2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Arkadaşının cildi çatlamaya meyilli değilmis demekki, çünkü çatlayacak olsaydı hepsini karıştırıp sürse yine catlardi, bu ürünler çatlamayi engellemiyor malesef sadece yoğunluğunu azaltmaya yardımcı ama o da çok bariz bı azaltma değil.

Normal Doğum yapan herkese dikiş atılıyor mu bunu da ilk kez duydum duymasam iyiydi
Benim de 3 ya da 4 var sanırım, kendi kendine kaybolan dikişlerden. Vala maşallah hiç yok gibiydi 2-3 ay sonra
Ya normal epidural istiyorum ben ama epidurali de baslatmadan once belli bi sure o sancilari cekmek gerekiyormus oyle mi?

Evet onun da bit zamanı bar, böyle yapan arkadaşlar daha iyi anlatır tabi. Ben başta epidurale gerek yok dedim, sonra sancılarım artınca hadi takalım dedim kontrol edildi uygundu tam. Ekipmanlar ve yapacak kişi geldiğinde ebe bir baktı ki doğum başlıyor bu saatten sonra anlamsız olan olmuş
Ama baştan deseydim ona göre hareket edilirdi muhakkak.
Ya ben ilkinde de kullandım, yine aldım. İlk gebeliğimde hiç çatlak olmayınca aldım açıkçası. Evet bi yağ bi krem değil farklı bir dokusu var belki odur farklı kılan bilemedim :) ama son dönemlerdeki kaşıntıyı almıyordu bi şeyler daha sürüyordum.

Ayy aynı eşim krem ve yağ fobisini kızıma pişik kremi sürerek yenmeye çalıştı ama nafile, böyle parmağının enn ucuyla hep

Devlet hastanesinde yok maalesef canım, zorunlu olmasa sezaryeni kabul etmiyorlar

Bio oil in içinde zararlı madde felan var yazmışlar ne kadar doğru bilemiyorum canım bir araştırmak lazım

Badger diyorum canım ertesi akşama bile nemli kalıyor ve yağlı yapış yapış bir hissi yok

Ya Bende sürünce yapış yapış rahatsız oluyorum birde benim annem çok catlamis genetik diyorlar ama bilmiyorum bende çatlayacagım herhalde

Bu arada sana güzel bir haberim var gazide hafta sınırlaması yokmuş. Kaçıncı haftada gelirsen gel alıyorlarmış. Nasıl yani 35de gelsem de olur muydu dedim evet dediler sekreter kızda dedi asistan doktor da

Devlet hastanesinde yok maalesef canım, zorunlu olmasa sezaryeni kabul etmiyorlar
Ah ülkede kanayan yaralardan sadece biri işte. İnsanların özele yönelmesindeki en büyük sebeplerden biri.
Doğum korkusu olan onca kadın var, onlara yeterli psikolojik ve fiziki desteği sağlayamayıp bir de zorunlu kılınıyor. Nice insan var günlerce sancı seçip açılma olmayıp sezaryen bekleyen devlette çok can sıkıcı konular.

Kızlar göğüs ucunuz acımaya başladı mı 2 gündür sol gogsumun ucu o kadar acıyor ki

Gaziden memnun kaldın mı canım
Çok kapsamlı testler yaptılar onu beğendim. Hasta dosyası oluşturuluyor her seferinde onunla geliyormuşsun o da iyi. Ama hocalar gebe hasta bakmıyormuş o kötü bence. Asistanda sürekli değişiyor ama baya ilgiliydi uzun sürdü ultrason falan. Sadece yabancı uyruklu bir doktora denk geldim söylediği şeyleri tam anlayamadım üçlü tarama için randevu verdi. Ben nipt yaptırdım gerek var mı dedim. Yapalım dedi. Ben de bir şey demedim . İntern doktorla biraz sohbet ettik doğum sezeryan olursa hoca giriyormuş . Öyle söyledi. Bide özel odalar varmış ekstra ücret karşılığında tek kişilik odada kalabiliyormuşsun doğumdan sonra. Cuma da hacettepeye gidicem bi

Bir de tam tersi var. Özelde normal yapabileceği halde sezaryene yönlendiriyorlar para için

Kizlar bebegi yikamak konusuna ne diyorsunuz?Instada bir postun altinda kadinkar tartismisti kimi demis ben gobek bagi dusene kadar yikamam cocugu kimi diyor ilk gunden yikarim en sagliklisi.Ne yapmaliyiz yani?

Sızın doktorunuz aşkın evren güler deıl mıydı?

Kizlar bebegi yikamak konusuna ne diyorsunuz?Instada bir postun altinda kadinkar tartismisti kimi demis ben gobek bagi dusene kadar yikamam cocugu kimi diyor ilk gunden yikarim en sagliklisi.Ne yapmaliyiz yani?
Ben göbek bağı dusene kadar yıkamayı dusunmuyorum, zaten kış bebesı olacak, ve vernıks cok faydalı ve onu koruyormus, bır de enfeksıyon endısesı ıle ugrasamam.. 7-10ıcınde gobek bagı dusuyormus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…