Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar burada bazılarımız belirli haftalarda aynı şeylere aşerdik 😅 mesela haşlanmış mısır, simit, tuzlu ve ekşi şeyler.. ben hala tatlıdan uzağım ki öncesinde yemek yemezdim sırf midemde tatlıya yer ayırabilmek için öyle düşkündüm 🫢 önünüzdeki Salı 12+3 oluyorum perinatolog randevum var, cinsiyeti belli olur diye tahmin ediyorum çok heyecanlıyım 😍🥹

Kızlar burada bazılarımız belirli haftalarda aynı şeylere aşerdik 😅 mesela haşlanmış mısır, simit, tuzlu ve ekşi şeyler.. ben hala tatlıdan uzağım ki öncesinde yemek yemezdim sırf midemde tatlıya yer ayırabilmek için öyle düşkündüm 🫢 önünüzdeki Salı 12+3 oluyorum perinatolog randevum var, cinsiyeti belli olur diye tahmin ediyorum çok heyecanlıyım 😍🥹
Sen=ben cinsiyetini çok merak ediyorum 😅😅 çikolata görünce midem hala dalgalanıyor 😂

ben 2. kızımda ayrıntılı ultrasona girmiştim 13. haftada. orda böyle doktorum her organını incelerken, cinsiyetine de bakalım mı dedi, ultrason çok ilginç bi şekilde kendisi cinsiyeti tespit edip birden ekranda belirdi, koskocaman ‘IT’S A GIRL’ yazmıştı çok tuhafıma gitmişti. şuanda da her gözümü kapattığımda, o ultrasonu görüyorum ve sürekli its a girl veya its a boy yazıları gözümde beliriyor ne zaman kapatsam gözümü🤣🤣 kafayı yicem, aslında hiç takılmıyorum ama bilinçaltımda hep o var😅
ve yine o doktora gidip o şekilde öğrenicem, bakalım ekranda ne çıkcak😂

Ya benim de benim deee 😂 ilk zamanlar kız hissediyordum şimdi hiçbir şey tahmin edemiyorum 😅
Ya bana erkek doğuyordu sonradan kız gibi hissettim belirtilerden dolayı. Şimdi dediğin gibi hissizim 😂😂
Tatlıdan tiksinme bana geri geldi ay. Tam zamanında geldi kilo almaya başlamıştım 😂
Akşam üstü şöyle çikolata çok güzel koktu bikaç kaşık yedim. Ama sonrasında bi iğrenme geldi 😂😂 sadece kokusu güzel geldi demek ki 😂😂 iyi bari tiksinme bi yandan iyi sonuçta yararlı değiller😂

Kızlar bende 10 haftalık gebeliğim ve gebeliğim boyunca hep idrar yolu enfeksiyonum var yani geçmiyor bir türkü ne yaptıysam şase verdi doktor işe yaramadı sonrasında antibiyotik kullandım bende 5 günlük bitti antibiyotik tahlil verdim yine enfeksiyon var ve yeşil akıntı yani bu durumdan kurtulamıyorum kronikleşti resmen bende ve endişeleniyorum bu enfeksiyon yüzünden aklıma bir sürü kötü şey geliyor ne olabilir ne yapmam lazım nasıl sıkıntılıar yaratabilir çok tedirginim bu konuda ☹️
Merhaba. Cranberry extresini doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim. Antibiyotik tedavisinden sonra başlayabilirsiniz. Ayrıca sulandırılmış sirkeyle (bir bardak suya bir kaşık elma sirkesi) vulvayı silmek ve çamaşıra nioli yağı damlatmak da iyi geliyor. Geçmiş olsun.

merhaba aranızda kan verip toksoplazma pozitif çıkan var mı benim bugun igm 1,72 çıktı çok üzgünüm
Canım benim en son çıkan kanım toxoplazma ıggydi. Doktorum çıkınca bana bildir ona göre sana çiğköfte yiyip yiyemeyeceğini söyleyecem dedi senin de bilgin olsun. Sanırım etlerden falan bulaşabilecek bir virüse bağışıklığın var mı onu belirliyor. Demek ki daha önceden bu hastalığı geçirmemişsin o yüzden pozitif çıkmış

Kızlar bende 10 haftalık gebeliğim ve gebeliğim boyunca hep idrar yolu enfeksiyonum var yani geçmiyor bir türkü ne yaptıysam şase verdi doktor işe yaramadı sonrasında antibiyotik kullandım bende 5 günlük bitti antibiyotik tahlil verdim yine enfeksiyon var ve yeşil akıntı yani bu durumdan kurtulamıyorum kronikleşti resmen bende ve endişeleniyorum bu enfeksiyon yüzünden aklıma bir sürü kötü şey geliyor ne olabilir ne yapmam lazım nasıl sıkıntılıar yaratabilir çok tedirginim bu konuda ☹️
canım 1 büyük bardak suya 1 yemek kaşığı kuru dut koyup kaynamaya başlayınca 3-4 dakika tutup al, bekle bikaç dakika da öyle demlensin, sabah akşam iç. bu verdiğim tarif enfeksiyon, nezle, grip ne varsa antibiyotik görevi görüyor bi zararı da yok, şeker hastalığınız yoksa

Eklentiler

• IMG_2329.png
    IMG_2329.png
    168,3 KB · Görüntüleme: 14
Arkadaşlar bu arada antibiyotik kullanımıyla ilgili bir şeye değinmek istiyorum. Kesinlikle zorda kalmadıkça gebelikte antibiyotik tüketmemeye çalışın. Gerçekten anne karnındaki bebeğe yan etkileri gebelik kategorisi B olsa bile çok fazla. Bebeklerin doğduktan sonraki dönemde alerjik olmaları anne karnında alınan antibiyotik ile ilişkili.. Otizmin anne karnında alınan antibiyotik ile kesinlikle ilişkisi varmış. Bu konuda korkutmak istemem ama ben tıbbi makaleler çok okurum, araştırırım bakarım eşim de mesleğinden ötürü bilir söyler neye dikkat etmem gerektiğini. Bunların klinik çalışmaları da mevcut. Hastalık döneminde doğal şeylerden yararlanmanız en iyisi. Ne yazık ki antibiyotik bi ağrı kesici kadar masum değil. Bu bilgiyi şu anda hamile bir anne olarak size aktarmak zorundayım 🙏🏻

Arkadaşlar bu arada antibiyotik kullanımıyla ilgili bir şeye değinmek istiyorum. Kesinlikle zorda kalmadıkça gebelikte antibiyotik tüketmemeye çalışın. Gerçekten anne karnındaki bebeğe yan etkileri gebelik kategorisi B olsa bile çok fazla. Bebeklerin doğduktan sonraki dönemde alerjik olmaları anne karnında alınan antibiyotik ile ilişkili.. Otizmin anne karnında alınan antibiyotik ile kesinlikle ilişkisi varmış. Bu konuda korkutmak istemem ama ben tıbbi makaleler çok okurum, araştırırım bakarım eşim de mesleğinden ötürü bilir söyler neye dikkat etmem gerektiğini. Bunların klinik çalışmaları da mevcut. Hastalık döneminde doğal şeylerden yararlanmanız en iyisi. Ne yazık ki antibiyotik bi ağrı kesici kadar masum değil. Bu bilgiyi şu anda hamile bir anne olarak size aktarmak zorundayım 🙏🏻
canım antibiyotik tabi ki masum değil gerekmedikçe tabi ki kullanılmaz. keyfe keder bir antibiyotik kullanımı mümkün değil. fakat gerekliyse kullanılmak zorunda, zira ben kullanmadığım için 20. haftada bebeğimi kaybettim. doktorlar çok araştırdı etti, bebeğimde ödem vardı gelişemedi kalbi durdu çok zor dönemler geçirdik, bana sorduğu şey şu oldu; gebeliğinin başlarında bir enfeksiyon geçirdin mi? ben o an hayır dedim çünkü aklıma gelmedi, sonradan düşününce, ayak tırnağımdaki batma geldi aklıma, bende çok kronik bi durum olduğu için hiç ciddiye almamıştım, fakat tırnağım enfeksiyonlu bir şekilde 1 ay gezdim öyle. hiç de tahmin etmedim çünkü bilmiyordum bir zatarı olabileceğini enfeksiyonun, tamamen cahilliğime geldi, kimse de uyarmadı beni. yani diyeceğim o ki; doğal yöntemlerle geçemeyen durumlar mevcut, o durumlarda antibiyotik şart.acı bi şekilde öğrendim, Allah kimseye kötü acılar yaşatmasın 🤲🏼🌸

canım antibiyotik tabi ki masum değil gerekmedikçe tabi ki kullanılmaz. keyfe keder bir antibiyotik kullanımı mümkün değil. fakat gerekliyse kullanılmak zorunda, zira ben kullanmadığım için 20. haftada bebeğimi kaybettim. doktorlar çok araştırdı etti, bebeğimde ödem vardı gelişemedi kalbi durdu çok zor dönemler geçirdik, bana sorduğu şey şu oldu; gebeliğinin başlarında bir enfeksiyon geçirdin mi? ben o an hayır dedim çünkü aklıma gelmedi, sonradan düşününce, ayak tırnağımdaki batma geldi aklıma, bende çok kronik bi durum olduğu için hiç ciddiye almamıştım, fakat tırnağım enfeksiyonlu bir şekilde 1 ay gezdim öyle. hiç de tahmin etmedim çünkü bilmiyordum bir zatarı olabileceğini enfeksiyonun, tamamen cahilliğime geldi, kimse de uyarmadı beni. yani diyeceğim o ki; doğal yöntemlerle geçemeyen durumlar mevcut, o durumlarda antibiyotik şart.acı bi şekilde öğrendim, Allah kimseye kötü acılar yaşatmasın 🤲🏼🌸
Çok üzüldüm canım keşke yaşanmamış olsaydı 😔🙏🏻doğrudur gebelik sırasında geçirilen perinatal enfeksiyonlar (Kızamıkçık, CMV, Toxo v.b) gibi enfeksiyonlar düşükle sonuçlanabiliyor 😕 tabi kii ben de o yüzden söylüyorum zorda kalmadıkça kullanmamak lazım diye. Bu tarz bii enfeksiyon vs. varsa kullanılmalı. Ben sadece konuyla alakalı ufak bir şeyde bile antibiyotiğe yönelimi olan varsa bi anne olarak bildiklerimi aktarmak, uyarmak istedim 🙏🏻 peki senin düşükten sonra herhangi bir genetik test ya da bebeğin ölüm nedenini belirleyecek bir otopsi tarzı bir şey yapıldı mı?

X