2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar aranızda Antalya’da olan var mı? Eğer varsa detaylı ultrasonu hangi hastane hangi doktorda çektirmeyi düşünüyorsunuz?

Merhaba , bende tüp bebek ilk deneme ilk gebeleğim 4 haftalık yrni keseyi gördüm . Sürekli uzanmaya çalışıyorum dinlenmeye çalışıyorum içimde hem sevinç hem korku var. Hafif sağ kasıkta baskı yanma gibi bir ağrı oluyor doktorum çok normal dedi birazda bel ağrım oluyor. Sizde yaşadınız mı ya da yaşıyor musunuz ? Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı basip etsin evlatlarımızı inşallah
Merhaba, ben tüp bebekle gebelik elde etmedim ama benim de sağ kasıkta ağrım oldu. beta hcg düzgün ileriyor ise bişr şey olmaz Allahın izniyle

Evet Doğuma son 3 haftaya kadar kullanmayabilirsiniz ilk yarıyı. Erken doğum halinde izin kullanmamış bile olsanız 3 hafta silinir 5 hafta sonrasına aktarılır.
Ben dogum oncesı de heyet raporu alıcam, 2 saatten fazla ayakta kalmamam gerekıyor dıkısımden dolayı, mecburen 32 de dogum ıznı baslamıs olacak, dogum sonrası da o zaman heyet raporu gerek donemın ortasında bıter dogum ıznı

8 hafta cok az ya, dıyelım dogum 35 te oldu, 5 haftayı sonra mı kullanıyoruz
32. Hafta ayrilirsan sonraya ekletemiyorsun, 32 den sonra ayrilirsan kaç hafta geç ayrildiysan 37. Haftaya kadar olan kısmı ekletebiliyorsun. 37. Haftada zorunlu izin zaten. Doğum olduğu andan itibaren doğum sonrası izni (8 haftalık) başlıyor. Yani ben 40. Haftada dogurmadim 35 ye doğurdum 5 hafta daha ekleyelim diyemiyorsun. Atıyorum 33te izne ayrildin ertesi gün doğum yaptın sonraki 8 haftaya 32 den 33 e arada olan 1 haftayı ekletebiliyorsun sadece.

Ben dogum oncesı de heyet raporu alıcam, 2 saatten fazla ayakta kalmamam gerekıyor dıkısımden dolayı, mecburen 32 de dogum ıznı baslamıs olacak, dogum sonrası da o zaman heyet raporu gerek donemın ortasında bıter dogum ıznı
Ben de 36 37 ye kadar çalışmak istiyorum okulda odam falan olduğu için çok zorlanmam gibime geliyor ama beni de yol çok korkutuyor 60km git gel kışın zor olur mu bilmiyorum hiç . Ama doğum sonrasına kalsa izin çok iyi tabi 🤢

32. Hafta ayrilirsan sonraya ekletemiyorsun, 32 den sonra ayrilirsan kaç hafta geç ayrildiysan 37. Haftaya kadar olan kısmı ekletebiliyorsun. 37. Haftada zorunlu izin zaten. Doğum olduğu andan itibaren doğum sonrası izni (8 haftalık) başlıyor. Yani ben 40. Haftada dogurmadim 35 ye doğurdum 5 hafta daha ekleyelim diyemiyorsun. Atıyorum 33te izne ayrildin ertesi gün doğum yaptın sonraki 8 haftaya 32 den 33 e arada olan 1 haftayı ekletebiliyorsun sadece.
8 hafta çok azmış ama cidden ya . 2aylık bile olmuyo

8 hafta çok azmış ama cidden ya . 2aylık bile olmuyo
8 hafta öncesinde 8 hafta sonrasında 4 ay toplam, ben 32 de ayrıldığım için sonrasına da ekletememistim. 60 günlükken işe baslamistim, Allah'tan müdürüm çok iyiydi haftanın iki gününe topladı tüm derslerimi, normalde 21 saate kadar zorunlu bana 15 saat verdi haftalık, iki gün öğlene kadar gittim ise. 2 aylık bebeğini bırakıp sabah sabah 8 akşam 5 çalışmak zorunda olanlar var malesef. Sonra da genç nüfus azaliyor çocuk yapmiyorlar diyorlar 😁

8 hafta öncesinde 8 hafta sonrasında 4 ay toplam, ben 32 de ayrıldığım için sonrasına da ekletememistim. 60 günlükken işe baslamistim, Allah'tan müdürüm çok iyiydi haftanın iki gününe topladı tüm derslerimi, normalde 21 saate kadar zorunlu bana 15 saat verdi haftalık, iki gün öğlene kadar gittim ise. 2 aylık bebeğini bırakıp sabah sabah 8 akşam 5 çalışmak zorunda olanlar var malesef. Sonra da genç nüfus azaliyor çocuk yapmiyorlar diyorlar 😁
Ben 9/3 çalışıyorum ama her gün gidiyorum. Süt izniyle heralde 9/12 çalışırım ama yine de her gün gitmek çok zor olur

Ben 9/3 çalışıyorum ama her gün gidiyorum. Süt izniyle heralde 9/12 çalışırım ama yine de her gün gitmek çok zor olur
İlk 6 ay 3 saat sonraki 6 ay 1.5 saat. Bizde program anneye göre ayarlandigi için ekstra süt izni kullanmıyoruz. Ben sadece pazartesi salı okula gidiyordum ama o günler süt iznim yoktu 7 ders full yapıyordum

Doğum öncesi kullanmadığımız izni sonraya aktarabiliyoruz sanırım.Ben de kızım 6 aylık olana kadar rapor almıştım. Bunda da alabildiğim kadar almaya çalışacağım.
37.hafyaya kadar öyle bi hakkımız var ama o haftalara kadar çalışmak çok zor cnm, inşallah ağırlasma olmaz da çalışılır

Bende doğum izninden sonra raporla kapatmayı düşünüyorum 2.dönemi ama inşallah rapor alabilirim 3 ay .Normalde ücretsiz izin alırdım ama çok Zor bir dönemdeyiz maddi olarak o yüzden mecburen rapor almam gerekiyor küçücük bebeği de bırakmak istemiyorum 🥺

Ben bı de şeyi soracaktım, doğum iznine ayrılınca ilçe MEM ücretli öğretmen gönderiyor ya, doğum izni bitip rapor aldığımızda da devam ediyor mu ücretli öğretmen. Yoksa 40 gün rapor 5+5+5... Seklinde 2 ay yapar, öğrenciler de mağdur olur. Ama ucretli devam ederse sorun olmaz. Müdürle öncesinde konuşmak mi lazim doğum sonrası rapor haklarımı kullanicam diye

Ben bunu bilmiyordum, e erken doğum olursa o zaman sıkıntı bizim için

Bende doğum izninden sonra raporla kapatmayı düşünüyorum 2.dönemi ama inşallah rapor alabilirim 3 ay .Normalde ücretsiz izin alırdım ama çok Zor bir dönemdeyiz maddi olarak o yüzden mecburen rapor almam gerekiyor küçücük bebeği de bırakmak istemiyorum 🥺
Heyet olursa ne kadar alınır bilmiyorum da normal rapor hakkımız 40 gün o da 5+5+5... şeklinde verirse 2 ay yapıyor 10+10... günlük verirse daha kısa sürüyor.

Ben bı de şeyi soracaktım, doğum iznine ayrılınca ilçe MEM ücretli öğretmen gönderiyor ya, doğum izni bitip rapor aldığımızda da devam ediyor mu ücretli öğretmen. Yoksa 40 gün rapor 5+5+5... Seklinde 2 ay yapar, öğrenciler de mağdur olur. Ama ucretli devam ederse sorun olmaz. Müdürle öncesinde konuşmak mi lazim doğum sonrası rapor haklarımı kullanicam diye
Ben oğlumda hiç baslamicam diye haber vermiştim, idari izindeyken hamile kaldım sonra 24.hafta idari izin hakkı geldi korona zamanı, doğum izni ücretsiz izin derken bi sene gitmedim okula

X