2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çevremde herkes onu kullanıyor ve çok memnunlar, anne göğsüne en yakın emzik o. Ben aldım 4 tane daha gelmedi 2 adet 0-6 , 2 adet 6-18 ay aldım. Umarım tutar da boş yere almış olmam
Ay hadi inşallah kullanırlar bebişlerimiz ben kullanırsa renk renk alırım çok sevimli oluyor ve çok kurtarıcı bişey

Bence anatomik olarak philips avent ultra soft. Hem yumuşak, hem ağız ve diş yapısı için diğerlerine kıyasla daha sağlıklı. Birde gece parlayanları var fosforlu karanlıkta bulabilmemiz için daha ne olsun mesela bibs yuvarlak uçlu ve kauçuk ama ben yuvarlak uçlu doğru bulmuyorum. Uzun süreli kullanılırsa çocuğun diş yapısını ağız şeklini bozabilir dişler geriye yatkın şekilde çıkabilir vs. Çok derin araştırmaya girmedim iki çocuğumda da ama görüşüm bu şekilde. Kızıma 17 aylıkken bıraktırmıştım. Oğlum zaten hiç almadı. Bunuda 2 yaşına gelmeden keserim emzikten o zaman bi sorun yaşamayız. Sadece sürekli sterilize etmek gerekiyor üzerinde çok fazla bakteri biriktiriyor

Allah Allah o ne biçim doktor yahu güldürdü beni gece gece. Hayatım 2 tane normal doğum yapmış biri olarak söylüyorum, 38. Haftaya kadar çocuk dönerrrr. Daha kırk kere baş aşağı-baş yukarı döner durur. Biblo mu bu yahu sabit kalsın 20 hafta daha saçmalık. Akıntı olayına gelirsek, açılma vs aklına gelene kadar bir idrar yolu enfeksiyonu mu var mantar mı diye muayene etmek bi tahlil istemekte mi aklına gelmedi bu doktorun? Olacak iş değil.
30. Haftadan sonra asla şimdi değil altını çiziyorum 30. Haftadan sonra gırgırlama hareketi yapabilirsin şimdi uzat ayaklarını keyfine bak çocuğum hangi pozisyonda istiyorsa takılsın ellemeyin

Kızlar size hastanede giymeniz için müthiş rahat bi gecelik önerecektim ama fiyatını görünce üzüldüm. Ben alırken 200 ₺ civarındaydı. Yinede belki indirime girer diye atmak istedim. 2 parçadan oluşan alt üst takımlar pek bize göre değil sezaryan olanların dikişine geliyor normal yapanların alttan kan durumuna vs sürekli bakılıyor bu şekil bişey alınmalı. Sezaryan doğum yapmadım hiç gerçi ama yapanları görmüştüm pijamaları çekiştirip duruyorlardı yapanlar daha iyi bilir. Ama normal doğum yapanlara kefilim kesinlikle bu tarz alınmalıı. Buda kumaş ve kalite olarak o kadar rahattı ki, umarım fiyatı düşer sizler için alan bana dua eder .

Eklentiler

• IMG_4267.png
    272,5 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_4268.png
    296,3 KB · Görüntüleme: 61
Bir hafta içinde bile çok zamlanmış aventler. Doğumu beklemek istemiyorum almak için. O kadar para verip de boşa giderse ona da üzülürüm. Bakalım nasıl bebişlerimiz olacak ya çok seçici olmazlar umarım

Ay ne kadar tatlı bir yorum, çok teşekkür ederim durduk yere aklıma soktu düşünüyorum tecrübesiz olduğum için. Tahlil falan almadı ama enfeksiyon vardı anlıyordum fitil işe yaradı şükür. Hele bir 30 a geleyim de bolca gırgır yaparım

Kizlar az once tam uykuya daliyordum bi yerden dusuyor gibi hissettim ve irkilerek uyandim irkilmek vs zararli degil mi ya

Dönmezse de üzülmeyin bence her çocuk nasıl doğacağına kendisi karar veriyor istekli sezaryan olunmadığı sürece. Çocuk baş yukarı duruyorsa 35. Haftaya gelinmesine rağmen demek ki o çocuk sezaryanla doğmak istiyor ben hep böyle düşünür kendimi rahatlatırdım. Sonuçta senin seçebileceğin bi durum değil, bebeğin öyle tercih etmiş bize de saygı duymak düşer

Normal Doğum olursa nasıl bir şey alıcaz? Kış olacak bir de. Elbise tarzı gecelik üşütmez mi ya?
Oğlumu 10 ocakta doğum yaptım. Hastane kaynıyordu sıcaktan. Akşam attığım geceliği giydim ve çok terledim. Tabi bir takımda alt üst takım almıştım gerekli olursa diye ama elbise ile bile terlediğim için onu hiç giyemedim. Her hastane aynı ortamı sağlar mı bilmiyorum ama fikir olsun diye söyledim. Yanaklarım pespembe olmuştu benim sıcaktan. Klimalar son gaz sıcak hava üfürüyordu

Kizlar az once tam uykuya daliyordum bi yerden dusuyor gibi hissettim ve irkilerek uyandim irkilmek vs zararli degil mi ya
Ay bildim seni ilk çocuk heyecanısın sen
Vücudumuzun refleks olarak verdiği istem dışı tepkimelere biz birşey yapamayız ne yazık ki. Yatmadan önce 7 nas 7 felak 7ayetel kürsi 7 Fatiha okuyabilirsen daha rahat yatacağını düşünüyorum yinede. Yada uyumadan önce telefondan rukye açıp dinleyip o şekilde uyuyabilirsin. Korkma birşey olmaz

İnşallah canim Ilk cocuk ve 2.5 yil bekledik:)
Ona birsey olmasin da agri sizi raziyim ama cok endiseleniyorum ya
Grupta hareket hissedenler artmis
ben bi 12 haftada seyirmeler hissetmistim baska da yok:)
Ama bizim bebis her gittigimizde yatiyordu ya milletinki hoplar ziplar bizimki plaj modu

Kız bence senin o yüzden işte geç hareket edecek

Benimkide geçen hafta oynuyordu bu hafta tık yok. Napıyo içerde bilmiyorum. Karan beeeyyy hadi kalk diyorum bazen ama ııı tıık yok. Bakalım doktora gideyim de bi ara göreyim şunu merak uyandırdı bende

Evet sürekli kaynatirdim ben elimden koltuğa düşse doğru tencereye atardim bu yüzden kendi çocuğuma ayına göre 4 5 tane almayı dusunuyorum.
Evet o gece için olanlar çok mantıklı onlardan da almayı düşünüyorum indirime girdikçe birer çeşit alıp atsam mı kenara acaba

Valla emzik alsınlarda nasıl tercih ederlerse etsinler kafasındayım. Emzik olmayınca çok zor oluyo çünkü. Bende indirim yakaladikca belli markalardan 1 er tane alsam mı diyorum. Hangisini alırsa da onun devamından alirim bi kaç tane ay bilemedim beee.

merhaba arkadaşlar aralıktan umudum vardı olmadı kısmet değilmiş bu ay inş nasip olur olursa bende Ocak annesi olacağım inş
Slm güzel anneler Allah nasip ederse bende ocak annesi olarak aranıza geldim Allah’ım hepimize sağlıkla mutlulukla nasip eder inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…