2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim ailemde de troid genetik, annemde zehirli guatr var nodülleri iltihaplaniyor ara ara, özellikle boğaz enfeksiyonu gecirdiyse vay haline, hastanede haftalarca yattığı bile oldu, babamda da triod hormonu yüksek, bende troid değerleri normal şimdilik ama üç sene önce 5 mm troid nodülü vardı boğazımda, büyüdü mu stabil mi baktirmadim bidaha. Oğlumun da TSH o kadar yüksek çıkınca çok paniklemistim. Ama şükür enfeksiyona bağlı geçici bir yukselmeymis. Bir kez de mide bağırsak enfeksiyonundan dolayı şekeri 300 e firlamisti çocuk endokrinde yatmıştı bir gece. Yani enfeksiyon etkiliyor bu tarz şeyleri, ileride çocuklarda ister istemez viral bakteriyel enfeksiyonlar olacak özelikle kreş dönemi, aklınızda bulunsun, benim gibi ağlamaktan parcalamayin kendinizi enfeksiyon geçip değerler düşene kadar 🙃
Çok çok geçmiş olsun annene de oglusuna da ☺️

Ben bu söylediklerini dikkate alayım tam benim potansiyelimi anlattın zaten 😂

Süt içemiyorum genel olarak sut sevmem hem de zaten inek sütüne alerjim var . Detaylı yazmadım ama Jersey süt alıp yoğurt yapıyorum kendime. ( Yağlı bir süt ) kefir evimizde hep olur. Peynir zaten koyun keçi tüketiyorum hamile kaldığımdan beri .Daha faydalı diye. Genetik desem kendi ailemde 3800 un altında doğan çocuk yok yegenler ,kuzenler dahil . Eşim de iri dogmus . Yani benim çocuğum da yeterli bir kiloda doğsun istiyorum en azindan 🙏 Eşimin anne ,babasi ufak tefekler onlara mi benzeyecek anlamadım ki 😔 Önemli olan sağlıklı olması elbette ama insan korkmuyor değil.
Canım bildiğim kadarıyla bu haftalar doğum kilosunu tahmin etmek için erken daha. Son haftalarda atak yapabilir bebişin 🥰

Kızlar eylülde doğum yapmış bi arkadaşımı ziyaret ettim bugün. Normal doğumu o kadar güzel geçmiş ki. Bana da çok iyi geldi böyle bi doğum hikayesi dinlemek. Gerçekten masaya çıkmasıyla doğurması bir olmuş. Sancılar zormuş ama katlanılmaz değildi dedi. Bebeği de çok güzel uysal bir bebek. Darısı başımıza inşallah 🙏🏻😍

Merhaba sevgili anne adayları 🌺 ben de mart annesiyim inşallah ❤️ Kasım indirimlerinden bebek arabası almayı düşünüyorum. Şık görünsün ve hafif olsun istiyorum. Ama birşey bulamıyorum. Aklım hep travel sistemlere gidiyor ama önermiyorlar 🥲🥲 bana önerebileceğiniz bebek arabaları var mı acaba kızlar?

Kızlar merhaba. Bugün doktor kontrolüm vardı. 28+3 1120 Gr. Doktor kilosu az dedi. 26 ile uyumlu kilo dedi. Proteine dikkat et dedi. Bir haftada yarım kilo vermişim zaten😔. Tahmin etmiştim kiyafetimden.Yetersiz beslenmissin dedi . Susam, corekootu tarzı tohumları yemeye çalış dedi. Ben zaten şekerim cıkmadan yiyebilecegim her şeyi yemeye calişıyordum. proteini az tükettim onun farkındayım ama. Benim sekerimi hep ekmek çikartiyordu. Ekmek hiç yemesen de olur dedi. Kahvaltıda 2 yumurta yiyebilirsin dedi. Sürekli beslenmemi düzenlemek çok yordu beni. Allah'ım saglık sıhhat versin bize de yavrularımiza da.

Ben de perşembe günü gideceğim doktora. Diyete uymaya çalıştım şekeri düzeyinde tutmak için. Bebeğin gelişimi etkilenmemiştir umarım 😔
Benim randevum da perşembe günü.Diyet yapıyorum.Çalışınca gundüz verilen listeye cok uyamiyorum.Şeker cıkmasın diye yemiyorum.Iki kilo vermişim. İnşallah bebek etkilenmemiştir.

Ayyy kizlar midem dehşet yanıyor ya alev alev resmen mide yanmasi icin bir çözümü olan var mi imdattt çok fenayım valla😥

Merhaba sevgili anne adayları 🌺 ben de mart annesiyim inşallah ❤️ Kasım indirimlerinden bebek arabası almayı düşünüyorum. Şık görünsün ve hafif olsun istiyorum. Ama birşey bulamıyorum. Aklım hep travel sistemlere gidiyor ama önermiyorlar 🥲🥲 bana önerebileceğiniz bebek arabaları var mı acaba kızlar?
Ben kabin boy kraft balear aldım canim, travel alsaydim da yoyko city 3 in 1 alacaktim. Kabin boy olarak ikinci begendigim model ise yoyko quantum

Ayyy kizlar midem dehşet yanıyor ya alev alev resmen mide yanmasi icin bir çözümü olan var mi imdattt çok fenayım valla😥
Salatalık iyi geliyor diyorlardı ama bende en çok yoğurt ise yarıyor. Yüzde yüz kesen bişey varsa onu ben de deneyim. Gece uykumdan uyandiran yanmalarim olmuştu ilk hamileliğimde bunda henüz o derece değil ama yakındır gibi geliyor. Adet sancisi gibi menem bişi bu yanma da belli periyotlarda gelip gelip geçiyor, tam bu son yanmadir diyorsun 10 saniye sonra hop bidaha 🤦

Kizlar bebislerinize eldiven takacak misiniz? Ben 1 aylik olana kadar takiyordum ama hic takmayin diyorlar siz ne dusunuyorsunuz

Salatalık iyi geliyor diyorlardı ama bende en çok yoğurt ise yarıyor. Yüzde yüz kesen bişey varsa onu ben de deneyim. Gece uykumdan uyandiran yanmalarim olmuştu ilk hamileliğimde bunda henüz o derece değil ama yakındır gibi geliyor. Adet sancisi gibi menem bişi bu yanma da belli periyotlarda gelip gelip geçiyor, tam bu son yanmadir diyorsun 10 saniye sonra hop bidaha 🤦
Mahvoldum valla ya kalkip bi deneyeyim yoğurt yemeyi😥
Canim ben gaviscon iciyorum ama su icmiyorum sonrasinda bir sure dik oturuyorum geciyor
İlac almayim dedim ama bu gidişle ilacsiz gecmeyecek hamilelikte gavisvon kullanimi serbest mi ki

Ben 3 4 haftada bir baktiriyorum TSH ölçümüne . 3 hafta önce 2.2 iken son testte 3.57 çıkmisti . İlacim 25mg en düşük dozdu 50 mg a yükseltildi . Bu arada endokrin ile görüştüm T4 normal standartlarda ben önermiyorum şu an hatta dedi . Bende kadın dogumcum bu konuda çok hassas 3.5 u yüksek kabul ediyor dedim . O şekilde 50 mg a yükseltti . Bana istirahat vermişti kendi kadın doğum doktorum . Muhtemelen hareketsizlikten yukseldi. Ben normalde çok kaygılı bir tipim ama bununla ilgili çok araştırma yaptım . Hatta yeni çalışmalar t4 normalse 4 e kadar bile zarar vermediği yönünde . O yüzden sende kendini strese sokma . TSH bakılırken T4 de birlikte değerlendiriliyor .
T4 0.89 normal galiba üst sinir 1.76 vermiş bu hastane. Yarın endokrine bakıcam canım bakalım ne diyecek artık

Kızlar eylülde doğum yapmış bi arkadaşımı ziyaret ettim bugün. Normal doğumu o kadar güzel geçmiş ki. Bana da çok iyi geldi böyle bi doğum hikayesi dinlemek. Gerçekten masaya çıkmasıyla doğurması bir olmuş. Sancılar zormuş ama katlanılmaz değildi dedi. Bebeği de çok güzel uysal bir bebek. Darısı başımıza inşallah 🙏🏻😍
Aminn🙏 peki özel birşey yapmış mi ahududu yaprağı çayları hurmalar vs oneriliyor ya hep

X