2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bin lira olmuş mu gerçekten 😒 benim oğlum 19 aylık 2 aylıkken almıştım 17 ay önce 300 ₺ idi. Ben torbalarını yerli almıştım o zaman toplu hala bitmedi 17 aydır 😅 çokda makuldü fiyatı. Poşetlerini yerli alabilirsiniz aynı işlevi görüyor
En son 479 du. Ben de indirime girsin diye bekliyordum 🥴😬

Her çocuğun ihtiyacı farklı oluyor, kitabi bilgilere göre çocuk büyütmek sonrasında pişmanlıklari da getiriyor malesef. Bu konuda hatalar yapmış sonrasında bedel ödemiş bı anne olarak söylüyorum bunu. Uyutma şekli de aynı doğum şekli gibi çocuğun emrettigi şekilde olması en doğalı. Oğlumu hiç ama hiç sallamadim, uyku danışmanlarından ücretli destekler aldım, eşimin çok sayıda psikolog personeli var içlerinde kimi klinik psikolog kimi çocuk psikoloğu onlardan yardım aldim, yetmedi 16 aylık poposunda beziyle sırf uyku sorununu çözmek için çocuk psikiyatrisine götürdüm. Ama oğlum kendi dinamiginde büyümeyi tercih etti. Ben pes ettim o kazandı, sonrasında 2 yaşındayken ilk sallanan eşyası bebek hamağını aldık rahatladık. Tabi sallanma ihtiyacının giderilmedigi dönemleri tolere etmek için de 6 ay kadar yine çocuk psikiyatrisinin yönlendirmesi ile ergoterapi aldirmak zorunda kaldik 4 yaşında.
Bebeşe göre hareket etmek gerekiyor o zaman doğmasını bekleyelim belki ihtiyacımız olmayacak

Ben ana kucağı olarak babaanne dede kullanmayı planlıyorum bakalim hoşuna gidecek mi olmazsa öyle alirim afsgacaGcafC
Ayyyy aranan gelin 😄 ben kıyıp kimseye veremem gibime geliyor ya . Annem bakacak nasip olursa zaten ben işe dönünce de . Diyor ama sakınmayacaksın istediğim gibi severim öpme falan demek yok 😄 huyluyum biraz

X