2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Belki minik kaktüsler,sakkulentler olabilir ama ben de hediyelik falan hazırlamayı düşünmüyorum . Güzel bi çikolata alıp gelene onu ikram ederiz muhtemelen. Zaten azıcık depresifim bu aralar küçücük bebişi bırakıp işe dönme stresi bastı şimdiden , en güzel en tatlı yaşları ...
Allah bilir bundan sonra ne zaman bir bebişim olur , gelecekte dünya nasıl bir yer olur falan filan gerginim azıcık :KK43:
Dünyanın halini düşününce gerçekten karamsarlaşıyor insan. Umarım bebeklerimizin geleceği güzel olur. Ama kendini yıpratma. Anneliğin tadını çıkar çünkü zamanı geri alamayacağız. Geleceğin nasıl olacağından da asla emin olamayız o yüzden çok düşünmemeye çalış ❤️

Günaydınlar ,umarım herkes çok iyidir 😍

Pazar kahvaltısında genzime simitin susami kaçtı . Çok da dikkatliyimdir aslında ama yoğun bir öksürük krizi tuttu. Uzandım direkt oksurmekten midem bulaninca ayağa kalktım tekrar ve kasılma ,kramp neymiş onu öğrenmiş oldum maalesef 😔 Erken doğum sancısı olabilir diye daha da panik oldum . 5 dk içinde geçti ama yaşadığım korku bana ders oldu. Salı günü kontrolüm var . Umarım bu durum rahim ağzı kisalmasina sebep olmaz. Doktorum kabız olma ,öksürme demişti .
Kabızlığı anladım da ömsürmek de mi etkiliyormuş🥴🥴🥺🥺

Bence yerine çok takılma. Ben de bazen kasıklarımda hissediyorum tekmeleri. Hatta o zaman düz yatıyorum sanki kolunu bacağını sıkıştirıyormuşum gibi hissediyorum😊. Akşama bakmışım göbek deliğinin ustûnden vuruyor. Seninki de öyle bişeydir buyük ihtimal. Ama tam göbek deliğinin orda çok acıtiyor daha hassas ya orası.
Ya bende o kolunu bacağını sıkıştırıyor hissi oluyor tam sagda veya solda oluyor tekmeleri🤣

Kızlar bebek şampuanı ne kullanacaksınız?
Ben kendime Dalin veya unibaby kullanıyorum hala 🤭. Bebek için de adını hatırlayamıyorum ama oncekinde oğlum yenidoğan egzeması olunca doktorun önerdiği bir marka vardı. Geçen eczanede gordüm hemen tanıdım ama adını hatırlamıyorum. Ondan alırım sanırım. Ama hemen almam. Doğmaya yakın veya doğduktan sonra alırım. Hemen yikamicaz nasılsa.

Doktorum öyle demişti . Oksurunce de kasılma oldu açıkçası daha önce böyle birşey yasamamistim . Umarım birşey olmamıştır 🙏
Ben de kan sulandırıcı iğne kullanınca anında tepki veriyor. Heralde o zamna da kasılıyor. Ama ben kasılmaları anlayamıyorum.

Ben de kan sulandırıcı iğne kullanınca anında tepki veriyor. Heralde o zamna da kasılıyor. Ama ben kasılmaları anlayamıyorum.
Kasılma dedigim şey bu şekilde ilk kez oluyor . Sağ kasigima kramp girer şekilde ağrılı ,acılı birseydi sabah yasadigim . Ondan önce hiç böyle birşey yasamamistim .
İğne vurduğun zaman karnının biraz sertleşmesi 1 dk içinde düzelmesi çok normal şeyler . Doktor öyle söylemişti . Bende günlük kan sulandırıcı vuruyorum .

Ben kendime Dalin veya unibaby kullanıyorum hala 🤭. Bebek için de adını hatırlayamıyorum ama oncekinde oğlum yenidoğan egzeması olunca doktorun önerdiği bir marka vardı. Geçen eczanede gordüm hemen tanıdım ama adını hatırlamıyorum. Ondan alırım sanırım. Ama hemen almam. Doğmaya yakın veya doğduktan sonra alırım. Hemen yikamicaz nasılsa.
Bende almışken hepsini alayım diyorum karar veremedim ama

Kızlar 30 . Haftaya giriyorum yarın ve artık hareketleri kol bacak omuza baya sanki netce hissediliyor ordan oraya donerken karnim yamuluyor kizzzz baya büyüdüler ayyy 🥺😍
Benim üçüncü hamileliğim gerci birincide net hissedemeden kaybettim, ama hala anlamıyorum neresinden hareket ediyor

Benim üçüncü hamileliğim gerci birincide net hissedemeden kaybettim, ama hala anlamıyorum neresinden hareket ediyor
Ben de hiç anlamıyorum, eli mi kolu mu poposu ya da başı mi. Her dakka başka bı yerde oynuyor zaten, içerisi hala geniş anladığım kadarıyla
Kızlar 30 . Haftaya giriyorum yarın ve artık hareketleri kol bacak omuza baya sanki netce hissediliyor ordan oraya donerken karnim yamuluyor kizzzz baya büyüdüler ayyy 🥺😍
Neresi olduğunu ben de anlamıyorum ya🙈 ama karnım yamulup duruyor çok güzel bi duygu 😍

Kizlar hediyelik yaptirmayi dusunuyormusunuz ne yaptirmayi dusunuyorsunuz ben kararsiz kaldim kolonya mantikli geliyor ama bilemedim
Bende bal kabağı konseptli saksılar var onlara kaktüs koymayı düşünüyorum ama bunu eve gelenler için değil hastaneye gelenler için yaptırmayı düşünüyorum sadece 30 tane falan 🫣 40 mevlüdüne karar vermedim daha 🙄🙄

Kraft kutunun içinde tek içimlik kahve ile madlen çikolata düşünüyorum geçmiş olsuna gelenler için. Mevlüt için de sokak hayvanlarına mama (kedi, kuş, köpek) oğlumda çok şey hazırlamıştık, ama sadece çok yakınlarımızın sakladigini düşünüyorum, o yüzden bunda tüketilebilir şeyler seçmeyi planliyorum. Oğlumda küçük kar kureleri yaptirmistim pleksi isimli, kolonya, kokulu taş ve lavanta keseleri yaptirmistik, annem bu bebeğine neden böyle ozenmiyorsun diyor da gereksiz masraf geliyor artık bunlar bana. İlk çocuk olacaklar daha hevesli güzel ve yaratıcı şeyler hazırlasinlar ama içlerinde kalmasın ☺️
Kar küresi fikrini beğendim Mevlüt için 🫶🫶

X