2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
En rahat ettiğim anane usulü bez aslında bu dogumumda düşünüyorum 10 metre mermerşah bez alıp kesip kesip ped haline getircem.

Malesef canım benim çok olmuştu ya o yüzden ilk gün hasta bezi kullanmayı düşünüyorum bide dediğin gibi çok sık degistiriyim ama degistirrkn Bile fırsat vermiyordu kanamam
Umarım bunda normal olur kanaman benim de yoğundu rahimde kasılma yetersizliği olmuş bende ama sanırım hastanenin koyduğu pedler çok kalın ve büyüktü baya hasta bezi gibiydi ilk gece o yüzden sızıntı olmadı bende.

Kız dur yarama tuz basma 3 doğumdan sonra devlete gidiyorum sanirjm orda yaocm dogumu
Normal devlet hastanelerini bilmiyorum canım ben üniversite hastanesinde doğum yapicam. Normal devlet hastanelerinin bütçeleri sağlık bakanlığı tarafından karşılandığı için her şeyi size tedarik ettirmezler belki. Üniversiteler özerk bütçeleri de ayrı.

Benım kanamalı yatıslarım da olmustu, valla utanıyordum, gelen gecen acıp bakıyordu, en son gpstermedım bıttı kanama dedım bakalım dedılerdı yıne de
Hemşireler gelip baksa sorun değil de asistan doktorlar gelip bakıyor bı de. Gerçi gencecik küçücük çocuklar daha, bir çoğu 95-96 doğumlu benim ilk mezun ettigim öğrencilerim yaşında ama yine de kadın hemşire olsa iyi olur tabi böyle deyince yaşlandığımı da farkettim, mezun ettigim ogrencilerim bile mesleğe başladı, aile kurdu

Bızde de herkes bakıyor asıstanlar da bakıyor, erkek asıstan bıle baktıgı oluyor, benım dogumumda 4 5 tane asıstan vardı doktorun etrafında, unıverstıte hastanesı oldugu ıcın.. Saolsunlar hepsı o kadar cok destek oldu kı..
Ayy ilk ogrencılerımden calıskan bır kızdı doguda, okutmamıs tabı babası, 3 cocugu oldugu haberını aldım bı ogrencımden, o kadar üzüldüm ki, ben orda gorev yaparken 22 23 yaslarında evde kalmıs muamelesı yapıyorlardı bana.. Cok sukur cok guzel yere gelen ogrencılerım de var, ama boyle orneklerı de duydukca üzülüyorum

Zorunlu hizmet bölgelerinde hep böyle düş kırıklığı oluyor sanırım. Benim de arkadaşlarımın da var böyle üzüldüğümüz çok parlak olup okutulmayan öğrencilerimiz. 28 yaşında evlendim ben de, çocuğun olmaz hocam hiç bekleme diyen velim olmuştu veli ziyaretinde. Neye ugradigimi şaşırmıştım. Şimdi çalıştığım bölgenin eğitim düzeyi yüksek, özellikle kız çocukları için nasıl asılıyor aileler. Çok seviniyorum bilinçli veli görünce.

İlk defa duydum ama nasıl olck ki kaç numara olck e zaten büyük beden alacaksan hasta bezi de büyük
Yo buyuk beden degil normal yenidoganlardan
Gorumcem hasta bezi kullandi hic memnun kalmadi bebek bezi kullandi
Ki onunda coktu akintisi
Bende oyle yapicam o yuzden
Bantlamiyorsun bebek bezini
Ped gibi kuloda koyuyorsun

Sizin branş nedir?

Baksin baksin 5 ay nasil gececek
vallahi bakmaya bi kalkarsam ebeme kadar bakarım her halde can sıkıntısındanbebişin ismi net aslında ama şuan hiç güvenmiyorum kendimeCuma gününü iple çekiyorum vallahi %90 kız dedi o 10’luk değişim kafamı karıştırıp duruyo cuma netleşir ona göre ismiyle seslenirim inşallah

En rahat ettiğim anane usulü bez aslında bu dogumumda düşünüyorum 10 metre mermerşah bez alıp kesip kesip ped haline getircem.
Ne olduğu önemli değil önemli olan senin rahatlığın canım vallahi Allah yardımcımız olsun ya az yada çok bez yada ped illaki oluyo sonuçta 3,5 gün zor dayanırken normal reng olurken 40 gün gerçekten zor bizim için yapıcak bişey yok buda biz kadınların zorluklarından sadece bir tanesi

Neyse ki kışa denk gelecek yaz olsa hiç çekilmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…