2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim sabahlari hafif gobek aksamlari 7 aylik gibi 😀 cinsiyete gore gobek sekillenir diyorlar dogru mu 😀

Hemen takipliyorum🤩
İlk hamileliğimde daha ilk aylarda karşıdan bakan erkek olacak göbek ve popondan belli derlerdi, bu hamileliğimde bakanlar kızın olacak demişlerdi ama yanildilar. İlkinde o sav doğru çıktı ikincisinde çürüdü, ayrıca aşerilen şeyler de ikincisinde hep kızı gösteriyordu, bı yiyeceğin üstüne bir bütün limon sıkıyordum, doktorum 11. Haftada erkek demesine rağmen nipt sonucu çıkana kadar hep yanilmistir diye düşündüm herkes emindi kız olduğundan neredeyse çünkü. Yani yan dairedeki 82 yaşındaki Sebahat teyze kadar bilecek değil ya doktor kesin kızdır diyordum ben de 😁

Teşekkür ederim 🙏🏻100*100 ebat için 8 tane canım
Screenshot_20230803_235321_Google.jpg

Benimde bundan var yetmez mi acaba zaten penye falan da oluyor

Ay cok şık
Bence yeter ya
Bende de var btane bu tarz
Bunlar sus battaniyeleri
Bebise fazla lazim olmayacak bence
Bitane de ponponlu polar battaniye aliriz tamamdir
Aynn canim zaten son bebek olacak rabbim izin verirse o yüzden pek biseyleri abartmak istemiyorum

Ya o gerçekten gereksiz bi alet. İşe yaraması için köyün çeşmesi gibi süt akması gerekiyor göğüslerinizden. Eğer öyle şarıl şarıl akan bi sütünüz yoksa max toplayacağı süt 10-20 ml civarında. 😒
Ben aldım elektronik yerine bunu daha çok önerdiklerini duydum ilk başlarda.

Ben aldım elektronik yerine bunu daha çok önerdiklerini duydum ilk başlarda.
Yani ben kullanmış ve memnun olmamış biriyim, inşallah senin işini görür diyelim. Mesele benim işimi en çok gören kiwinin 200 ₺ ye aldığım elektrikli pompası olmuştu. Parçalayana kadar kullandım onu hayatımı kurtardı. Kızımda lansinoh çiftli elektrikli pompa kullanıp memnun kalmamıştım oysaki. Sanırım kişiden kişiye daha doğrusu memeden memeye sütten sütte değişiyor 😂😂 ben sütüm duru ve çok akan bi süt değildi, yağlı koyu kıvamlıydı. Çamaşırlarım falan ıslanmazdı sütten ama oğlum tosun gibi aşırı kiloluydu. Arkadaşımsa havlusuz asla gezemezdi paçalarına kadar ıslanırdı akan sütten. Mesele öyle sütü akan birinin işine yarar benimki gibi olana yaramaz onuda doğunca anlarız artık 😅

Bence daha küçükler ya . Benim doktor yüzünü gösterdi son gidişimde 4 boyutlu 😄 çok bir şey anlamadım yani
Yaa hayır büyüdüler bence 🤭🤭🤭
Bu benim bugünki ultrasondan valla her yeri belliydi çok değişik hissettim 🥺🥺

Eklentiler

• Screenshot_2023-08-04-01-42-53-788_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-08-04-01-42-53-788_com.miui.gallery.jpg
    45,5 KB · Görüntüleme: 56
Ben dolaptan satmıyorum ihtiyaç sahiplerine vermeyi yegliyorum, ama indirimden alıp daha sonra fiyat kaybı olmadan satanlara da sonsuz saygım var 😊 bu arada reflü yatağının gerekliliğini ilk vurgulayan bendim zaten burada, hatta bı arkadas hangi marka alalım diye sormuştu farketmez bebeğin başı yukarda olsun, güvenli bı yatak olsun demiştim. Anlatmak istediğim ben yatağı inceledim ve 3 aydan uzun süre yatırmaya uygun olmadığını düşündüm. Ha siz çocuğun bacakları salıncak gibi aşağı sarkık uyuyabilir derseniz bişey diyemem tabi 🌸
ben ebebekten reflü yatağı almıştım kızımda reflü olmasına rağmen kullanamadım çünkü sürekli üzeründen kayıyordu başını yüksekte tutmaya ve yan yatırmaya dikkat ettim ama yatak olmadı ya

Kızlar 16.haftama Yeni girdim, genelde sola yatmaya çalışıyorum ama uykusuz kalıyorum bu seferde, daha karnımiz büyük değil ya yüzüstü veya yarı yüz üstü yatmamız şimdilik bebek için sıkıntı oluşturur mu ?bazen istemeden olsa da yatıyorum geceleri farketmeden. Doktor Banu çiftçi 6.aya kadar yüz üstü yatılabilir demiş Ama emin olamadım.

X