2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Serum fizyolojigi kaç gramlik almaliyiz çok cesidi var bi de teklileri toplatilmis diye duydum doğru mu bilmem

Hastane için aklımda olanları yazmak istiyorum kızlar. İlkini özelde epidural sezeryan yaptım kendimce deneyimime göre yazayım eksik veya gereksiz bulduklarınızı yazarsanız sevinirim istişare yapalım hazırlanalım artık 30 haftalık olduk şükür.

Puset
10 lu hastane Çıkışı 5 li hastane Çıkışı ve bir takım daha
Kalın battniye
Ağız mendili
Mama
Biberon
Emzik
Bebek bezi
Islak mendil
Pamuk
Pişik kremi

2 pijama 1 gecelik
Dpend hasta pedi
Makyaj Malz.
Kuru şampuan
Göğüs pedi
İç çamaşırı
Lansinoh krem
Terlik

Maşallah. Ben de 30 haftalık oldum inşallah . Ben bebek için 2 tulum bir alt üst takım ve 2 tane de penye yelek koyayım diyorum. Battaniyeyi bikac tane koyayım diyorum çünkü ben çok yere duşürüyorum. Kuru sampuan hiç aklıma gelmemişti. Çok iyi düşünmüşsünuz. Gerçi şimdi 10 gun yıkamadan yaglanmiyor saclarım ama doğum sonrası nasıl olur unuttum. Haftada bir şampuanliyorum saçlarımı diğer duslarda sadece suyla yıkiyorum. ( Doğum sonrası en çok bunu ozlucem)Bir de sabahlık ya da hırka alırım ne olur ne olmaz yataktan çıkınca uşürüm belki. Yürüyuş yaparken de giyerim. Makyaj malzemesi ve biberon hariç ben de aynı listeyinkullanabilirim. Teşekkür ederim paylaşım için

Serum fizyolojigi kaç gramlik almaliyiz çok cesidi var bi de teklileri toplatilmis diye duydum doğru mu bilmem
Poşet serum alıyorum ben, en küçük paketini alıyorum zaten baya gidiyor, daha çok kış aylarında nebulazator için kullanıyoruz ama şimdi küçük bebek gelince burun için de tekrar kullanmaya başlarız. Evde olduğu için almadım ben, dolapta saklıyorum poşet serumu

Aaa senin de yaglanmiyor mu saçın, benim normalde çok yağlıdır bir gün yıkamasam insan içine çıkamam ama bu hamileliğimde 10 gün yıkamasam yine yaglanmiyor. İlk hamileliğimde saclarim çok canlanmisti ama kuru degildi bu kadar, bu sefer baya kuru, ama çok rahatmis böyle gerçekten, keşke doğum sonrası da böyle devam etse. Bıktım ergenligimden beri yağlı saçtan.

Benim gibi yeni annelerde belki düşünüyordur bunu , bebeği aldık hastaneden çıkıyoruz malum önümüz kış tabi hastanedeb çıkıp arabaya bincez ama küçücük bebeği neye sarıp sarmalasak şu wellsoftlu kundaklardan alsak mı, bunun aşısı var kontrolü var falan ilk 3 -4 ay kışta geçecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…