2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay benim cevremdeki herkes cocugu sallamanin fazla kucaga almanin asiri hatali oldugunu savunuyor
Sakin sallama alistirma tarzinda uyarilarda bulunuyorlar 😀
İşte ben o çok bilmiş teyzelerden daha doğum öncesi çok etkilenmişim. Kucak konusunda kimseyi dinlemedim, surekli kucağımdaydi zaten sürekli emmek istedikleri için uyanıkken öyle kendi kendine takılsın durumu olmuyor. Ama sallamamakla hata etmişim. Annemi de dinlemedim, bari ayaklarimda sallayım diyordu hele o tamamen yasak asla diyordum. Sonra tabi sallamanin çok çeşitli yollarını kullandık. Zamanında o ihtiyacı tam karşılanmadığı için oğlum hala sallanmak istiyor 6 yaşında :))

Ay benim cevremdeki herkes cocugu sallamanin fazla kucaga almanin asiri hatali oldugunu savunuyor
Sakin sallama alistirma tarzinda uyarilarda bulunuyorlar 😀
Ilk uc ay bebegin 4.trimestri olarak geciyor ana karninin devami gibi kesinlikle kucakta olmali ya.2 yasina kadar sa yakin temas icinde olmali birlikte uyunmali diyor iyi cocuk gelisimciler.ben sahsen onlari dinleyecegim cok bilmis ve cahil cuhela cevre kadinlarini dinlemeyi dusunmuyorum :)

Kızlar benim erkenden karnım çıktı ya sabah akşam farketmiyor, normalde de azıcık göbeğim vardı ama bu başka baya belirgin.Eşim 1 hafta yoktu gelince farketti 1 haftada baya büyümüş diye.Normal mi bilmiyorum Sanki 13 haftalık değil de 17-18 gibi.Sanırım iç karnım dar , çabuk çatlarım bu gidişle hâlbuki 1 kilo bile tam almadım şimdiye kadar
Benim de karnım çıktı kilo almadım hiç ama biraz şiştim yüzüğüm olmuyor. Doğuma kadar inşallah çok kilo almam.

Ilk uc ay bebegin 4.trimestri olarak geciyor ana karninin devami gibi kesinlikle kucakta olmali ya.2 yasina kadar sa yakin temas icinde olmali birlikte uyunmali diyor iyi cocuk gelisimciler.ben sahsen onlari dinleyecegim cok bilmis ve cahil cuhela cevre kadinlarini dinlemeyi dusunmuyorum :)
İşte ben o çok bilmiş teyzelerden daha doğum öncesi çok etkilenmişim. Kucak konusunda kimseyi dinlemedim, surekli kucağımdaydi zaten sürekli emmek istedikleri için uyanıkken öyle kendi kendine takılsın durumu olmuyor. Ama sallamamakla hata etmişim. Annemi de dinlemedim, bari ayaklarimda sallayım diyordu hele o tamamen yasak asla diyordum. Sonra tabi sallamanin çok çeşitli yollarını kullandık. Zamanında o ihtiyacı tam karşılanmadığı için oğlum hala sallanmak istiyor 6 yaşında :))
Aman sallama alisir
Aman kucagina alma alisir
Yatagina yatir poposunu pispisla uyusun
Sallamak iyi degil vs
Her kafadan bi ses cikiyor
Nasil savabiliriz acaba bunlari
Doktorum kucagina almaktan cekinme temas onemli, uyurken de hafifce sallayarak uyut falan dedi falan mi desem
Ay ne zor ya sunlarla bile ugrasmak
Eskiden bizi ayaklarinda haldur huldur salladilar yani cok sukur bi sorunumuz da olmadi
Ki ben annemin kucagindan hic inmezmisim:)
Bunlari diyen de annem degil zaten baskalari 😬

Kızlar ağız içi aftlar nasıl geçer çabucak? Oğlum ateşlendi demiştim ya bugün farkettim dilinde falan aftlar var kocaman ne yapabilirim bu süreçte hiçbir şey yemiyor

Benim de karnım çıktı kilo almadım hiç ama biraz şiştim yüzüğüm olmuyor. Doğuma kadar inşallah çok kilo almam.
Benim yuzugum daha hamileligi ogrenmeden takiyordum zor cikartiyordum
Ellerim mi sisti acaba diye dusunmustum
Cunku normalde parmaklarim cok incedir ve yuzuk kolayca cikardi
kilo almadik ama odem yapmis olabiliriz

Kızlar ağız içi aftlar nasıl geçer çabucak? Oğlum ateşlendi demiştim ya bugün farkettim dilinde falan aftlar var kocaman ne yapabilirim bu süreçte hiçbir şey yemiyor
Bende de oluyordu bi ara cok
Karbonat koyuyordum oraya bazen de tuz basiyordum
Baya aciyor bilmiyorum dayanabilir mi
Hindistan c.yagini agzinda gezdirip tukursun buda iyi geliyor
Son olarak cay agaci yagi varsa onu da o bolgeye makyaj pamuguna batirip biraz koyarsan yine mikrop kirma ozelligi var

Bende de oluyordu bi ara cok
Karbonat koyuyordum oraya bazen de tuz basiyordum
Baya aciyor bilmiyorum dayanabilir mi
Hindistan c.yagini agzinda gezdirip tukursun buda iyi geliyor
Son olarak cay agaci yagi varsa onu da o bolgeye makyaj pamuguna batirip biraz koyarsan yine mikrop kirma ozelligi var
Ay canım çok sağol ya deniyim dediklerini, çay ağacı yağı yok ama alırım. Karbonatlı suyla sileyim dedim bende ama kıyameti koparıcak bakalım😂

Ay canım çok sağol ya deniyim dediklerini, çay ağacı yağı yok ama alırım. Karbonatlı suyla sileyim dedim bende ama kıyameti koparıcak bakalım😂
Karbonati suyla karistirma canim yapabiliyorsan parmagina bi lokma al direkt afta bastir
1 dklik bi ciglik olacak ama o sirada aa gel hadi yikayalim ferahlasin agzin falan derken o etkisini gosterir zaten o sirada :)

Aman sallama alisir
Aman kucagina alma alisir
Yatagina yatir poposunu pispisla uyusun
Sallamak iyi degil vs
Her kafadan bi ses cikiyor
Nasil savabiliriz acaba bunlari
Doktorum kucagina almaktan cekinme temas onemli, uyurken de hafifce sallayarak uyut falan dedi falan mi desem
Ay ne zor ya sunlarla bile ugrasmak
Eskiden bizi ayaklarinda haldur huldur salladilar yani cok sukur bi sorunumuz da olmadi
Ki ben annemin kucagindan hic inmezmisim:)
Bunlari diyen de annem degil zaten baskalari 😬
Anne olunca beraberinde içgüdüler de yükleniyor sadece içgüdülerine ve bebeğinin takibini yapan doktoruna kulak ver 💚

Sabah 2 akşam 2 prilam alıyorum bana mısın demiyor sabah öğürmekten bi hal oldum kahvaltımı zor yaptım 😥
Sadece öğürme mi var? Biseyler yiyebiliyor musun? Eğer yiyemiyorsan zofere geçebilirsin doktoruna sorup, bende prilam kullandım bi hafta gözlerimi bile açamadım 3 kilo verdim, doktorum zofere geçirdi daha iyiyim

Sadece öğürme mi var? Biseyler yiyebiliyor musun? Eğer yiyemiyorsan zofere geçebilirsin doktoruna sorup, bende prilam kullandım bi hafta gözlerimi bile açamadım 3 kilo verdim, doktorum zofere geçirdi daha iyiyim
Kusuyorum, mide boş safra çıkıyor anca🤮 kendi tenim bile kokuyor gibi geliyor duşa girsem sabun kokusu da midemi bulandırıyor her odanın Farklı bi kokusu var sanki. Ay zormuş😣

Kusuyorum, mide boş safra çıkıyor anca🤮 kendi tenim bile kokuyor gibi geliyor duşa girsem sabun kokusu da midemi bulandırıyor her odanın Farklı bi kokusu var sanki. Ay zormuş😣
Benim ilk günlerim gibisin Allah yardımcın olsun, benim boğazım tahriş olmuştu artık kan kusardim.. Doktoruna danış zofer dene o prilam dan daha iyi geliyor

Küçük bir eleştiride bulunmak istiyorum. Bütün mesajların cinsiyet için yazılmış, hepsinde de erkek istiyorum demişsin hatta biri kız bence yazmış ona bile çok da mutlu cevap vermemişsin. Kız olsa üzülecek gibisin ve bu çok üzücü. Eğer kızsa tabiki seveceksin ama bu kadar erkek odaklı olma. Sağlıklı olsun da gerisi hiç önemli değil bence. Sağlıkla ve gönlünüzce olsun inşallah 🌸🙏🏻

Kızlar benim erkenden karnım çıktı ya sabah akşam farketmiyor, normalde de azıcık göbeğim vardı ama bu başka baya belirgin.Eşim 1 hafta yoktu gelince farketti 1 haftada baya büyümüş diye.Normal mi bilmiyorum Sanki 13 haftalık değil de 17-18 gibi.Sanırım iç karnım dar , çabuk çatlarım bu gidişle hâlbuki 1 kilo bile tam almadım şimdiye kadar
Beni de gören bebek nerde diyor aşırı moralim bozuluyor. Karnım çıkmış azıcık ama dokunmadan anlaşılmıyor. Çıkması mı gerekiyordu anlamıyorumki 🥺🤦‍♀️

X