2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Dolapta iğne ile muhafaza ediyorum hala oğluma bu şekilde kullanıyorum, ilaç niyetine kullanmıyoruz ki etkisi azalsın, burnu yıkamak için kullanıyoruz su gibi düşün. Ben açınca aylarca kullanıyorum bı sorun yaşamadık hiç.
Doğrudur canım bende öyle yapayım o zaman 😊 son mesajını görmeden yazmışım ama sen cevaplamışsın çoktan

Oyy maşallah herseyleriniz hazır kaç haftalık oldunuz acaba şuan ben 26 27 içindeyim ama daha hicbisey yok ortada 🙈🙄
Benim de daha bişeyim yok. 29 haftalık. Büyük parcalar hep ablamdan falan gelcek. Sadece kıyafet battaniye gibi şeyler alınacak. Battaniye için pazen ve müslin kumaş aldım onlar dikilecek. Kıyafeti de haftaya alıp yıkayıp yerlestiririm diyorum. Benim cantam hazır ama. Öncekinde erken habersiz doğum gelince bocalamıştım.

Benim de daha bişeyim yok. 29 haftalık. Büyük parcalar hep ablamdan falan gelcek. Sadece kıyafet battaniye gibi şeyler alınacak. Battaniye için pazen ve müslin kumaş aldım onlar dikilecek. Kıyafeti de haftaya alıp yıkayıp yerlestiririm diyorum. Benim cantam hazır ama. Öncekinde erken habersiz doğum gelince bocalamıştım.
Bende bir haftadır aldım hemen hemen herşeyi sadece bebeğin kıyafetlerinş almıştım başka bişey almamıştım ama izne ayrılınca artık yapayım dedim yavaştan herşey bitsin hazır şekilde bekleyeyim istiyorum. İnşallah sağlıkla zamanında gelir bebişler. Senin ilk doğumun sezeryan mıydı normal miydi canım

Ben de 30 haftaya kadar cok yormadim kendimi daha önce erken dogum yaptigim icin. Ama artik bi dip kose girdik esimle halilari yikamaya gonderdik duvarlari camlari koltuk kanepe sildi esim. Cocuklarin giysi dolaplarini bizimkini bosalttik sildik yerlestirdik.yazliklari kaldirdik her ne kadar yükün coğu esimde olsa da cok yoruldum belim agrimaya basladi.yuruyemiyorum nerdeyse.
Mutfak dolaplarini da halledip doguma kadar yatcam ev batsa bile dokunmam artik basladigima pisman oldum. Gunluk basit temizlik yeter :KK14:
En güzeli. Yaptıkça diğer yerler göze batıyor çünkü. Doğuma yakın biri cağırılır dip köşe temizlettirilir. Ben şu kız doğsun ona temizletcem diyorum😊.

Bende bi video izledim canım dün 5 ml serumdan çekiyordu doktor 2.5 bir buruna 2.5 bir buruna sıkıyordu sonra bebeği ters çevirince açılıyordu. Aspiratör banada çok mantıklı gelmiyo sanki tahriş eder gibi geliyor ama bu konuda deneyimim olmadığı için bilemiyorum. Bir serumu ne kadar süre kullanabiliyoruz peki bozulan bişey mi
Bozuluyor mu bilmiyorum ama izotonik su ya bozulacağını sanmam. İçindeki mineraller belki zamanla kaybolur ama o kani temizlemesi için gerekli, burun temizliginde saf su olması yeterli. Ben en kucuklerinden aliyordum poşet serum bitene kadar kaç ay giderse kullanıyordum. Artık eskisi kadar kullanmıyoruz, spreylere geçtik ama iki yasa kadar serum kullandik

Evet artik agirlastik zorlaniyoruz bi ara oturup agladimm ben Esim diyo kendimi cok caresiz hissediyorum sen böyle yapinca :) 3 cocuk var bir de daginiklar.esim elinden geleni yapmaya calisiyo ama olmuyo dayanamiyorum o yaparken de yatamiyorum en iyisi is mevzusunu doguma kadar kafaya takmamak oldugu kadar. :KK51:
Kapa gözlerini yat.😊

Bozuluyor mu bilmiyorum ama izotonik su ya bozulacağını sanmam. İçindeki mineraller belki zamanla kaybolur ama o kani temizlemesi için gerekli, burun temizliginde saf su olması yeterli. Ben en kucuklerinden aliyordum poşet serum bitene kadar kaç ay giderse kullanıyordum. Artık eskisi kadar kullanmıyoruz, spreylere geçtik ama iki yasa kadar serum kullandik
Biraz büyüyünce sprey daha mantıklı bencede. Bakalım inşallah aspiratör ihtiyacı çok olmaz ilk bebiş ya hem çok paniğim hem bişey bilmiyorum hem çok korkuyorum hem çok heyecanlıyım nolacaksa bu halim😂 üniversitede yeni bi doktora başladım ya dedim ki direk hocam ben normal doğuramam bana sezeryan yapar mısınız tamam dedi sorun etmedi. Şimdi de şunu düşünüyorum ya sezeryan gününden önce doğum sancısı olursa su gelirse açılma olursa o zaman devlet hastanesi diye zorla normal doğuma alırlar mı acaba. Sonuçta sezeryanı zorunlu kılan bir sebep yok şuan ama ben gerçekten hiç ama hiç istemiyorum normal doğumu🥺 bidahaki kontrolde bunu sorcam böyle bir durum olacaksa başka hastaneye giderim. Böyle düşünmemde hem başlarda plasenta previa var demeleri etkili oldu hemde şimdilerde bebek iri haftası önde görünüyor demeleri etkili oldu. Zaten zar zor hamile kalabildim hiçbir şekilde riske atacak bişey yapmak istemiyorum. Üniversiteye gitme sebebimde bu, bebeğin acil bir ihtiyacı olursa Allah korusun kuvoz ihtiyacı vs olursa üniversite hastaneleri bu konuda özellerden çok daha iyi diye gidiyorum

Bende bir haftadır aldım hemen hemen herşeyi sadece bebeğin kıyafetlerinş almıştım başka bişey almamıştım ama izne ayrılınca artık yapayım dedim yavaştan herşey bitsin hazır şekilde bekleyeyim istiyorum. İnşallah sağlıkla zamanında gelir bebişler. Senin ilk doğumun sezeryan mıydı normal miydi canım
Amin🤲. Sezaryendi benim. Bu da öyle olacak. 38 i geçmez diye düşünüyorum. Evde uzanıyorum hep. Haftaya doktor kontrolüne gidince donuşte alırim diyorum inşallah.

Biraz büyüyünce sprey daha mantıklı bencede. Bakalım inşallah aspiratör ihtiyacı çok olmaz ilk bebiş ya hem çok paniğim hem bişey bilmiyorum hem çok korkuyorum hem çok heyecanlıyım nolacaksa bu halim😂 üniversitede yeni bi doktora başladım ya dedim ki direk hocam ben normal doğuramam bana sezeryan yapar mısınız tamam dedi sorun etmedi. Şimdi de şunu düşünüyorum ya sezeryan gününden önce doğum sancısı olursa su gelirse açılma olursa o zaman devlet hastanesi diye zorla normal doğuma alırlar mı acaba. Sonuçta sezeryanı zorunlu kılan bir sebep yok şuan ama ben gerçekten hiç ama hiç istemiyorum normal doğumu🥺 bidahaki kontrolde bunu sorcam böyle bir durum olacaksa başka hastaneye giderim. Böyle düşünmemde hem başlarda plasenta previa var demeleri etkili oldu hemde şimdilerde bebek iri haftası önde görünüyor demeleri etkili oldu. Zaten zar zor hamile kalabildim hiçbir şekilde riske atacak bişey yapmak istemiyorum. Üniversiteye gitme sebebimde bu, bebeğin acil bir ihtiyacı olursa Allah korusun kuvoz ihtiyacı vs olursa üniversite hastaneleri bu konuda özellerden çok daha iyi diye gidiyorum
Haftasonu falan olursa sizin doktor orda olur muymuş? Bu çok önemli. Öbür türlü nöbetçi doktorun insiyatifine kalmış oluyor. Benim önceki ikizdi. Hem devlet hem özel çok farklı doktora gitmiştim ilaç yazdirmak için falan. Hepsine de sorardim doğumu. Sezaryen yaparız risk almayız cevabinı aldım hep. Sonra erken sancı gelince Zeynep kamilde yatmak zorunda kaldım. Orda sorunca normal olur dediler. Dedim ki daha öncekiler risk almayız diyordu risk nedir dedim? Bizi özel hastane doktorlarıyla karıştırma dedi hoca😳. Ama orda doğurmadım. O yüzden sezaryen oldu yine.

Haftasonu falan olursa sizin doktor orda olur muymuş? Bu çok önemli. Öbür türlü nöbetçi doktorun insiyatifine kalmış oluyor. Benim önceki ikizdi. Hem devlet hem özel çok farklı doktora gitmiştim ilaç yazdirmak için falan. Hepsine de sorardim doğumu. Sezaryen yaparız risk almayız cevabinı aldım hep. Sonra erken sancı gelince Zeynep kamilde yatmak zorunda kaldım. Orda sorunca normal olur dediler. Dedim ki daha öncekiler risk almayız diyordu risk nedir dedim? Bizi özel hastane doktorlarıyla karıştırma dedi hoca😳. Ama orda doğurmadım. O yüzden sezaryen oldu yine.
Haftasonu olursa veya gece olursa hoca kendisi gelmiyor canım, normal doğum düşünüyor olsam kesinlikle gitmezdim o yüzden. Ama bana herhangi bişey olursa en ufak bi sıkıntıda hemen beni ara özel hastam oldugunu söyle ilgilenirler dedi. Kendisi prof oldugu için oradaki doktorları yönlendirebiliyor. Yani gece bişey oldu sezeryan yapacak olunsa bile hoca kendisi gelmeyecek büyük ihtimalle. Ben sezeryan olunca nasılsa gün verir o günde doğum olur diye düşünmüştüm biraz ona güvendim ama doğum bu sonuçta daha erken de olabilir başka şeyler olabilir bu ihtimali çok düşünmemiştim. En kötü özelde biryere daha takibe başlarım baktım işler istedigim gibi gitmiyor özel hastaneye geçerim

Özel hastanede mesai saatleri dışında kendi doktorunuzu talep ettiğinizde fark alıniyormuş . (3 -5 bin civarı sanırım ) Bizim düzenli gittiğimiz hastane öyle demişti . Bu da böyle bir bilgi olarak kalmış aklımda 😃

Özel hastanede mesai saatleri dışında kendi doktorunuzu talep ettiğinizde fark alıniyormuş . (3 -5 bin civarı sanırım ) Bizim düzenli gittiğimiz hastane öyle demişti . Bu da böyle bir bilgi olarak kalmış aklımda 😃
O ne saçma şeymiş öyle ya zaten doğumlar yüzde 90 gece olmuyor mu 😂 paket alan bi insan neden ekstra ücret ödesin ki çok saçma

Lütfen herkes mesai saatleri içinde dogursun😊. Benimki cumartesi olmuştu ama zaten cumartesi de calışıyordu doktor. Pazar olsa ne olurdu bilemiyorum. Hayırlısı ne bilemeyiz ama o kadar takibini yapsın etsin doğumu baskası yaptırsın.

O ne saçma şeymiş öyle ya zaten doğumlar yüzde 90 gece olmuyor mu 😂 paket alan bi insan neden ekstra ücret ödesin ki çok saçma
Bence de saçma. Epidural için de ücret farkı aliyormuş bazı hastaneler. Son anda sürpriz faturalar cıkabilir. Önceden her şeyi sorup iyice öğrenmek lazım.

Günaydınlarr :) Kızlar yazı yazın, okudukça gaza geliyorum yoksa bana kalırsa işim yaş :) Kendime lcw den bir pijama takımı aldım inşallah güzel çıkar, geceliklerim var zaten sabahlıklı. Bir de polar sabahlık alacağım burda konuşulmuştu ya yine :) Onu da oysho da beğendim de sepette bekletiyorum :KK70: Fiyat algım tamamen yok olmuş, bi pahalı geliyor bi amann al geç diyorum :/
bir de ufak bir set hastane çıkışı aldım, çok kıyafet var zaten. Bir de nohut battaniye koyayım diyorum bebişin doğum çantasına.
Bu arada bebeğe kendime aynı çantayı hazırlayıp onun eşyalarını ufak bir hurca koymuştum, çok rahat olmuştu.
Aldıklarımı da ekledim aşağıya.
1698909766531.png
1698909788014.png

Aa dependimi de aldım az kalsın unutyordum :KK70: Şimdi güzel bir terlik alacağım, böyle yeni güzel çoraplar alacağım, bana kendimi çok iyi hissettirir yeni çoraplar :) Her işim bitti çünkü, kendimi iyi hissetmeye yönelik çalışmalara bile başladım :d

Ya hepsi farklı bunların, bizim hastane nöbet usulü gece ve haftasonu ne yazık ki. İlk doğumum bayram tatiline denk gelebilirdi, benim doktorun nöbetçi olduğunu öğrenince çok sevinmiştim hatta :) ama mesela buradaki acıbademin doktorları saat gün ne olursa olsun kendi giriyor kendi hastasının doğumuna.
Özeller de tutarsız yani hastane politikaları başka hep.

X