2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar elektrikli anakucağı düşünenler bu modele mutlaka baksın. Çok severek takip ettiğim bi inf kullanıyor oğluna fiyat olarak da o kadar uygun ki. 4 momslar 9-10 bin ₺ olmuş. Ben alacağım bundan sizde faydalanın istedim düşünleriniz olursa. Markanın oto koltuğu, bebek arabaları vs de çok güzel bakmadan geçmeyin.
Ben de bunu alacağım canım, hem uygun hem kullananlar memnun 😍

Bende elektrikli değilde normal sallananlardan almayı düşünüyorum canım.Baby jörn çok pahalı, muadillerinden alacağım bir tane
Her şey aşırı pahalı ya. Biz o yüzden oto koltuğu da aradan çıkaralım diyoruz. Bi beşik kalıyo büyük parçalardan. Gerisini de günde günde alırım artık. Beşik önerin kızlarrrr beşik 😄

Her şey aşırı pahalı ya. Biz o yüzden oto koltuğu da aradan çıkaralım diyoruz. Bi beşik kalıyo büyük parçalardan. Gerisini de günde günde alırım artık. Beşik önerin kızlarrrr beşik 😄
Oto koltuğuna karar verince bana da yazın lütfen 😁 hiç araştırmadım şu anda en pahalı o kaldı almadığım, diğer büyük parçaları hallettim

Bende elektrikli değilde normal sallananlardan almayı düşünüyorum canım.Baby jörn çok pahalı, muadillerinden alacağım bir tane
Kendi sallananlar da harekete teşvik etmek için çok yararlı. Ben de uzun süre kullanilmayacak şeylere çok para vermeyi uygun görmüyorum artık. Bundan 3-4 sene önce olsa farklı düşünüyordum ama her geçen sene insanın fikirleri değişiyor. Yaş ilerledikçe annem gibi olmaya başladım galiba 😁 biz insanlar bişey alırken çoğu zaman kaliteye değil etikete para verdiğimizi farkinda olmuyoruz malesef. Aynı fabrikadan çıkan farklı marka üç ürün (bosh, Siemens, Profilo) aralarında ciddi fiyat farkı var ama malzeme ve işçilik aynı, kalite farkı yok misal. Bu farkındalığı olusturdugumdan beri minimalist yaşamı benimsedim. Hesabımdaki influenzerlari çıkardıktan sonra şişirilmiş ürünlere para vermeyi bıraktım. Babyjörnün de son yıllarda çok sisirildigini düşünüyorum açıkçası o yüzden bence de muadilini almayı düşünmekle en iyisini yapıyorsun.

Oto koltuğuna karar verince bana da yazın lütfen 😁 hiç araştırmadım şu anda en pahalı o kaldı almadığım, diğer büyük parçaları hallettim
Maxi cosiye karar verdi eşim. Sürekli oto koltuk bakmaya gidiyoruz artık bıktım ben de 😄 isofixli 360 derece dönen, yatabilen ve kaza testlerinden geçmiş bir model bakıyoruz. Bu yüzden biri olsa diğeri olmuyor. Ama maxi cosinin de çok fazla çeşidi var. Tam karar verip alınca söylerim 😄🫶

Bu öneriye benim de ihtiyacım var takipteyim. Bir ahşap beşiğimiz var ama kurmayacagim. Anne yani olup aynı zamanda uzun süre kullanabileceği güvenli bir beşik arayisindayim.

Kendi sallananlar da harekete teşvik etmek için çok yararlı. Ben de uzun süre kullanilmayacak şeylere çok para vermeyi uygun görmüyorum artık. Bundan 3-4 sene önce olsa farklı düşünüyordum ama her geçen sene insanın fikirleri değişiyor. Yaş ilerledikçe annem gibi olmaya başladım galiba 😁 biz insanlar bişey alırken çoğu zaman kaliteye değil etikete para verdiğimizi farkinda olmuyoruz malesef. Aynı fabrikadan çıkan farklı marka üç ürün (bosh, Siemens, Profilo) aralarında ciddi fiyat farkı var ama malzeme ve işçilik aynı, kalite farkı yok misal. Bu farkındalığı olusturdugumdan beri minimalist yaşamı benimsedim. Hesabımdaki influenzerlari çıkardıktan sonra şişirilmiş ürünlere para vermeyi bıraktım. Babyjörnün de son yıllarda çok sisirildigini düşünüyorum açıkçası o yüzden bence de muadilini almayı düşünmekle en iyisini yapıyorsun.
Aynen canım haklısın benim ilk çocuk olduğundan mı nedir hevesim var ama bende ölçülü gitmeye çalışıyorum, açıkçası aynı işi görecekse muadili daha mantıklı aralarında çok fark var , Daha ben birşey almadım cinsiyet ten sonra kıyafet alışverişine başlayacağım inşallah

Oto koltuğu aklımda benimde ama gerçekten karar vermek zor ya , çok pahalılar gerçekten ben daha Bebek Arabasına da karar vermedim

Oto koltuğu aklımda benimde ama gerçekten karar vermek zor ya , çok pahalılar gerçekten ben daha Bebek Arabasına da karar vermedim
Eğer pusetli bebek arabası kullanacaksan ilk 6 ay oto koltuğuna gerek yok puset iş görüyor ama kabin tipi alacaksan o zaman yenidoğan uyumlu oto koltuğu şart. Ben oğlumda ilk puset kullanmıştım 6. Aydan sonra oto koltuğu almıştım.

Ayyyy aranan gelin 😄 ben kıyıp kimseye veremem gibime geliyor ya . Annem bakacak nasip olursa zaten ben işe dönünce de . Diyor ama sakınmayacaksın istediğim gibi severim öpme falan demek yok 😄 huyluyum biraz
Temas konusunda bende kısıtlama yaparım gibime geliyo 😅 uzun yıllar sonra allahin izniyle kavusucaz kıymetli olur (her bebek kıymetli linç etmeyin beni hemen ) 😅
Kv ile şükür annemden daha yakınız. Hatta malesef annem açık açık kendi işini gör gibi bi lafa getirdi. Gebeliğin ilk zamanları zorlaniyodum gel bile dememistim oysa ki 😑 eşimde tek çocuk o yüzden baba tarafından maddi manevi hep destek gördüm rabbim razı olsun onlardan. Hatta ben bazı zamanlar çocuğu kv deme bırakıp arada arkadaşlarımla gezmeyi planlıyorum bi kaç saatlik de olsa. Ne kadar anne olsak da biraz kendimize vakit ayirma ihtiyacımız olucak. Bunalicaz kafa dagitmamiz gerekecek. Rabbım sağlık versin bakım konusunda kvde den bi cekingenligim yok 😌

Eğer pusetli bebek arabası kullanacaksan ilk 6 ay oto koltuğuna gerek yok puset iş görüyor ama kabin tipi alacaksan o zaman yenidoğan uyumlu oto koltuğu şart. Ben oğlumda ilk puset kullanmıştım 6. Aydan sonra oto koltuğu almıştım.
Kabin tipi alacağım o konuda karar verdim ama pusetler belli bir aya kadar kullanılıyor değil mi ?O zaman yenidoğan uyumlu oto koltuğu alsam hem bebek arabasında hemde oto koltuğu olarak belli bir yaşa kadar kullanabilir miyim?

Biz ebeekteki nova ahşap beşik var onu alacağız. Ölçülerine baktım yatak odasına da sığıyor.

Kabin tipi alacağım o konuda karar verdim ama pusetler belli bir aya kadar kullanılıyor değil mi ?O zaman yenidoğan uyumlu oto koltuğu alsam hem bebek arabasında hemde oto koltuğu olarak belli bir yaşa kadar kullanabilir miyim?
Anlayamadım oto koltuğunu mu bebek arabasinda kullanabilir miyim diye sordun. Öyleyse eğer hayır, yani oto koltukları sadece binek araçlar için tasarlanmış koltuklar. Bir de yenidoğan uyumlu oto koltukları normallerden biraz daha pahalı ve daha kısa süre kullanılıyor. Yenidoğan uyumlulular genelde 0-15 kilo oluyor bir iki modelde 0-36 kilo var. Ama puset olarak mı sordun oto koltuğu mu onu anlayamadim

Anlayamadım oto koltuğunu mu bebek arabasinda kullanabilir miyim diye sordun. Öyleyse eğer hayır, yani oto koltukları sadece binek araçlar için tasarlanmış koltuklar. Bir de yenidoğan uyumlu oto koltukları normallerden biraz daha pahalı ve daha kısa süre kullanılıyor. Yenidoğan uyumlulular genelde 0-15 kilo oluyor bir iki modelde 0-36 kilo var. Ama puset olarak mı sordun oto koltuğu mu onu anlayamadim
Kabin tipi alırsam her türlü puset almam gerekiyor değil mi canım aslında onu sormak istedim , sonrasında zaten mecbur oto koltuğu alacağız

X