2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
R Rainbow12 benim bebeğimde de dil bağı var ve ben bunu birkaç hafta önce farkettim.Dogum yaptıran uzun süre takibini yapan doktoru hiç bahsetmedi.40 gün küvezde kaldı orda da söylenmedi.Benim bebeğim doğru dürüst emmedi bile acaba dil bağı kaynaklı mı diye şimdi düşünmeden edemiyorum.doktoru beslenmede herhangi bir problem yaşamadığı için sunalım sorun olmadığını söyledi.Acaba konuşma üzerinde etkisi olur mu pelteklik gibi o sekide mi müdahale edilir
Canım dil bağını ben fark ettim. Çocuk cerrahisine götürdüm. Hiç çocuk doktoruna sormadım bile. O an müdahale lazımsa o yapicak zaten. Catallanma kılçık var mı diye bakti artık o ne oluyorsa. Ses cikariyormu bağıldama var dimi. Emme sorunu kesinlikle dil bağı ile alakalı sadece ne derece olduğuna bakıyorlar kilo alımını etkilemek kadar mı diye. Bence sen çocuk cerrahın git göster. Icin rahat etsin.

R Rainbow12 canım bizimki de avent biberonun üstünde 1 yazıyor ama internetten bakınca +6 ay 2-3numara falan bulamıyorum direkt 2 numara var o da boğazına gidiyor . 120cc yi 5 dakkada falan içiyor
Kuzum o konu çok karışık çok zorlandım ben ya. Söyle biberonun üstünde çıkan set halinde aldığın uç tada 1 yazıyor. O +0 olarak geçiyor. Sonra ben 2. Numaraya geçtim. Setin içinde ki. O 1 ay ve üstü olarak geçiyor. Sonra anne 3 numara aldım 1 ay üstü çok küçük geldi içemedi. Yani şuan sizin uç 1 numara yazsa bile hangi ayın 1 numarası. Özel den bana uçun resmini at istersen. Tek delik geniş olan var 2 delik var 3 delik var ben 3delik kullanıyorum. Ama büyük alcam yine alıştı bizim ki.

Aynen canım dana kiymasindan köfte yapabilirsin artık yemesinde sorun yok dedi ama ben zaten hiç kıyma vermedim ufaktan başlıcam.

Maşallah canım. ❤️ bizim ki hiç kan tahlili olayından bahsetmedi. Sadece 2. Doz aşı dedi. Oda sağlık ocağı alicak sanırım ondan dememiştir

Kuzum benim erkek bebek. Bizim de bu ay 400 gr gibi aldı zaten. Bence çok iyi rahat ol. Büyüyorlar sağlıklı olsunlar. Hasta olmasınlar yeter.
Bildiğim kadarıyla sağlık ocağı her değer bakmıyor mesela d vitamini b12 falan ondan tekrar gerekirse bence hastanede vermek daha mantıklı

Kuzum o konu çok karışık çok zorlandım ben ya. Söyle biberonun üstünde çıkan set halinde aldığın uç tada 1 yazıyor. O +0 olarak geçiyor. Sonra ben 2. Numaraya geçtim. Setin içinde ki. O 1 ay ve üstü olarak geçiyor. Sonra anne 3 numara aldım 1 ay üstü çok küçük geldi içemedi. Yani şuan sizin uç 1 numara yazsa bile hangi ayın 1 numarası. Özel den bana uçun resmini at istersen. Tek delik geniş olan var 2 delik var 3 delik var ben 3delik kullanıyorum. Ama büyük alcam yine alıştı bizim ki.
Ay çok karışık gerçekten baktım da 1 numara ve 1 delik var

Canım dil bağını ben fark ettim. Çocuk cerrahisine götürdüm. Hiç çocuk doktoruna sormadım bile. O an müdahale lazımsa o yapicak zaten. Catallanma kılçık var mı diye bakti artık o ne oluyorsa. Ses cikariyormu bağıldama var dimi. Emme sorunu kesinlikle dil bağı ile alakalı sadece ne derece olduğuna bakıyorlar kilo alımını etkilemek kadar mı diye. Bence sen çocuk cerrahın git göster. Icin rahat etsin.
Ay prematüre diye genel kontrolüne bir kez gitmiştik çocuk cerrahinin keşke o zaman farketmis olsaydım.Bilmiyordum çocuk cerrahisinin alanı olduğunu siz söylemeseniz çok teşekküre derim

X