2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Arkadaşlar, ben kusmuyorum ama -sanırım zor tutuyorum- acaip şekilde herşeyden tiksiniyor ve salata dışında bir şey yiyemiyorum. Dün şalgam suyu çekti canım, onu içtim sanırım iyi geldi. Ama en büyük kurtarıcım beyaz leblebi. Gün içerisinde devamlı onu atıştırıp tok kalıyorum. O da olmasa mide yanması yaşayacağım. Bebeğin bu gelişim döneminde hiç protein sağlayamıyorum. Hep yeşillik yada kırmızı lahana. Umarım en azından onlar işe yarıyordur.

Bu arada çok koyu sarımsı akıntılarım oluyor, sizde de var mı böyle bir belirti? Biraz çoooook açık yeşil bile diyebilirim. Çok koyu ama…

Bazen düşünüyorum acaba 7.5 ay daha hep bu halde mi olucam. Normal bir günüm olacak mı? Arasıra ağlama krizlerim oluyor mide bulantısından. Çalıştığım için güçlü olmak zorundayım. Umarım bebeklerimizi sağa salim kucağımıza alıp o ‘oh’ çekeceğimiz günü görürüz.

Ctesi doktorumu görücem; inşallah güzel şeyler duyarım test sonuçlarımdan ve haftayada umarım ultrasonda bebeğimi görebilirim artık (gebelik kesesini ve yolk sacını görmüştüm 5haftalıkta)

Hayırlısı…

Merhaba umarım bulantılarınız azalır doktorunuz uygun görürse size uygun bir mide ilacı verecektir çok bulantısı olanlara ilaç başladıklarını duymuştum. Akıntı konusunda ise sarı akıntı enfeksiyon işareti olabilir doktorunuz ona da bakıp değerlendirecektir mikrop kapmış mantar olmuş olabilirsiniz cumartesi inşallah herşey yolunda gider sizin için güzel haberlerinizi bekliyoruz moralinizi bozmayın tüm bunların hepsi geçecek hepimizin bulantısı ağrısı oluyor. Yeter ki bebeklerimiz iyi olsun mecbur dayanacagız. Doktorumun hep söylediği gibi anne olmak kolay değil. Sevgilerimle

Günaydın kızlar ilk çocuğu olanlara gelecekten spoiler vereyim mi 1 saattir wc ye gidicem, 10 aylık oğluş bırakmıyor ki gideyim en son uyutup wc ye gittim beynimde zafer marşları çalıyordu
Şimdi susam kadar olduğuna bakmayın yani

Kızlar merhaba henüz bunları düşünmek için vaktimiz var ama 2li 4lü tarama testlerini yaptırmayı düşünüyor musunuz

Emedur kullanabilirsin benimde bir düşüğüm var onu düşünmeyin artık bence.. bulantı hapları ile düşüğün bir alakası ilişkisi olmaz olsa doktor önermez. Yavrularımızın dünyada tanesi yokmuş. Düşük yaptığım hamileliğimde paso yattım ama olmadı işte. Sonra oğluma hamile kaldım hamile olduğumu bilmiyordum temizlik yapıyordum neler taşıdım kaldırdım ama bişey olmadı. Yani düşecek olan takdir pamuklara sarsanız gene düşer. İlacınızı alıp uzanın bence

Kızlar merhaba henüz bunları düşünmek için vaktimiz var ama 2li 4lü tarama testlerini yaptırmayı düşünüyor musunuz
Eğer çıkan netice sonucu aldıracaksınız yaptırın ama ne gelirse allahtan diyip aldırmayacaksanız yaptırmanın gereği yok. Ben yaptırmamıştım çocuklarıma

Hayırlı olsun. Sağlık ocağına gitmeyi denediniz mi? Ultrasondan bakamazlar ama daha iyi bilgilendirirlerdi . Kanda falan eksik fazla bisry var mı diye.
Demirim çok düşük onun dışında başka bi sıkıntım yok onu da dengelemeye çalışıyorum ama yine de sağlık ocağına gitmeyi düşünüyorum bende pazartesı gidecem inşallah

Geçecek sonra bir iştahın açılacak diyeceksin ki, ay keşke biraz daha bulantım olsaydı bu neee koyu akıntı bende de var sarımsı yeşilimsi bişeyler. Doktora söyledim fitil verdi enfeksiyon için dün gece 2. Fitili kullandım son bir kaldı ama akıntılarım bi hayli azaldı demek ki enfeksiyon varmış. Sende bir doktoruna sor gittiğinde söyle akıntını. Benimde midem bir bulanıyor bir yanıyor bir bağrıma öküz oturmuş gibi tuhaf tuhaf haller. Umarım kusmam

Prilam en iyisi bu arada büyük ölçüde toparlıyor o emedur çok işe yaramıyor eğer çok kötüysen prilam kullan bir de kızın varmış senin güçlü olman lazım

çok hafif beyaz kremsi akıntım oluyor ama çamaşırıma çıkmıyor. sabah ve yemek sonrası bulantım oluyor ama inanılmaz mide yanması yaşıyorum... 6. haftadan sonra tam artıyor açıkcası ama canımın istediğini yersem pek bulanmıyor.. kasık batmaları da oluyor ara ara..ağzımın tadı yok zaten sürekli su içme isteği var.. veee göbeğim 3. olduğu için sanırım sipsivri çıkmaya başladı...

Bende 5+6 dan bıldırıyorum hala mıde bulantısı yanması yok maşallah kasık agrılarım bıttı. Batmalarım oluyordu ıkı gundur yok. Canım sürekli yeşil erik ve cigkofte istiyorrrrr
Bende 5+3 üm bulantı vs başlamadı şükür kasık ağrısı azaldı yorulunca ağrıyor sadece ama çok akıntım var kan mı acaba diye bakıyorum sürekli

Ayy yazdığın son üç belirtinin aynısını yaşıyorum hem midem bulanıyor, hem yanıp ekşime yapıyor ve bi ağırlık var sanki göğsümde doktordan bulantı için ilaç isticem ama öbürlerini de geçirir mi bilmiyorum

Bende 5+3 üm bulantı vs başlamadı şükür kasık ağrısı azaldı yorulunca ağrıyor sadece ama çok akıntım var kan mı acaba diye bakıyorum sürekli
Benimde akıntım çok fazla. Günde üç kere çamaşır değiştiriyorum ve ben de kan mı diye bakıyorum hep

Mide bulantıları için limonun beyaz kısımlarını soymadan bol tuzla yiyince mideyi rahatlatıyor. Yada yeşil elma ekşi olan iyi geliyor ben iki gündür az da olsa rahatladım gerçekten

Benimde akıntım çok fazla. Günde üç kere çamaşır değiştiriyorum ve ben de kan mı diye bakıyorum hep
Sonuna kadar böyle gitmez inşallah akıntı ilk hamilelikte de sürekli olmuştu doğuma kadar ama kan mı acaba düşüncesi zaman geçtikçe azalır umarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…