2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar merhabaa, yarın doktor randevum var. 30 haftalık olduk. Ortalama ne zaman sezeryan için tarih alınabiliyor sizce yarın sorsam mı yoksa erken mi
Ben 28+5 te gittim dun, tam gün belirlemedik 15 ile 20 si arası bir gün alalım dedi. Eşimle günü belirlicez. Beklenen doğum tarihim 25 Ocak gösteriyor. Bir hafta 5-10 gün kadar erken alınacak planlı sezaryen olduğu icin

32+0 da çağırdı beni. Ama hafta sonuna denk gelseydi iki gün önce ya da sonra sonrun etmezdi.
Yarın bi doktora sorcam, ofisi boş bırakamıyoruz. Arkadaş şehir dışında ve maalesef salı gelcek. Aslında mantıken baksak bir iki günün sorun olmaması lazım. Son regl tarihi 3 nisan değil 5 nisan denir nihayetinde doktorların dediğine kalmış 😁🤪

Bugün canım çıktı, 7 saat dersim vardı hiç boşluk yoktu, sabahtan da deneme yaptık tenefuse bile çıkamadık, öldüm bittim. Birazdan da oğlum okuldan gelir çok açım diyerek, oturup aglayasim var
Aynı durumdaydım dün ben de. Kışlıkları çıkardım,çok yoruldum oturup iki saat ağladım kimse yardım etmiyor diye. Allerjim tuttu uyuyana kadar salya sümük ağladım. Bugün de başım ağrıyor o yüzden.

Yarın bi doktora sorcam, ofisi boş bırakamıyoruz. Arkadaş şehir dışında ve maalesef salı gelcek. Aslında mantıken baksak bir iki günün sorun olmaması lazım. Son regl tarihi 3 nisan değil 5 nisan denir nihayetinde doktorların dediğine kalmış 😁🤪
Bu olabilir aslında, yani ben 20 Nisan diyorum sat ama iki gün önceden lekelenmem başladı belki de 18 nisandir benim sat 😁

Aynı durumdaydım dün ben de. Kışlıkları çıkardım,çok yoruldum oturup iki saat ağladım kimse yardım etmiyor diye. Allerjim tuttu uyuyana kadar salya sümük ağladım. Bugün de başım ağrıyor o yüzden.
Ah ya böyle zamanlarda eş yardimina çok ihtiyacı duyuyor insan. Onun haricinde kayınvalide ve annemin yardımını beklemem pek, beklentiye girince dumur olmak var işin ucunda çünkü

Şimdi nasılsın? Geçti mi biraz yorgunluğun?
Oğlumun hizmeti bitmiyor, valla bu erkek cocuklarinin mayasi böyle. İstediğin kadar salon erkeği yetistirmeye çalış içlerinde hep bı Recep İvedik var 😬 eve geldiğinden beridir bir kilo mandalina soydurdu, iki üç bardak oralet yaptırdı, iki sefer yemek hazırlattı ama üç lokmada doydu, şimdi mutfakta kazı yapıyor ne bulacakta aneeeaaggg diye seslenecek diye bekliyorum. Mide mi çöp kutusu mu belli değil 🤦

Oğlumun hizmeti bitmiyor, valla bu erkek cocuklarinin mayasi böyle. İstediğin kadar salon erkeği yetistirmeye çalış içlerinde hep bı Recep İvedik var 😬 eve geldiğinden beridir bir kilo mandalina soydurdu, iki üç bardak oralet yaptırdı, iki sefer yemek hazırlattı ama üç lokmada doydu, şimdi mutfakta kazı yapıyor ne bulacakta aneeeaaggg diye seslenecek diye bekliyorum. Mide mi çöp kutusu mu belli değil 🤦
Geldi beklenen hizmet talebi, mısır patlat diyor şimdi de, sabah olsun okula gideyim de dinleneyim ben ya 🙃

Allah iyiliğini versin kızz.Recep İvedik mi?😂 Aynen ben de geçtim o yollardan.

Kafamızda büyüttüğümüz için. Dışarıda emziremeyeceğimiz bir yer yok sen bir annesin ve bebeğinin besin kaynağısın. Üzerine bir emzirme örtüsü atsan her alanda emzirebilirsin. Ben cafe tuvaletinde emzirdiğimi hatırlıyorum. 🙈 Baktım hiç yer yok arabaya gidip oturup arabada emziriyordum. Yani bir çözüm bulunuyor her şekilde merak etme. Eğer çalışan biri değilsen bunun için biberon alma. Bende aldım ama hiç kullanmamak için elimden geleni yapacağım. Hastaneye süt pompamı götürüp sağacağım kaşıklı biberon falan da almadım, şırınga ile sıktırırım sonra memeye alırım zaten. Aslında çok düşünmemek lazım akışına bırakmak lazım ama çok düşünüyoruz ve eksiksiz olmak istiyoruz bu sebeple çok alım yapıyoruz. Bebek doğduktan sonra ihtiyaca göre alım yapmak daha mantıklı ama yapamıyoruz 😅
Evet bu da var bi de ben dogumdan kısa süre sonra kuveyte dönücem ve ateş pahasi orda herşey o yüzden ne lazım ne değilse yukleyip goturmek istiyorum biraz bunun da etkisi var bende 🤣

Benim hiç bi burçla sorunum yok canım ama kendim kovayım diye diyorum öyle🙈 Kızımı kendimin kopyası yapmak isterdim ama babadan da bişeyler almış olacak illaki 🤣🤣 şaka tabi dediklerim. Sağlıklı olması dışında asla bişey istemiyorum ☺️
Bizde de ben oğlak eşim kova. Sakın bir hafta erken doğurma oğlak olmasın diyor. 😂

Hanımlar bişi sorcam 32+0 da mı çalışır raporu alıcaz, 32+1 ya da 32+2 olsa bişi olur mu? 🫣🙃
Ben tam 32+0 da gitmiştim diye hatırlıyorum ilkinde, raporun görüntüsü aklımda aslında :)
Geldi beklenen hizmet talebi, mısır patlat diyor şimdi de, sabah olsun okula gideyim de dinleneyim ben ya 🙃
Alaahh mısır mıı 🤪 ağzının tadını da biliyor bak yaa.
Ay bu arada aklıma geldi bugün, çarşamba sarıuçurtmanın okulda yoğun günü diye.
Şaka maka bayaa düşünür olmuşum sizlerii 🥰🧡

Sonra Tatlizarafet Tatlizarafet senin kardeşinin olayları düşündüm, bü daha bahsi geçmedi inşallah yolundadır her şey diyee 🙏🏼

Ahh kıyamam bende evde hangi işi yapmasam da yatsam diye derdindeyim kızımı alicam bende 4.5 da bel ağrısı ile uyandım Sabah geçmedi gitti bide öksürük canıma yetti fenalardayim rabbim yardım etsin hepimize
Doktoruma bana bitkisel şurup vermişti, doktoruna sorup kullanabilirsin

Ben 28+5 te gittim dun, tam gün belirlemedik 15 ile 20 si arası bir gün alalım dedi. Eşimle günü belirlicez. Beklenen doğum tarihim 25 Ocak gösteriyor. Bir hafta 5-10 gün kadar erken alınacak planlı sezaryen olduğu icin
Teşekkür ederimm. Bende yarın bir konuşayım bakalım. Sağlıklı bir şekilde gelsin yavrularımız 🙏🏻

X