Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,7%
  • erkek

OY: 86 52,8%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,8%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    163
Benim eşim de dışarıdan yemeyi hiç sevmez, her zaman evde yemek ister. Herhangi bir şeyle de geçiştirmez abur cubur vs hiç sevmez tüketmez. Kendisi de elinden geldiğince her yemeği yapar. Yapamadığını öğrenmeye çalışır dener falan. O konuda sıkıntılı olan benim evde ya. Yapsam yapıyorum ama zul geliyor cidden o yemek işi bana. Her şeyi yapayım yemek yapmayayım istiyorum. Üni yıllarımda haftalarca sıcak ev yemeği yemeden dururdum öyle abur cubur tost simit fast food falan. Bana hayret ederdi. Şimdi ben de kendime hayret ediyorum gerçi iyi midem varmış diyorum 😅 İnşallah doğumdan sonra o konuda daha hevesli daha anaç olurum ya. Bebek için yaparım bence de kendimiz için de yaparım inşallah 😕 Yoksa bizde de sıkıntı çıkar kesin. Hele de çalışmayıp evdeyken..
Yemek yapan eş 🧿🧿🧿
Doğum sonrasında ev işleri ve yemek nasıl, ne şekilde halledilecek önceden konuşmak çok önemli bence. Erkekler ruhsal ve fiziksel olarak sağlıklı eşler ve bebekler, güzel bir aile ortamı istiyorlarsa ellerini taşın altına koyup sorumluluk almak zorundalar. Gün boyu bebeğe bakmaktan yorulmuş, yemek yapamamış, aç kalmış bir kadın verebileceği her şeyi çocuğuna vermiş tükenmiş oluyor zaten, geriye ne kendisine ne de eşine bir şey kalmıyor.

Ben de yan duruyor gibi hissediyorum ya, bazen de ayaklarını aşağıda hissediyorum. Sürekli pozisyon değiştiriyor sanki, 27.haftadayım. Ultrasonda belli olur herhalde cuma kontrolüm var, bence son haftalara kadar bunları söylemek için erken ya 🥲
Benimkinin de kafası sağ tarafta yan duruyor şuan. Doktor 33’e kadar doğum kanalına girmesini bekleriz henüz vakit var dedi.

Kızlar , konuşulmuştur da tam emin olamadım çok marka model stoklandı . Ebeye vermek için hastane çantasına bez koyacaz ya ne alayım ben :) prima alırım ama ne alacam tam modeli numarası ne olur ?

Kızlar , konuşulmuştur da tam emin olamadım çok marka model stoklandı . Ebeye vermek için hastane çantasına bez koyacaz ya ne alayım ben :) prima alırım ama ne alacam tam modeli numarası ne olur ?
Bebiş ben sleepy’nin prima’ya göre daha küçük olduğunu duydum ama açıp bakmadım. Senin bebolar ikiz olduğu için genelde 3 kilo altı doğuyorlar, ben senin yerinde olsam 1 paket 0 numara alırdım ❤️ bence marka çok fark etmez, sleepy ve prima tercih ettim ben. İkiz anaları ilk başta kaç numara kullanmışlar ona bir bakmak lazım tabi.

Bebiş ben sleepy’nin prima’ya göre daha küçük olduğunu duydum ama açıp bakmadım. Senin bebolar ikiz olduğu için genelde 3 kilo altı doğuyorlar, ben senin yerinde olsam 1 paket 0 numara alırdım ❤️ bence marka çok fark etmez, sleepy ve prima tercih ettim ben. İkiz anaları ilk başta kaç numara kullanmışlar ona bir bakmak lazım tabi.
Sıfırda mı varmış 😅 doğru diyosun tamam sıfır da alayım . Forumda ikiz anası bulmak zor ya . Tamam ama bana bu bilgi bile yeter . Çoooook teşekkür ediyorum 🤍🤍

Sıfırda mı varmış 😅 doğru diyosun tamam sıfır da alayım . Forumda ikiz anası bulmak zor ya . Tamam ama bana bu bilgi bile yeter . Çoooook teşekkür ediyorum 🤍🤍
Umarım öyle olmaz diyelim tabi ama genelde 2500-2800 bandında doğdukları için prematüre takım da alın diye okumuştum ben hep, h&m’de en küçük beden ona tekabül ediyor. Normal yenidoğan büyük oluyormuş kuzulara üşüyorlarmış 😭❤️ 3er takım almakta fayda var bence. Ben olsam alırdım yani :) lazım olursa sonradan alınır zaten.

Umarım öyle olmaz diyelim tabi ama genelde 2500-2800 bandında doğdukları için prematüre takım da alın diye okumuştum ben hep, h&m’de en küçük beden ona tekabül ediyor. Normal yenidoğan büyük oluyormuş kuzulara üşüyorlarmış 😭❤️ 3er takım almakta fayda var bence. Ben olsam alırdım yani :) lazım olursa sonradan alınır zaten.
Ona hazırlıklıyım zaten . Umuyorum planlı gelirler :) hmden aldım görsen gerçekten avuç içi kadarlar 🥲

X