2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Aaa o modeline bakmıştım 360derece dönme özelliği var çok güzel ben anakucağıyla da kullanmak istedim aparatını aldık beraber kullanılabiliyor, dün geldi hepsi çok beğendim. Cidden o parayı hakediyor sonuna kadartek elle açma kapama özelliği beni benden almıştı

Kizlar solgarin demir hapini kullananlar hangi cesidini kullaniyorsunuz?cignenebilir ve yutulabilir iki cesit gordum de

Bu benim dediğime de takılıyor ana kucağı da. Bugün mağazaya gidip baktım modellere. Balios s lux çok güzel görünüyor ama çok büyük geldi bana ya twist e göre daha konforlu falan ama yani

Bende direkt sezeryan düşünüyorum belden altı uyuşturmalı. Çok yakn arkadaşım bir kaç ay önce normal doğum yaptı çok kötü bir doğumdu sonrasında da dikişleri iltihap kaptı, tekrar dikişler açıldı demir şırınga gibi bir şeyle iltihap almışlar falan bir doğum sancısıda öyle çektim dedi. Onun bu kadar doğumunun içinde olunca çok gözüm korktu. Sonrasında da amaaan milyonlarca kadın doğurmuş şimdiye kadar elbet doğururum doğurmam gerekse diyorum ama ben normal doğum istemiyorum yani. Bir de kimsenin hikayesine bakmamak lazım aslında. Kimi çok kolay normal doğum yapmış 10 tane olsa yine normal yaparım diyor kimi ölsem normal olmam keşke baştan sezeryan olsam diyor, kimi sezeryan olan şimdiki aklım olsa asla sezeryan olmam diyor kimi de çok memnun yani benim gözlemlediğim her kadının doğumu da parmak izi gibi kendine özgü. O yüzden asla başka doğumlarla kıyaslamamak lazım. Benim annem biri normal, biri genel anestezi sezeryan biri belden altı sezeryan olmak üzere 3 doğum gerçekleştirmiş. En güzeli belden altıydı diyor. Ki ben 7. Sınıfa gidiyordum ertesi gün ayaklanıp ev süpürüp yemek bile yapmıştı. O yüzden dinlemek istediğim tek kişi annem benimki de onun gibi güzel ve ağrısız geçer inşallah

Evet, normal dogumu denıyemledıgım ıcın korkuyorum acıkcası, bı arkadasım 2 cocugunu da sezeryanla kucagına aldı, o da cok memnun, herkesın surecı farklı gercekten, o yuzden ben de sezeryan olmak ıstıyorum

İçine en sinen hangisi olacaksa öyle doğum yap. Kimsenin bizim bedenimiz üstünde söz hakkı yok sonuçta. Şahsen bende hiç normal düşünmüyorum. Bir de arkadaşlarımın çoğunda 10-12 dikiş var. Şeyimi o kadar keseceklerine karnımı kessinler

Normal Doğum yapan herkese dikiş atılıyor mu bunu da ilk kez duydum duymasam iyiydi

Epidural ya da spinal olduktan sonra sezeryanda çok güzel bence bebeğin doğum anına yine şahit olacaksınız evet dikişler olacak karnımızda belki ama normal doğum yapanlarda da dikiş olabiliyor çok kolay doğuranlar olduğu gibi çok zor doğum yapanlar da var. Sezeryan ameliyat oldugu için zor diyorlar normal doğum yapanlarda da idrar torbasında sarkma vs olabiliyor. Nasıl rahat edecekseniz öyle yapın o yüzden travma yaşamışsın bir önceki doğumda o yüzden sezeryan istemeni ben çok iyi anlıyorum. Bende kist ameliyatı oldum açık ameliyat, sezeryan kesisi gibi kesim var. Sezeryan olsam da olmasam da o iz var yani ilk bir belki iki gün zor sonrasında gayet kalkıp yürünebiliyor o yüzden göz korkutmamak lazım bence. Doğum yapmamış olsamda benimde karnımı 7 kat açtılar sonuçta ağrı benzerdir diye düşünüyorum sadece ilk kendime geldiğim anda ağrım vardı onda da ağrı kesici yaptılar eve geldikten sonra ağrı kesici kullanmamıştım bile

Hahha bak bu acıdan hıc dusunmemıstım

Bu kadar ınsan sezeryan oluyor, elbette memnun olan da olacak olmayan da, ama suan ıcın tercihim sezeryan sızın zaten acıldıgı ıcın sezeryan onerır dıye dusunuyorum, dıkısın yırtılma ıhtımalıne karsı

Ben epidural anestezi ile sezaryen doğum yaptım doktorumla konuşarak arada sakalasarak geçti doğumum, sonrasında sabaha kadar yoğun ağrım oldu ama ertesisi gün eve yürüyerek gittim, ve hiç lohusa yatağı acmadim yatmadım, bu benle alakalı ben yatmayı sevmiyorum, arkadaşımın gece sancısı başladı suyu geldi hastaneye gitti, açılması hızlı oldu, doğumhanede 10 dakika kaldı, hızlıca normal doğurup yürüyerek doğumhaneden çıktı, eşimin yengesi sezaryen oldu sonrasında bir ay yatmak zorunda kaldı, kalkmakta zorlandı, annem benim dogumumu 18 saate yakın çekmiş, normal dogumla çok zor doğmuşum sonrasında baya hasta olmuş. Yani acı cekmede ya da konforlu dogurmada sezaryen ya da normal farketmiyor anatomik yapı ve doktorun ehil olması etkili bence. Hepimize sağlıkla kolay doğumlar diliyorum.

Benim normal doğumum harikaydı, sezeryanım çok fenaydı ama şöyle bir gerçekte var hastane ve doktor da çok önemli , sezeryanımı urfada küçük bi özel hastanede yaptık genel anestezi aldım belki bunlarda etkendir her doğum bambaşka , ama ben ikisini de deneyimlemiş ve birde serklaj olurken epiduralı denemiş biri olarak normal doğumdan sonra bebeğimle odaya geçişi unutamıyorum, çok iyi ve mutlu hissetmiştim kendimi. Şimdi doğumum medicalparkta olacak onlarara da çok güveniyorum inş iyi bi sezeryan doğum olur

Doktorum rahimde bir işlem olmadığı için normal doğum yapmanda engel yok dedi ama benim iç sesimde sezeryan olacağını söylüyor, öyle daha güvende hissedecek gibiyim kendimi. Benim plasenta biraz aşağı yerleşimliymiş inşallah o normal yerine döner de beni asıl korkutan o. Doğum şeklinin ne olduğu önemli değil yeterki bebeklerimiz sağlıklı olsun

Evet doktorun eli çok önemli sezaryende, sonrasında hızlı toparlanıp toparlanmakta doktor ve kişinin bünyesi ile alakalı, ama sezaryenden sonraki ağrı tamamen hastanenin kullandığı ağrı kesici ile alakalı doktorumdan bu sefer rica edicem damardan arveles ve ağrı pompası muhakkak istiyorum.

Bu arada benim her şeyim normal doğuma uygundu bebeğin boyu kilosu benim anatomik yapım bebeğin gelis şekli, ama buna rağmen ben sezaryen tercihimi kendim yaptım doktorum da saygı duydu..kendinizi nasıl güvende hissedeceksiniz öyle yaptırın. Psikoloji çok önemli çünkü

Ya ağrıdan ziyade benim idrar torbam dolunca ( kısacası çişim gelince ) ben çok ağrı hissediyordum, resmen iki büklüm oluyordum bence benimle alakalı birşeydi bu başka kimse de olmuş mu bilemiyorum tuvalete gitmek çok accayip beni zorlamıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…