2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim randevum da perşembe günü.Diyet yapıyorum.Çalışınca gundüz verilen listeye cok uyamiyorum.Şeker cıkmasın diye yemiyorum.Iki kilo vermişim. İnşallah bebek etkilenmemiştir.
Etkilenmemiştir inşallah. Şeker takibi yapiyorsanız calışırken hareketli olunca daha düşük çıkıyor şeker. Çünkü ben de calışırken tam bugday ekmekten tost yerdim yükseltmezdi. Ama şimdi evdeyim hareketsizim. Mecbur olmadıkca kalkmıyorum. O yüzden daha az yememe rağmen daha yüksek çikiyor şeker. Ben baya baya az yiyordum. Farkindaydım ama şeker elimi kolumu bağliyordu. Şimdi sabah ve oğleden sonra 15 er dakikalık yürüyüşler yap dedi evin içinde. O şekilde biraz daha yiyebilirim sanırım ben de. Sağlıkla kucağımıza alıp buyütelim güzel günlerde inşallah 🤲

Evet. Ben şeker diyeti yaparken proteini de az almışım.Cok az yediğimin farkı daydım ama fazlası sekerimi yukseliyordu. Azalta azalta kuş kadar kaldı öğunlerim. Bugün ilk defa doydum ögle yemeğinde. Birazdan sekerimi ölcecegim bakalım ne çıkacak. Ekmek yerine bulgur yedim. Bir de düşük kilo erken doğum sebebi dedi. Erken doğumu tetikleyen bazı faktörler var. Son aylarda hepsinin yerinde olmasını bekleriz dedi.
Diyetisyen kontrolünde miydin peki, dikkatli olmak lazım hamileyken beslenme konusunda

Şeker degerlerim için sorun yok dedi, çok ciddi bir düşüklük yokmuş, ben 1 hafta seker diyeti uygulamıştım, doktorumun da böyle bı talebi olmamıştı aslında, bebek biraz iri deyince ben şeker var sandım, halbuki ilk gebeligimde direk yükleme istemişti benden, şeker çıkmıştı ama bunda önce değerlere bakalım sıkıntı görürsek yükleme yaparız demişti, pek şekerden suphe etmedi gibi geldi bana ama işte ben kafama göre doktorculuk oynadım, bı de şeker aletimin bozuk olduğunu da çok geç farkına vardım. Neyseki 1 haftada çok ciddi oranda etkilememiş ortalamayı.
Ne rahatlamışsındır. Ama sen doğrusunu yaptın yine de bence. Şeker çıksaydi da bu sefer keşke dikkat etseydim diyecektin. Şimdi telafisini yaparaın artık bu bir haftanın. Ben en çok muz yiyemedigime üzülüyorum. Sanki yoyebilsem çok kilo alacak bebek gibi geliyor.

Diyetisyen kontrolünde miydin peki, dikkatli olmak lazım hamileyken beslenme konusunda
Liste değil de öğün olarak verdi bana diyetisyen. Bir öğünde sü kadar sünları yiyebilirsin diye. Ama mesela iki dilim ekmek diyor bir oğün için. Yarım dilim yemek bile benim sekerimi yükseltiyordu. Her öğunde de ekmek var neredeyse. Öyle olunca çok stres oldum ben. Bugün mesela ekmek yerine bulgur pilavı yedim. İlk defa doydugumu hissettim. Şekerim de yükselmedi. Ben artık ekmeklerde problem bulmaya basladım. Çünkü çoğu fırın tam budgay unu kullanmiyormuş. Beyaz una biraz kepek biraz da renk veren bir madde atiyorlarmış. Biz tam buğday diye rahat rahat yerken aslında beyaz ekmek yiyormuşuz.

Liste değil de öğün olarak verdi bana diyetisyen. Bir öğünde sü kadar sünları yiyebilirsin diye. Ama mesela iki dilim ekmek diyor bir oğün için. Yarım dilim yemek bile benim sekerimi yükseltiyordu. Her öğunde de ekmek var neredeyse. Öyle olunca çok stres oldum ben. Bugün mesela ekmek yerine bulgur pilavı yedim. İlk defa doydugumu hissettim. Şekerim de yükselmedi. Ben artık ekmeklerde problem bulmaya basladım. Çünkü çoğu fırın tam budgay unu kullanmiyormuş. Beyaz una biraz kepek biraz da renk veren bir madde atiyorlarmış. Biz tam buğday diye rahat rahat yerken aslında beyaz ekmek yiyormuşuz.
Besaj ekmeği baktın mi hiç, o sanki doyurucu geliyor bana

Ne rahatlamışsındır. Ama sen doğrusunu yaptın yine de bence. Şeker çıksaydi da bu sefer keşke dikkat etseydim diyecektin. Şimdi telafisini yaparaın artık bu bir haftanın. Ben en çok muz yiyemedigime üzülüyorum. Sanki yoyebilsem çok kilo alacak bebek gibi geliyor.
Muz yedikten sonra üstüne bir bardak kefir ya da yarım kase yoğurt ye, bana diyetisyenim öyle demişti, canın meyve çok çekerse üstüne en az 4-5 kaşık yogurt ye diye. Yoğurt dengeliyor. Ben muz yiyordum ilk hamileliğimde, tabi ki bebeği sisirmiyor ama potasyum bebegin fiziksel gelişimi için önemli

Son düzenleme:
Diyetisyenini degistirmelisin, yaklaşımı yanlış, sana özel program hazırlanması lazım, gebelik diyetisyenleri böyle internetteki influenzerlarin ogunlerini paylaşması gibi liste paylaşmaz, çok profosyonel gelmedi gittiğin diyetisyen. Ogün öğün ne yediğin ve şekerinin kaç çıktığına kadar kadar takibini yapmalı gün gün, ayrıca şeker yuklemesi 165 çıkan ile 200 çıkan kişilerin de programları aynı olmaz. Pirinç ve patates kızartması benim sekerimi cikarmazdi mesela, ama yarım kase çorba ile şekerim tavan yapardi. Ona göre program oluşturulmuştu

Bagi Neo güzel canım pusetli olarak, daha uygun olsun dersen yoyko city 3 in 1 guzel
Bende yoyko spin 360 ı beğendim ama bakalım mağazaya bi gidip bakayım belki fikrim değişir birde 3. Çocuk olduğu için çok para vermek istemiyorum el ele nin bebek arabası takıldı şu sıra radarıma. Onu inceliyorum inşallah içime sinen bulurum

Bu sabah kalkar kalkmaz içtim, kahavlatimi daha geç saatte yaptım ama bugün okul yok, kahvaltı saatimi istediğim gibi ayatlayabildim, okul açıkken pek mümkün olmuyor kalkmam ile evden çıkmam arası 1 saat, o arada ilaçları içip kahvalti etmem lazım.
Teneffüste yapabilir misin kahvaltını? Ben öğretmen olsam muhtemelen öyle yapardım. Sabah kalkar ilaçlarımı içer hazırlanır çıkardım evden. İlk dersin sonundaki teneffüste de kahvaltımı yapardım. Evde domates salatalık peynir zeytin sandviç vs yemek istediğin ne varsa ayarlayıp okula götürüp yapmaz mısın o şekilde?

Evet ne yazık ki böyle şeyler yapıyorlar. Biz bu işin içinde olduğumuz için söylüyorum maalesef bunu yapan pek çok fırıncı var. Daha esmer görünsün diye katkı atıyorlar içine rengini değiştiriyorlar falan filan. Tanıdık fırıncınız var mı ondan kendi istediğiniz şekilde ekmek isteseniz yapmaz mı acaba? Mesela bizim insülin direnci olan birkaç müşterimiz var onlara özel tuzsuz ekmek yapıyoruz hergün gelip alıyorlar. Tam buğday, sarı buğday da aynı şekilde

Aminn🙏 peki özel birşey yapmış mi ahududu yaprağı çayları hurmalar vs oneriliyor ya hep
Yok kuzum hiç bişey kullanmamış. Sadece çok hareketli geçirmiş hamileliğini onun etkisi var mı bilmiyorum. Doğumdan iki gün öncesine kadar işe gitmiş. Bir de doğru şekilde ıkınmak nefes alıp vermek önemli normal doğumda dedi. O yüzden rahat olup sakin kalarak ebelerin doktorun dediği anlarda itince hemen çıkıyor dedi ☺️ böyle anlatılınca çok basit bişey gibi duruyor tabi ama bence tamamen şans. Bi kadının iki doğumu bile birbirine benzemiyor. Bakalım biz neler yaşayacağız 🤷🏼‍♀️

Teneffüste yapabilir misin kahvaltını? Ben öğretmen olsam muhtemelen öyle yapardım. Sabah kalkar ilaçlarımı içer hazırlanır çıkardım evden. İlk dersin sonundaki teneffüste de kahvaltımı yapardım. Evde domates salatalık peynir zeytin sandviç vs yemek istediğin ne varsa ayarlayıp okula götürüp yapmaz mısın o şekilde?
Her gün zor oluyor bunları hazırlayıp okula götürmek, bazen diğer hamile arkadaşla öğlen kalacaksak yemek götürüyoruz tek çeşit ama her sabah kahvaltı çantası hazırlamak yorucu, ara ara yaptığım oldu ama sürdürülebilirliği yok onun. Bı sure sonra kabak tadı veriyor yani her sabah aynı telaşı yaşamak. Evde kahvaltı etmek daha pratik, bı çok şey dolapta hazır oluyor zaten. Bı de okulda ben yumurta filan yiyemem sogumamis olması lazım, ayrıca baskasi etrafı kokutsa aşırı sinirlenirim, ben de yumurta kokusuna gelemem çünkü 😁

Evet ne yazık ki böyle şeyler yapıyorlar. Biz bu işin içinde olduğumuz için söylüyorum maalesef bunu yapan pek çok fırıncı var. Daha esmer görünsün diye katkı atıyorlar içine rengini değiştiriyorlar falan filan. Tanıdık fırıncınız var mı ondan kendi istediğiniz şekilde ekmek isteseniz yapmaz mı acaba? Mesela bizim insülin direnci olan birkaç müşterimiz var onlara özel tuzsuz ekmek yapıyoruz hergün gelip alıyorlar. Tam buğday, sarı buğday da aynı şekilde
Teşekkür ederim. Tanıdık firın yok da tam buğday unu aldım. Kendim yapıp buzluğa atacağım kısmetse.

Diyetisyenini degistirmelisin, yaklaşımı yanlış, sana özel program hazırlanması lazım, gebelik diyetisyenleri böyle internetteki influenzerlarin ogunlerini paylaşması gibi liste paylaşmaz, çok profosyonel gelmedi gittiğin diyetisyen. Ogün öğün ne yediğin ve şekerinin kaç çıktığına kadar kadar takibini yapmalı gün gün, ayrıca şeker yuklemesi 165 çıkan ile 200 çıkan kişilerin de programları aynı olmaz. Pirinç ve patates kızartması benim sekerimi cikarmazdi mesela, ama yarım kase çorba ile şekerim tavan yapardi. Ona göre program oluşturulmuştu
Doğru diyorsun. Şeker takibine başlarken ilk oğunde patatesli sulu köfte pilav ve bir parça ekmek yemiştim. Ardından da 3 tane ufak incir. Şekerim 200 çıkmıştı. O günden beri ne patates yerim ne pilav.

Muz yedikten sonra üstüne bir bardak kefir ya da yarım kase yoğurt ye, bana diyetisyenim öyle demişti, canın meyve çok çekerse üstüne en az 4-5 kaşık yogurt ye diye. Yoğurt dengeliyor. Ben muz yiyordum ilk hamileliğimde, tabi ki bebeği sisirmiyor ama potasyum bebegin fiziksel gelişimi için önemli
Muzu denemek istiyorum aslında çeyrek gibi. Meyveyi hep doğrayıp 3 kaşık yoğurt ve tarçınla karıştırıp yiyorum. Ama önceki gün kirmizı elmayı bu şekilde yedim yükseltti. Tatliydı elma baya. Yeşil elmada sikıntı yok da. Hani elmanin tatlisı böyle yapıyorsa muz ne yapmaz diyorum.

Doğru diyorsun. Şeker takibine başlarken ilk oğunde patatesli sulu köfte pilav ve bir parça ekmek yemiştim. Ardından da 3 tane ufak incir. Şekerim 200 çıkmıştı. O günden beri ne patates yerim ne pilav.
3 incire çok normal çıkmış, incir ve üzüm şeker oranı en yüksek iki meyve. Annemde şeker yok incir yediğinde denemek için olcmustum çok eskiden sınırı geçmişti, normal insanda bile şekeri yükseltiyor. Ama gel gelelim ben de çok seviyorum inciri. Bu hamileliğimde sadece bir kez bir tane yiyebildim korkudan yiyemiyorum

Muzu denemek istiyorum aslında çeyrek gibi. Meyveyi hep doğrayıp 3 kaşık yoğurt ve tarçınla karıştırıp yiyorum. Ama önceki gün kirmizı elmayı bu şekilde yedim yükseltti. Tatliydı elma baya. Yeşil elmada sikıntı yok da. Hani elmanin tatlisı böyle yapıyorsa muz ne yapmaz diyorum.
Şeker aletinden emin misin, doğru çalışıp çalışmadığından. Bir gün ASM de kan verip aynı anda parmaktan ölçüm yapmak güvenilir olur aslında. Benim aklımın ucundan gecmezdi şeker aletimin arızalı olacağı. Bir elmayi yoğurtla yediğinde bu kadar yükselmemesi lazım cunku, yani aşırı düşük direnci olması lazım insanın ki o da yıllardır diyabetli filan olmalı. Gerçi ara öğünleri az yersem ya da atlarsam benim de az biseyle yukseliyordu şekerim ilk hamileliğimde, açlık süresi uzadıkça ani yükseliş o kadar fazla oluyor.

Canim bana da soguk sut iyi geliyordu ama herkeste işe yaramayabiliyor beni baya rahatlatiyordu en azindan uykuya dalabiliyordum yani
Her yontemi denemeye hazirim valla suan geçti cok şükür ama cok sık oluyor bidaha ki sefere süt icmeyi denerim😥

Bende yoyko spin 360 ı beğendim ama bakalım mağazaya bi gidip bakayım belki fikrim değişir birde 3. Çocuk olduğu için çok para vermek istemiyorum el ele nin bebek arabası takıldı şu sıra radarıma. Onu inceliyorum inşallah içime sinen bulurum
Aa ever diğer gruplarda elele alan arkadaslarda olmustu onlarda güzel diyorlar canım. Magazadan bakarsın içine hangisi sinersw onu alirsin ben yoykolarin hangi magazada satıldığını bulamadim yakindan göremedim hic o yuzden

Şeker aletinden emin misin, doğru çalışıp çalışmadığından. Bir gün ASM de kan verip aynı anda parmaktan ölçüm yapmak güvenilir olur aslında. Benim aklımın ucundan gecmezdi şeker aletimin arızalı olacağı. Bir elmayi yoğurtla yediğinde bu kadar yükselmemesi lazım cunku, yani aşırı düşük direnci olması lazım insanın ki o da yıllardır diyabetli filan olmalı. Gerçi ara öğünleri az yersem ya da atlarsam benim de az biseyle yukseliyordu şekerim ilk hamileliğimde, açlık süresi uzadıkça ani yükseliş o kadar fazla oluyor.
Açlık süresi uzun olmuyordu da ben oğünlerde çok az yiyordum. O da etkilemiştir belki. Asım mantıklı. Onu deneyeyim bı. Teşekkür ederim 🌸

X