2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
O zaman erkektir canım bence anneler hissediyor. Ben de hep kız hissettim çevremdeki herkes erkek dedi, bir arkadaşım kız dedi sadece.
Ay bende hep erkek kesin erkek %100 erkeke diyordum kız çıktı 😅😅
Annemler hissediyoru boşa çıkardım 😂😂

Aaaa grubun kız bebiş sayısı artmış. Ay ay noluyor noluyor 😅😅😅

Eklentiler

• Screenshot_2023-08-02-14-03-46-190_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-08-02-14-03-46-190_com.android.chrome.jpg
    53,4 KB · Görüntüleme: 24
Kabin tipi alırsam her türlü puset almam gerekiyor değil mi canım aslında onu sormak istedim , sonrasında zaten mecbur oto koltuğu alacağız
Ben kabin tipi hiç kullanmadım kullananlar varsa daha doğru yönlendirme yapabilirler, ama benim bildiğim her markanın kendi puseti bebek arabasına uyumlu oluyor sadece. Gerçi şimdi ekstra aparatli olanlar çıkmış, aparatı takıyorsun sonra puseti takıyorsun ama onlarda da her puset her arabaya uyuyor mu bilmiyorum. Kullanan varsa bizi aydınlatsın. Ama puset alırsan evet oto koltuğu yerine kullanabilirsin 6-7 ay.

Temas konusunda bende kısıtlama yaparım gibime geliyo 😅 uzun yıllar sonra allahin izniyle kavusucaz kıymetli olur (her bebek kıymetli linç etmeyin beni hemen ) 😅
Kv ile şükür annemden daha yakınız. Hatta malesef annem açık açık kendi işini gör gibi bi lafa getirdi. Gebeliğin ilk zamanları zorlaniyodum gel bile dememistim oysa ki 😑 eşimde tek çocuk o yüzden baba tarafından maddi manevi hep destek gördüm rabbim razı olsun onlardan. Hatta ben bazı zamanlar çocuğu kv deme bırakıp arada arkadaşlarımla gezmeyi planlıyorum bi kaç saatlik de olsa. Ne kadar anne olsak da biraz kendimize vakit ayirma ihtiyacımız olucak. Bunalicaz kafa dagitmamiz gerekecek. Rabbım sağlık versin bakım konusunda kvde den bi cekingenligim yok 😌
İyi valla o zaman sevindim senin adına 😄 ben pek istemiyorum kv yi. Her şeye karışıyor kalbini fazla kırarım çünkü. Bide benim ablamın bebeğinde görerek deneyimlediğim ennn önemli şey ağzından bir şey verme mevzusu. Annenin bile vermesi çok uygun değil sağlık açısından. Yetişkinlerin ağzındaki bakteri ile çocuğun ki bir değil sonuçta. O yüzden biraz hijyen takıntım da olur gibime geliyo. Normalde yok 😄

Anlayamadım oto koltuğunu mu bebek arabasinda kullanabilir miyim diye sordun. Öyleyse eğer hayır, yani oto koltukları sadece binek araçlar için tasarlanmış koltuklar. Bir de yenidoğan uyumlu oto koltukları normallerden biraz daha pahalı ve daha kısa süre kullanılıyor. Yenidoğan uyumlulular genelde 0-15 kilo oluyor bir iki modelde 0-36 kilo var. Ama puset olarak mı sordun oto koltuğu mu onu anlayamadim
Biz baktık 0/18 dediler . Azda kullansa güvenlik ve konfor önemli ama. Diğer 36ya kadar olanların çoğu gerçekten büyük çocuklar için bi bebek 7 8 aylıkken bile ona oturmakta zorlanır özellikle uzun yolculuklarda zor olur diye düşünüyorum ama tercih meselesi tabi .

Kabin tipi alırsam her türlü puset almam gerekiyor değil mi canım aslında onu sormak istedim , sonrasında zaten mecbur oto koltuğu alacağız
Her kabin tipi arabaya puset takılmıyor ama canım. Ben o yüzden Bagi Neo tercih ettim. Travel diye geçiyor ama kabin boy oluyor kapanınca ve tek tuşla kapanıyor. Puset de takılıyor.

Ben kabin tipi hiç kullanmadım kullananlar varsa daha doğru yönlendirme yapabilirler, ama benim bildiğim her markanın kendi puseti bebek arabasına uyumlu oluyor sadece. Gerçi şimdi ekstra aparatli olanlar çıkmış, aparatı takıyorsun sonra puseti takıyorsun ama onlarda da her puset her arabaya uyuyor mu bilmiyorum. Kullanan varsa bizi aydınlatsın. Ama puset alırsan evet oto koltuğu yerine kullanabilirsin 6-7 ay.
Mesela Bagi neo arabaya 3 farklı marka var uyan. Universal diye geçenlerim hepsi uyuyor yani. Ama her puset oto koltuk gibi bağlanmıyor diye biliyorum

Biz baktık 0/18 dediler . Azda kullansa güvenlik ve konfor önemli ama. Diğer 36ya kadar olanların çoğu gerçekten büyük çocuklar için bi bebek 7 8 aylıkken bile ona oturmakta zorlanır özellikle uzun yolculuklarda zor olur diye düşünüyorum ama tercih meselesi tabi .
Oglumunki 0-36 kilo yenidoğan uyumlu oto koltuğu, yaşı ilerledikçe buyuyenlerden. Biz 6 aylikken ona geçmiştik yenidoğan pedini hiç kullanmadim o yüzden, 6 aylıkken en küçük formu ile kullanıp büyüdükçe uzattık çok konforlu bı koltuk ama 36 kiloya kadar denmesine ragmen oğlum şuan 20 kilo ve siğmakta zorlanıyor. Yenidoğan uyumlular biraz dar oluyor. Oğlum da büyüdü sayılır artık bebek doğup 6 aylık olana kadar da vakit geçecek, büyüğüne yükseltici alıp bebeği bu koltuğa geçiririm dedim ama yenidoğan döneminde pedi takip kullanır miyim bilmiyorum. Pusetimiz var.

Mesela Bagi neo arabaya 3 farklı marka var uyan. Universal diye geçenlerim hepsi uyuyor yani. Ama her puset oto koltuk gibi bağlanmıyor diye biliyorum
Pusetin kol kısımlarında çıkıntı oluyor, aracın kendi kemerini oradan geçiriyorsun, iki tane puset kullanmıştım ben farklı marka, tak çıkar zor oluyor diye bı bebek arabasının kendi puseti bı de araç için aldığım. ikisinin de böyleydi, gördüğüm diğer pusetlerin de bı şekilde çıkıntıları vardı ama bana denk gelmemiş olabilir araca baglanmayan modeller.

X