2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim napcağım hiç belli değil senin bulduğun kim

Bu benim dediğime de takılıyor ana kucağı da. Bugün mağazaya gidip baktım modellere. Balios s lux çok güzel görünüyor ama çok büyük geldi bana ya twist e göre daha konforlu falan ama yani
Süperrr biz İnternetten sipariş verdik,, evet biraz büyük, sizin kabin boy olarak geçiyor daha hafiftir hem sağlıkla gelsinler kullanalım

Duydum onu merveudemirbas var instagramda . Onun doktoruydu
Telefonla aradım konuştum baya ilgilendi benimle istediğin zaman ara mesaj at sormak istediğin ne varsa sor dedi şaşırdım yani. Takipli oldugum doktor bile bu kadar ilgili değildi o yüzden içime sindi birde çalıştığı ebe de çok iyiymiş normal doğum olacak olursa diye onuda araştırdım. Benim hacettepede asistanlardan dilim yandığı için artık parası neyse vereyim ama doğumda doktor prof olsun modundayım devlette de olsa özelde de olsa ben bidaha acemi ellere düşmek istemiyorum

Ben de iki haftadır kasiniyorum özellikle göbek deligimin hemen üstü. İlk hamileliğimde de kasinirdim ama catlamadim. Sadece göbek deligimin üstünü çok sert kasiyordum ( benim en çok orası kaşınır) doğumdan sonra karnimda çatlak, sarkma, büzülme hiç olmadı ama sadece o çok sert kaşığın yerde bir cm lik bı deri buzulmesi oldu, dik duruşta anlaşılmıyor ama bikini ile egilmeyi pek sevmezdim. Kasirken yumuşak dairesel hareketlerle kaşımak lazım anladığım kadariyla. Benim gibi yırtarcasına kasiyinca deforme oluyor

Tırnaklarımı dibinden kestim nerdeyse sert kaşımayayım diye kıyafetin üzerinden elimle ovalar gibi kaşıyorum bende direk tırnak değdirmemeye çalışıyorum

Kızlar göğüs ucunuz acımaya başladı mı 2 gündür sol gogsumun ucu o kadar acıyor ki
Evet çok acıyor, doktorum önceki hamileliğimde sprey bebe yağı sık demişti, hamilelikte göğüs uçlarına dokunmak biraz sakıncalı kasılmaları tetikliyor. Spreyli bebe yağı alabilirsin rahatlatıyor

Önemli olan içine sinmesi tabi canım

Kizlar bebegi yikamak konusuna ne diyorsunuz?Instada bir postun altinda kadinkar tartismisti kimi demis ben gobek bagi dusene kadar yikamam cocugu kimi diyor ilk gunden yikarim en sagliklisi.Ne yapmaliyiz yani?
Göbek bağı bı kaç güne düşüyor o zaman yikamistim ben, zaten kısa gelmişti göbeği filan enfeksiyon olur diye de korkmuştum, alkollü su ile göbeğini temizliyorum her gün. Hemen yıkamak zaten iyi değil, verniks tabakası ile kalmalı bebek bu onun ilerideki bağışıklığı için çok önemli. Tabi haftalarca değil de bı iki gün

Oyleymis evet.ben de oyle yapayim insallah o zaman

Mustela ben aldim bayildim hic yok gibi hemen emiliyor icerigi de gayet temiz
Yarın bakıcam artık bugün hastanede mahvoldum gerçekten bide gazinin arkasında otopark varmış ya bilmediğim için dolandım da dolandım o sıcakta baya da yürüdüm rezil oldum

MMe
Aynı olanlara denk geldim ama çoğu daha fazla. Ben istanbula dönünce alacağım fiyatları, ne hastanem belli ne doktorum. 11 bin çok iyi . Geçen sene arkadaşım medicalparkta 10 bine yapmış sezaryeni
Medikalparklar görece ucuz hastane, geçen sene 10 bin bile çok iyi bı rakam. Arkadaşım 30 bine doğurdu Liv hospitalda geçen sene , keza Memorial acıbadem daha da yüksek, Medipol de Liv ile acıbademin ortası ayarındadir diye düşünüyorum, nerde oturuyorsun bilmiyorum ama ekonomik gücün varsa medipolun kadın dogumculari harika, çocuk doktorları da öyle, oğlumun 2 yaşına kadarki işlemlerini orada yaptırdım. Yakın olsam oradan vazgecmezdim. Sana yakınsa dusunebilirsin gönül rahatlığı ile

Batman medicalpark hastanesinde doğurdu. Ben de şu an oraya gidiyorum doktorumdan da aşırı memnunum. Buradaki bütün özeller çok temiz çok güzel. Ama istanbulda doğum yapacağım. Yoksa kesinlikle orada yapardım. İstanbulda hem temiz, hem ucuz, hem iyi doktorlu hastane bulmak zor olacak

İstanbul'a dondugun zaman için tavsiye vermiştim, temiz doktorları çok iyi tam teşekküllü bir özel universite hastanesi Medipol ama pek ucuz değil tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…