çıkan var mı benim bugun igm 1,72 çıktı çok üzgünüm
İçin içini kemirmesin hemen kötüyü düşünme. Benim öyle çıkmadı ama benim bazı şeyler pozitif çıktı. Doktora girene kadar öldüm öldüm dirildim. Bir sorun çıkmadı, sen de doktorunu dinlemeden kendini strese sokma. Belki çok basit bişeydir.

X