2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
tünaydınlaar 💐

Kızlar saat 5 gibi uykudan şiddetli bacak krampıyla uyandım bir çığlık attım eşimin yüreğine inecekti çok kötüydü ya ara ara eskiden de kramp girerdi bacağıma ama bu sefer aşırı ağrılı oldu ayağa kalkamadım üzerine basamadım bir iki dakika. Bu neyden kaynaklanıyor magnezyum eksikliğinden mi acaba bilgisi olan var mı. Doktoruma gidince bi vitamin daha vermesini isteyeceğim bu ara muz yememiştim ondan mı oldu diye düşünüyorum hala sızlıyo alt bacağım

Benim ilk gebeliğimde 16. haftada yolda yürürken hareket edemeyeceğim derecede kramplarım başlamıştı. hemen magnezyum suda eriyenlerden yazmıştı doktor. Gebelik boyunca ara ara devam etti yine de. Bacaklarımı omuz genişliğinden daha az açıp parmak ucunda aşağı yukarı inip çıkıyordum çok iyi geliyordu.

Kızlar ben sürekli hapşırıyorum.Grip ya da nezle değilim.Gebeligin başından beri böyle günde 10 kez oluyor.Hapşırırken bazen karnıma bıçak saplanır gibi keskin ağrı giriyor özellikle dün çok fena ağrıdı.Bunun bebeğe bir zararı olur mu sizce?

Kızlar ben sürekli hapşırıyorum.Grip ya da nezle değilim.Gebeligin başından beri böyle günde 10 kez oluyor.Hapşırırken bazen karnıma bıçak saplanır gibi keskin ağrı giriyor özellikle dün çok fena ağrıdı.Bunun bebeğe bir zararı olur mu sizce?
Bende de hapşırınca bıçak saplanması gibi bi his oluyor bunun bebeğe zararı yoktur diye düşünüyorum. Buarada bu kadar sık hapşırma ev akarı alerjisi olabilir eşimde var

Alerjik bi durum gibi olmuş sanırım sürekli oluyorsa dr danış benimki hapşırma nadiren ama İlk 3ay boyunc burnum tikanirdi hasta olmuş gibi nefes alamazdim

Kızlar bugün tam 14 haftalık oldum.Şimdiye kadar hiç kusma yaşamadım, bir kaç kere kusma evresine geldim ama kusamadım .Az önce baya kustum ilk defa kahvaltıda yediğim herşey geri çıktı, gece de midem bulanmışti uyuyamamıştım zaten neden böyle oldu anlamadım 🙄

Kızlar bugün tam 14 haftalık oldum.Şimdiye kadar hiç kusma yaşamadım, bir kaç kere kusma evresine geldim ama kusamadım .Az önce baya kustum ilk defa kahvaltıda yediğim herşey geri çıktı, gece de midem bulanmışti uyuyamamıştım zaten neden böyle oldu anlamadım 🙄
Akşam ne yemistin ki seni rahatsız etmiş olmali

tünaydınlaar 💐

Benim ilk gebeliğimde 16. haftada yolda yürürken hareket edemeyeceğim derecede kramplarım başlamıştı. hemen magnezyum suda eriyenlerden yazmıştı doktor. Gebelik boyunca ara ara devam etti yine de. Bacaklarımı omuz genişliğinden daha az açıp parmak ucunda aşağı yukarı inip çıkıyordum çok iyi geliyordu.
Bende takviye isteyeceğim doktorumdan bu artarsa perişan olurum valla

Akşam ne yemistin ki seni rahatsız etmiş olmali
Farklı birşey yemedim canım ev yapımı kek vardı onu yedim sadece hatta yemek bile yemedim bende anlamadım birden bulantı geldi zaten sonrası fena.Geçen haftalarda da böyle oldu aniden ama onda kusamadım bu çok fenaydı inşallah devam etmez

Kızlar dermatoloğa gittim ben yüzümdeki kırmızı lekeler travmaya bağlı damar çatlamasıymış 😱 verdiği nemlendiriciyi ekliyorum Aşağı 😄
6B45B34E-7F49-4C3C-81AE-2A55428E2C4E.jpeg

Alerjik bi durum gibi olmuş sanırım sürekli oluyorsa dr danış benimki hapşırma nadiren ama İlk 3ay boyunc burnum tikanirdi hasta olmuş gibi nefes alamazdim
Nette hamilelikte bünye daha alerjik olur diye okumuştum o yüzden çok üzerine durmadım.Ama dün hapşırınca karnıma çok kötü ağrı girdi korktum bir şey olacak diye.Burnumda yara oluşmuş belki de ondandır.Olmazsa doktoru arayıp sorarım.

İlk kez duyuyorum nasıl oluyor?Ne yapmak lazım? Eşiniz ilaç falan kullanıyor mu?
Benim ev akarlarına alerjim var. Normalde her gün ilaç alırım ama gebelikte almadım hiç. Aşırı zorlarsa doktoruma soracam. Doktora danışmadan alerji ilaçları almamak lazım. Bende de aksırık ve burun içi şişmesi yapıyor. Dikkat ediyorum. Dayanıyorum fln. Siz de bi iki gün dinleyin kendinizi, havalandırmaya, temizliğe, toza dikkat edin. Çok zorlarsa doktora danışın. Geçmiş olsun.

İlk kez duyuyorum nasıl oluyor?Ne yapmak lazım? Eşiniz ilaç falan kullanıyor mu?
Canım eşim alerji testi yaptırdı orda çıktı , gün içinde ardarda hapşırma oluyor, eşimde gözlerde kaşıntı kızarıklık da oluyor çok tozlu ortama maruz kalınca o da ileri seviye heralde, doktor burun spreyi ve alerji hapı verdi alerji hapını uyku yaptığı için içmiyor sprey kullanıyor o rahatlatıyor. Belki sende başka birşey vardır ama günde 10 kez hapşırma diyince ilk aklıma bu geldi

X