2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bu arada sana güzel bir haberim var 😄 gazide hafta sınırlaması yokmuş. Kaçıncı haftada gelirsen gel alıyorlarmış. Nasıl yani 35de gelsem de olur muydu dedim evet dediler sekreter kızda dedi asistan doktor da
Ayyy canım işte buna çok sevindim ya😂❤️ ayy valla çok sağol canımsın❤️☺️💗😍🥰😘

Bio oil in içinde zararlı madde felan var yazmışlar ne kadar doğru bilemiyorum canım bir araştırmak lazım
Pembe olanında a vitamini varmış oda düşüğe sebep olabilir deniyor canım ama sarı olanın içeriği temiz inceledim ben. Önce pembesinden almıştım bilmiyordum geçen ay, onu çöpe attım sarısını aldım. Ama pembesi güzel kokuyordu sarısı bir değişik kokuyor

Pembe olanında a vitamini varmış oda düşüğe sebep olabilir deniyor canım ama sarı olanın içeriği temiz inceledim ben. Önce pembesinden almıştım bilmiyordum geçen ay, onu çöpe attım sarısını aldım. Ama pembesi güzel kokuyordu sarısı bir değişik kokuyor
İnstada bir sayfa var yeni gördüm içerikleri ne diye. Temiz sandığım birçok ürün çok berbwt çıktı 😄 ordan bak mutlaka. Özellikle solante pregna beni şok etti. Doktorlar öneriyor bide yani hiç araştırmadan demek ki

Arkadaşının cildi çatlamaya meyilli değilmis demekki, çünkü çatlayacak olsaydı hepsini karıştırıp sürse yine catlardi, bu ürünler çatlamayi engellemiyor malesef sadece yoğunluğunu azaltmaya yardımcı ama o da çok bariz bı azaltma değil.
Çok haklısın kişiden kişiye değişen bir durum bu bencede ama ben daha şimdiden kaşınıyorum tedbir almasam muhtemelen haritaya döner karnım o yüzden mecbur bir şeyler kullanmam lazım. Annem hiçbir şey kullanmamış bir tane çatlağı yok defalarca kilo aldı verdi tık yok maşallahı var o konuda

Çok kapsamlı testler yaptılar onu beğendim. Hasta dosyası oluşturuluyor her seferinde onunla geliyormuşsun o da iyi. Ama hocalar gebe hasta bakmıyormuş o kötü bence. Asistanda sürekli değişiyor ama baya ilgiliydi uzun sürdü ultrason falan. Sadece yabancı uyruklu bir doktora denk geldim söylediği şeyleri tam anlayamadım 😄 üçlü tarama için randevu verdi. Ben nipt yaptırdım gerek var mı dedim. Yapalım dedi. Ben de bir şey demedim . İntern doktorla biraz sohbet ettik doğum sezeryan olursa hoca giriyormuş . Öyle söyledi. Bide özel odalar varmış ekstra ücret karşılığında tek kişilik odada kalabiliyormuşsun doğumdan sonra. Cuma da hacettepeye gidicem bi 😄
Hacettepeye giden bi arkadaşla konuştum canım özel muayenehanesine gidiyormuş doktorun. Doğum için 15 bin alıyormuş muayene ücreti de ayrı gidilirse özelde 1500 tl. İster hacettepede doğur ister özelde demiş özelde doğurursanda hastanede bir o kadar alacak muhtemelen. Ama tek kişilik oda ayarlarım falan demiş hacettepe olursa. Ben orada ameliyat oldugumda iki kişilik odada kalmıştım çok zordu. Demek böyle özele giden hastalara ayrılıyomuş tek kişilik odalar. Zalımsın dünya dedim😂

Çok kapsamlı testler yaptılar onu beğendim. Hasta dosyası oluşturuluyor her seferinde onunla geliyormuşsun o da iyi. Ama hocalar gebe hasta bakmıyormuş o kötü bence. Asistanda sürekli değişiyor ama baya ilgiliydi uzun sürdü ultrason falan. Sadece yabancı uyruklu bir doktora denk geldim söylediği şeyleri tam anlayamadım 😄 üçlü tarama için randevu verdi. Ben nipt yaptırdım gerek var mı dedim. Yapalım dedi. Ben de bir şey demedim . İntern doktorla biraz sohbet ettik doğum sezeryan olursa hoca giriyormuş . Öyle söyledi. Bide özel odalar varmış ekstra ücret karşılığında tek kişilik odada kalabiliyormuşsun doğumdan sonra. Cuma da hacettepeye gidicem bi 😄
Ayy iyiymiş o zaman, ben şehir Hastanesi'ne gittim memnun kalmadım.Bende gitsem mi acaba, aslında cinsiyet için gitmek istiyordum ama 2 haftaya eşim gelecek birlikte öğrenmek istiyorum o yüzden özelde ki doktoruma gideceğim ama bir yandan da merak ediyorum 🙄

Ben göbek bağı dusene kadar yıkamayı dusunmuyorum, zaten kış bebesı olacak, ve vernıks cok faydalı ve onu koruyormus, bır de enfeksıyon endısesı ıle ugrasamam.. 7-10ıcınde gobek bagı dusuyormus
Yumusak bezle silerek mi idare edeceksin canim ?

Hacettepeye giden bi arkadaşla konuştum canım özel muayenehanesine gidiyormuş doktorun. Doğum için 15 bin alıyormuş muayene ücreti de ayrı gidilirse özelde 1500 tl. İster hacettepede doğur ister özelde demiş özelde doğurursanda hastanede bir o kadar alacak gabi
Doğum için Hacettepe de mi 15bin alıyormuş

Ayy iyiymiş o zaman, ben şehir Hastanesi'ne gittim memnun kalmadım.Bende gitsem mi acaba, aslında cinsiyet için gitmek istiyordum ama 2 haftaya eşim gelecek birlikte öğrenmek istiyorum o yüzden özelde ki doktoruma gideceğim ama bir yandan da merak ediyorum 🙄
Valla bana cinsiyet falan hiçbir şey söylemediler 😄ben de bildiğim için sormadım.

Doğum için Hacettepe de mi 15bin alıyormuş
Aynen yanlış anlamadıysam öyle dedi ama özeldeki muayene ücretleri için alıyor da olabilir bu rakamı. gecede olsa doğumuna gelirim demiş normalde hacettepede bildigim kadarıyla proflar sezeryan olursa giriyor mesai saatinde ama akşam olan normal doğuma orda kim varsa o giriyor

Çoğunda sezaryen daha fazla canım
Yok benim konuştuğum tüm hastanelerde sezeryan daha fazla memorial/medicana/hrs/tobb. Mesela memorialde biz konuştuğumuzda normal doğum 8bin sezeryan 11bindi. Ama normal doğumda epidural istersen +1500 lira da o

Aynen yanlış anlamadıysam öyle dedi ama özeldeki muayene ücretleri için alıyor da olabilir bu rakamı. gecede olsa doğumuna gelirim demiş normalde hacettepede bildigim kadarıyla proflar sezeryan olursa giriyor mesai saatinde ama akşam olan normal doğuma orda kim varsa o giriyor
Sistemi bilmiyorum tam gidince bi sorcam bakalım

Sistemi bilmiyorum tam gidince bi sorcam bakalım
Sen takiplerde devlete gitsende doğumda özelde olmayı düşünüyorsun değil mi paket almıştın sanki yanlış hatırlamıyorsam canım. Bende bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Ankara'da özelde bir doktor buldum yüzde 90 ona gidicem

İnstada bir sayfa var yeni gördüm içerikleri ne diye. Temiz sandığım birçok ürün çok berbwt çıktı 😄 ordan bak mutlaka. Özellikle solante pregna beni şok etti. Doktorlar öneriyor bide yani hiç araştırmadan demek ki
Ayy ciddi olamazsın bende solante kullanıyorum bakiyim hemen içeriğine ben doktor önerince hiç bakmadan almıştım

Yok benim konuştuğum tüm hastanelerde sezeryan daha fazla memorial/medicana/hrs/tobb. Mesela memorialde biz konuştuğumuzda normal doğum 8bin sezeryan 11bindi. Ama normal doğumda epidural istersen +1500 lira da o
Aynı olanlara denk geldim ama çoğu daha fazla. Ben istanbula dönünce alacağım fiyatları, ne hastanem belli ne doktorum. 11 bin çok iyi . Geçen sene arkadaşım medicalparkta 10 bine yapmış sezaryeni

X