2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim kızım 4 aylık olduğundan beri damak kaşıma, ellerini ağızdan çıkarmama gibi diş çıkarmanın her türlü belirtisini gösteriyor (tabii oral dönemde olmalarının da etkisi olabilir) artık baktığımda damağın altında dişleri görüyorum ama hala patlamadı :KK43: son birkaç gündüz de uykularda ekstra huzursuz (bunda yüz üstü yatmaktan oturmaya geçmesinin de etkisi olabilir). Diş çıkaran anneler, diş patlamadan hemen önceki belirtiler benzer miydi?

Ben önceden uyanınca wp dan kendime mesaj atardım takipçi gidiyordum şimdi telefona bakmıyorum kaç kere kalktım bilmiyoeum bazen uyanıyorum üstüm açık emzirmek için açmışım ama acaba uykum da mı açtım yoksa gerçekten emzirecek miydim bilmiyorum bazen diyorum açtım ama acaba emzirdim mi resmen kafayı yedim ya 🤣
Bende çoğunlukla geceyi hatırlamıyorum kalktık mı kaç kere ne yaptık gece yaşandı mı her şey muamma 🤣

Nasıl yaptın benimki sevmedi pütürlü bıraktım belki ondan bilmiyorum ama yemek istemedi
Mercimek ve ev yapımı salçayı kavurdum biraz sonra patates havuç ve soğan ekleyip suda kaynattım hepsini sonra blend yaptım.. Osman gönülal bebeklere tuz vermeyin diyoruz ama ev yapımı salçanız varsa kullanabilirsiniz demişti bn ona güvenerek arada salça kullanıyorum

Benim kızım 4 aylık olduğundan beri damak kaşıma, ellerini ağızdan çıkarmama gibi diş çıkarmanın her türlü belirtisini gösteriyor (tabii oral dönemde olmalarının da etkisi olabilir) artık baktığımda damağın altında dişleri görüyorum ama hala patlamadı :KK43: son birkaç gündüz de uykularda ekstra huzursuz (bunda yüz üstü yatmaktan oturmaya geçmesinin de etkisi olabilir). Diş çıkaran anneler, diş patlamadan hemen önceki belirtiler benzer miydi?
Saatte bir kalkıyordu hatta dişi patlatmadan önce ki 2 gün gece 10 12 kere kalkmışımdır. Birde salyası çoğalmıştı baya akıyordu son zamanlarda, kafası sıcaktı ama ateşi çok yoktu bizde belirtiler böyleydi

Ben önceden uyanınca wp dan kendime mesaj atardım takipçi gidiyordum şimdi telefona bakmıyorum kaç kere kalktım bilmiyoeum bazen uyanıyorum üstüm açık emzirmek için açmışım ama acaba uykum da mı açtım yoksa gerçekten emzirecek miydim bilmiyorum bazen diyorum açtım ama acaba emzirdim mi resmen kafayı yedim ya 🤣
Ahaha aynı ben saymıyorum artık saati acaba kaç diye bakiyorum öncekini aklımda tutmaya çalışıyorum falan memeler açık uyanmadiginda bile kıpır kıpır ben uyanıyorum bı garip haller 😄

Bende avakado aldım belki sever tadım yapmama gerek var mı yoksa direkt labne ve yumurtayla vereyim mi kızlar

Bnmki hep aynı şeyleri yiyo tarhana yumurta sarısı labne,he sun biraz kefir içti irmikli yulaflı biseylrr yapıyorum elma şeftali yok yemiyo bidr çok çabuk sıkılıyor oyuncakları mama sandalyesindrn yere atiyo yemek yapana kadar çatlıyorum onu eylicem diye 🥲😄

Kızlar günaydın geceleri bebeklerimizi nasıl giydiriyorsunuz örttüğünüz üzerinde kalıyor mu ? ben ince uzun kolllu uzun pijama giydiriyorum ince bir bebek battanşyesiylr örtüyorum ama sürekl üzerinden atıyor.Üsütüyor gibi geliyor bana birkaç gündür bir iki kez kustu.Karnı ağrıyor gibi oluyor gece.uyku tulumu alan var mı

Kızlar günaydın geceleri bebeklerimizi nasıl giydiriyorsunuz örttüğünüz üzerinde kalıyor mu ? ben ince uzun kolllu uzun pijama giydiriyorum ince bir bebek battanşyesiylr örtüyorum ama sürekl üzerinden atıyor.Üsütüyor gibi geliyor bana birkaç gündür bir iki kez kustu.Karnı ağrıyor gibi oluyor gece.uyku tulumu alan var mı
Bizim burası hala sıcak klima da yatıyoruz kısa kol çıtçıtlı ile yatırıyorum üzerine ince müslin örtüyorum ama hep açıyor üstünü

Bizim burası hala sıcak klima da yatıyoruz kısa kol çıtçıtlı ile yatırıyorum üzerine ince müslin örtüyorum ama hep açıyor üstünü
Ayy o kadar sıcak mı hala gece.Biz klimayı artık gece kapatıyoruz kendimiz de ince paketle yatıyoruz bebek üşüyor gibi geliyor uyku tulumu için de erken sanki ne yapacağımı bilemedim

R Rainbow12 canım senin kuzu işe başladığın için huzursuzluk çıkarıyor olabilir 😔😔 bunu seni üzmek için yazmıyorum kızımdan biliyorum. Zaten huysuz olan kızım işe başlayınca geceleri
iyice huzysuzlanmıştı sabah 6 gibi anneme bırakırdım uykuda, 11 e kadar uyurdu. Ama bize asla o kadar uyumazdı. Ve anneme hiç zorluk çıkarmazdı.

Bende avakado aldım belki sever tadım yapmama gerek var mı yoksa direkt labne ve yumurtayla vereyim mi kızlar
Ay bende dün aldım hiç anlamam avokadodan baya sert sapını çıkarıp bakın dediler sarı gibi daha olmamış kaç gğne olur acaba buz dolabında mı tutsam dışarıda nı bilemedim bir de onu kesince hemen bitmesi mi lazım

Geçen yazmıştım ben bu konuyla ilgili baya karmaşık 🤣 akşam ev sıcak oluyor kısa kollu ile uyuyor benimki çok sık uyandığı için gece üzerine uzun kollu giydiriyorum sabah karşı da örtü örtüyprum ama genelde açıyor örtüyü şuan bizim ev uyku tulumu için müsait değil akşam ile sabah baya fark ediyor

X