2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Nasıl ekleme yapabiliyorum buraya acaba

Hadi gözün aydın canım o zaman değişse kafan karışırdı evladın kızı da erkeği de bir ama kendini bir şeye alıştırınca insan değişsin istemiyor sonrasında. Valla benimde bi kafam karışmadı değil grupta yazılanlardan sonra eğer nift yapmasaydım bende emin olamazdım. Dün kendimde gördüm baya pipisi vardı ama haha valls maşallah senin elinden her iş geliyor

Bende daha hamile oldugumu bilmeden aynı gün içinde bir enerji patlaması yaşadım tüm mutfak dolaplarını uzanarak sildim tabakları falan indirdim geri dizdim perdeleri yıkadım geri astım yine uzanarak. Yetmedi biraz spor yapayım dedim akşama doğru koşu bandında bir saat kadar koştuktan sonra birden başım döndü dengemi kaybedip yere düştüm. Hamileymişim meğer ondan başım döndü muhtemelen. İlk zamanlar kimse bilmediği için dikkat etmiyor zaten ama artık biliyorum ya bile bile yapmaya korkuyorum. Az önce kahvaltı hazırlarken yumurtayı yanlışlıkla halıya düşürdüm temizledim nasıl karnım ve belim ağrıdı eğilerek yaptıgım için uzandım hemen ama korktum yani. En ufak şeyde zorlanmaya başladım ben ne var yoksa halı silmekte ama ağrım oldu işte

Canım benim sürekli sol tarafa da yatamayız zaten, sırt üstü dümdüz yatmamak önemli olan sanırım, onun dışındaki pozisyonlarda yatabilirsin, yüzüstü ben de yatıyorum hala yatabiliyorken yatmalı bence sonra yatamıcaz

Kaslarimiz agri yapan iste rahimdeki kaslar
Benimde bazen anlik agri oluyor hemen geciyor
Doktor bunlar normal dedi
Hapsirinca bile oluyor
Ben hareketsizlikten korkuyorum kan dolasimi cok onemliymis cunku
Yine elimden geleni yapiyorum tabi dikkat ederek ama bazen ipin ucu kaciyor iste
Hamileligin baslari ve sonlari daha dikkatli olmak lazimmis
Benim gorumcem ilk 2 ay dikkat etti uzanmamaya
Sonra teraslara cikip camasir asiyordu camasir sepetini tasiyordu vs

Ben sirtustu dumduz yatiyorum ya
Soluma yatiyorum solum agriyor artik
Sonra sagima donuyorum onda da icim rahat etmiyor duz yatiyorum
Yuzustu yatamam hic
O da sirtustunun yere cevrilmis hali degil mi sonucta

Doğrudur canım. Herkesin hamileliği değişken oluyor kimi yatarak geçirirken kimi her işe koşturabiliyor. Biz elimizden geleni yapalım gerisi Allah'tan ben çalıştıgım için zaten günde 5000 adımı geçiyorum onun haricinde harekete gerek duymuyorum

5000 adim ideal bencede ben bi markete gidip geliyorum 1 saat nefesimi toparlamaya calismak icin yatiyorum

Ben sirtustu dumduz yatiyorum ya
Soluma yatiyorum solum agriyor artik
Sonra sagima donuyorum onda da icim rahat etmiyor duz yatiyorum
Yuzustu yatamam hic
O da sirtustunun yere cevrilmis hali degil mi sonucta
Benim de arada düz yattığım oluyor düzeltiyorum sonra, 16.haftadan sonra dikkat edin diyorlardı

24 benimki ondan baya panik oldum bugun doktora gidecegim

Bende öyle düşünüyorum canım Zaten gece bazen sırt üstü de uyanık buluyorum kendimi, ister istemez pozisyonu değiştiriyoruz uyurken.Yüzüstü bende şimdilik Bir zararı olduğunu düşünmüyorum ama pazartesi doktoruma bir soracağım

24 benimki ondan baya panik oldum bugun doktora gidecegim
Bugün git mutlaka ihmal etme, seni ve bebeği etkilemez bu değer ama crp öyle viral enfeksiyonlardaki gibi kendi kendine geçmez ya da sabit kalmaz. Bir kez referans değerinin üstünde çıktıysa yükselmeye devam eder. Bir an önce antibiyotik tedavisi ile kurutulurlar kandaki mikrobu, ama nerden kaynaklı kana karistigini bulmak lazım, en çok bağırsak ve boğaz iltihabinda karışıyor bildiğim kadarıyla ama detaylı muayene için başka tahliller de alır umarım doktorun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…