Popüler Konu 2025 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar sürekli soru soruyorum kusura bakmayın :KK43: cevaplarınız için hepiniz teşekkür ederim .
Benim gibi çalışan arkadaşlar gripten korunmak için neler yapıyorsujuz ? Malum havalar soğudu ve herkes hastalanmaya başkadı. İş yerimde bu sabah öksürenler hapşıranlar var . Bütün kışta böyle geçecek belli ki biri iyileşiyor öteki hastalanıyor. Biz nasıl korunacaz ? Ben gebeliğimi henüz kimseye söylemedim kalp atışını duyduktan sonra söyleyeceğim. Ama bugün tedirgin oldum çalışma arkadaşlarımın hasta oluşundan
Benim kızım bir haftadır hasta öksürüyor mecburen onla yattım ve kaçınılmaz son oldu burnum akmaya başladı ıhlamur içiyorum meyve yiyorum ve işten gelince dinleniyorum yapacak çok bişey yok maalesef hamilelikte
Kızlar hemen tavuk suyu çorba ya da tavuk suyuna yahni yapın mis gibi limonlu için anında toplar 🌸 geçmiş olsun çok ikinize de 🌸
Eğer baş ağrısı ya da vücut ağrısı dayanılmayacak seviyeye yükselirse doktorum sadece parasetamol(parol gibi) kullanabilirsin hasta olursan başka hiçbir ağrı kesici sakın alma dedi 😘

Aşko ıgg pozitifse daha once geçirmişsin, ıgm pozitifse su an geçiriyorsun demekmiş o yüzden adivite yapmışlar ona göre su an olup olmadıgı netleşecekmiş bi de beta aldı. Alttan muayene yaptı 4+5 mişim ve kese olabilecek bi yapı var dedi
Bu testleri geçende doktoruma sordum şu an için gerek yok dedi, ama benim de aklıma takılı kaldılar ister istemez.

Bebeğim bana da erken dediler ama ben önden istedim cunku ben biraz garanticiyim 😂 inşallah temiz cıkar bakalım beta dün 117 di bugün 390 cıktı
Hadi gözün aydın kuzu 🌸
Peki bu testler ücretli mi canım? Ücretliyse ne kadara yaptırıyorsunuz? Tüm gebelik testleri için merak ediyorum.
Ben yurtdışında olduğum için ödüyorum ücretlerini, ona göre önümğzdeki ay Tr ye gelmeyi düşünüyorum acil olmayanları Tr de yaptırırım dedim ondan merak ediyorum.

Kızlar normalde yarın gidicektik kalp atışı için ama kızım rahatsız olunca doktoru nöbetciymiş akşam 9 da onu götürcez doktora gitmişken kadın doğuma da görünelim kalp atışını duyarız belki dedik çok heyecanlıyım 6+4 bugün inşallah duyarım kalp atışını dua edin yolundadır inşallah her şey

Kızlar merhabalar yeni gebeliğimi öğrendim ve öğrendiğim zamandan beri afedersiniz inanılmaz kabızlık var sizce bu normal mi ve çözüm ya da önerileriniz var mı 😥

Tebrikler
bol bol su içmelisin ben 2,5 lt den şimdi 3 lt çıkarttım
Bol bol içiyorum hatta hamile kaldığımdan beri normal zamanlarımdan daha çok su İçesim geliyor sürekli sıcak bastığı için ve dilim damağım kuruyor sürekli içim yanıyor hep buz gibi su İçesim geliyor bol içiyorum ama bilmiyorum mahvoldum hiç böyle olmamıştım inanılmaz derece zorluyor beni bu sefer de kasıklarım hali ile zorlanıyor korkuyorum bebeğe birşey olucak diye

Ben bu söylediğiniz testleri ilk defa duydum doktorunuz mu yönlendirdi nasıl yaptırdınız rutin kan tahlillerinde bakılıyor mu bunlara henüz kalp atışı duyulmadığı için benden hiç kan almadılar
Kalp atışından sonra rutin tahlillerde bakılır

Kızlar bi kelle paça çorbası içsem bebeğe zararlı olurmu. Sarımsaklı sarımsaklı canım çekti valla

Google amca diyor :)

Kelle paça çorbasının tüketimi hamilelik sürecinde olan kadınlar için de önemlidir. Gebelik döneminde tüketilmesi uygun olan kelle paça çorbası çok tekrarlanmamakla birlikte içilebilir. Dolayısıyla zaman zaman uzman doktorun da onayı alınarak tüketilmelidir.

Kızlar bi kelle paça çorbası içsem bebeğe zararlı olurmu. Sarımsaklı sarımsaklı canım çekti valla
Ben işkembe içiyorum 2 gündür kendiniz yapıyorsanız ya da güvendiğiniz bir yerse sorun olmaz bence önceki hamileliğimde ben rüyamda böbrek görmüştüm kalktığımda ev buram buram böbrek kokuyordu mecburen bulup yedim zaten sonra da ağzıma sürmedim 🤣 sakatatlar çok önerilmez hamilelikte ama hijyene dikkat edilip çok sık olmadığı sürece bişey olmaz bence nitekim kızım 8 yaşına geldi maşallah🥰

Kızlar bende doktordan çıktım. 5+3 yolk sac ı gördü doktor. 0.24 cm normal dedi her şey güzel gözüküyor dedi 10 gün sonra kalp atışı için gelin dedi.

Memorial bahçelievler normal doğum 66 bin sezeryan 77 bin dedi

Kızlar temizlğk yapıyor musunuz ? Kablosuz süpürge , vileda vs zararı var mı? Yani mecburen yapcam . Eşim yarım ediyor ağır işleri ona yaptırıyorum ama her işi de ona yaptıramam . Yardımcı vardı artık gelmiyor başkasını da bir türkü bulamadım

X