Popüler Konu 2025 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bende troid ilacı kullanıyorum. Tsh 2.97 çıktı 2.50 altında olması gerekiyormuş. Dahiliye doktoru başlattı 3 hafta sonra gidip tekrar kontrol ettiricem. 25 mgnin yarısını içiyorum. Sizin nasıl acaba?

Arkadaşlar . Şimdi benim gibi ilk gebeliğini yaşayan arkadaşlar biraz bilgş alışverişi yapabilir miyiz şimdi ilk üç ay yürüyüş tamamen mi yok yoksa az az yapmak mı lazım yani hareket konusunda nasıl olamloyız? Özellikle benim gihi masa başı çalışan kadın arkadaşlarım nasıl yapmalıyız ? Beslenme konusu rutin sağlıklr beslenmemize devam ediyoruz değil mi. Yani belli başlı yenmeyen yiyecekleri yemicez onun dışında saplıklo bir beslenme rutini. Onun dışında enfeksiyon vs gibi durumlar , gripler vs bunlardan korunmak için neler yapacağız . Erken doğum vs riski nrden oluşuyor bunun için neler yapmalıyız. Bebeğin ve bizim sağlıklı olmamız içij neler yapmalıyız . Vitamin olarak şuan sadece folik asiy kullanıyorum başka vitaminleri doktor mu öneriyor daha sonraşarı mı başaltoyot?
Kısacası hamilelik süreci çok mu zor bir
Süreç? Her detayıula her aurıntısıyla çok mu dikkatli olmwk lazım? 9 ay bpyunca diken ğzerinde mi olcaz hem beslenme hem hareket hem hasyalık vs ?
Sonra düşünüyorum da 18 yaşında kozlar binbşr zorlukla sapasağlam bebek doğuruyor , çokta kasmamak mı lazım?

Bende troid ilacı kullanıyorum. Tsh 2.97 çıktı 2.50 altında olması gerekiyormuş. Dahiliye doktoru başlattı 3 hafta sonra gidip tekrar kontrol ettiricem. 25 mgnin yarısını içiyorum. Sizin nasıl acaba?
Benim 3.85 çıktı tam verdi bana her gün tam verdi doktor.
2 hafta sonra tekrar gidicem bende
Gebelikte çıkıyor benimki oğlum zamanında da gün aşırı kullanmıştım

Bende yuruyus yapiyordm gebelikte tehlikelimi ilk 3 ay, plesanta yerini ogrenmek ne demek acaba

Oğlumda plasenta rahim ağzına yerleşmişti doktor bunu söylemediği için 3 aylıkken yürüyüş sonucu çok fazla kanamam oldu
Doktor değişikliği yaptım benim raftan bardak almam bile yasakmış.
Doğuma kadar yattım diyebilirim
O yüzden bunda temkinliyim yine aynı durum olursa diye kontrolüme kadar bekleyeceğim

Aaa bende uzun yuruyusler yapiyorum 6 haftaligim o zaman bende yapmiyim bir sure

Sizi endişeye sokmayayım ama tabi tedbirli olmakta fayda var zaten böyle bir durum yoksa doktor onayıyla bol bol yürürüz
Tesekkurler bilgiler icin tedbirli olmakta fayda var, yuruyuste hafif kasik agrim oluyordu birakmistim 1 haftadir bende cunku

Benim 2.gebeliğim ilkinde deli gibi araştırıyordum ve süreç o kadar yormuştu ki şunu farkettim cahillik mutluluktur :)
doktorunuzu dinleyin gerisini akışına bırakın tek tavsiyem

Benim 2.gebeliğim ilkinde deli gibi araştırıyordum ve süreç o kadar yormuştu ki şunu farkettim cahillik mutluluktur :)
doktorunuzu dinleyin gerisini akışına bırakın tek tavsiyem
Haklsiniz, bende biraktm arastirmayi her hamilelik kendine ozeldir cunku. Beta degerleri yok kalp atimi herkes baskasiyla kiyasliyor ve buda stres demek en azindn biraktim bunu randvmu bekliyorum sakincr

Tesekkurler bilgiler icin tedbirli olmakta fayda var, yuruyuste hafif kasik agrim oluyordu birakmistim 1 haftadir bende cunku
Sağlıkla atlatalım inşallah süreci

Haklsiniz, bende biraktm arastirmayi her hamilelik kendine ozeldir cunku. Beta degerleri yok kalp atimi herkes baskasiyla kiyasliyor ve buda stres demek en azindn biraktim bunu randvmu bekliyorum sakincr
Kesinlikle öyle ve sonu yok özellikle doğumdan sonrası, ek gıdası, kilosu derken anneyi perişan hale sokuyor.
Hep diyordum 2. çocuğumda asla şunu şunu yapmayacağım diye
En güzeli, doktor kontrolünde salmak

Pihtilasma sorunu ilk gebelik basinda yapilan tahlillerde belli oluyormu
Yok onun testi ayrı ve çok pahalı her yer yapmıyor hamilelikten önce yapılabiliyor test yapılmadığı durumlarda önlem amaçlı corasprin falan veriliyor

Benim 3.85 çıktı tam verdi bana her gün tam verdi doktor.
2 hafta sonra tekrar gidicem bende
Gebelikte çıkıyor benimki oğlum zamanında da gün aşırı kullanmıştım
Bende şuanlık haftanın 4 günü kullanıcam. Teşekkür ederimm :))

Kızlar bugün sıfır s*gara ile kapatıyorum günü . Gün sonuna doğru biraz zorlandım ne yalan söyliym.. umarım yarın daha kolay geçer . Benimle aynı durumda olan varsa banada fikir verin canınız istememesi için napyonuz ?

Bende bir anda grip oldum. Aslında iyiydim bir şey yoktu. Evde temizlşk falan yaptım bir anda burnum akmaya başladı halsiz düştüm. Hiç bir şeyde kullanamıyorum

Sigara için işe yarar mı bilmem ama ben de de duygusal açlık yeme atakları oluyor öyle oldu mu sakız çiğniyorum bişey yemiş gibi hissediyorum belki sigarada da işe yarar

Bende bir anda grip oldum. Aslında iyiydim bir şey yoktu. Evde temizlşk falan yaptım bir anda burnum akmaya başladı halsiz düştüm. Hiç bir şeyde kullanamıyorum
Geçmiş olsun ıhlamur varsa iç bol meyve ye dinlenio bunları yiyip içmekten başka bişey yapamıyoruz maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…