2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım karından sağ sol. şeklinde yapıyorum ben .. sürekli aynı yere yapma
Ama.karin büyüyünce nasıl eti tutup yapcam diye düşünüyorum bende ..
Bi arkadaşımda orak gücre anemisi çıkmıştı o da hep vurmak zorunda kaldı ve bacağından yapıyordu belki hemşirelere nasıl yapacağınızı danışabilirsiniz

Ay valla sizin fiyatlar hep uygunmuş. Ben birkaç yeri aradım ilk doktor araştırırken , 2000 civarı söylediler hep. Mayıs başıydı. En uygunda 1000di. 1000in altı hiç duymadım ama özel klinikti hep o yüzden heralde. Özel hastane araştırmak hiç aklıma gelmedi o zaman 😄

Himm bak bunu bilmiyordum canim mantikli oyleyse 🙏
Benim ailemde de pıhtılaşma sorunu yaşayanlar oldu. Ben direkt öğrenince hamileliği pıhtılaşma testi yaptırmıştım. Aslında rutin yapılması gereken bir test bence. Devlette iki ya da üç kayıptan sonra yapılıyor sanırım çok mantıksız

Benim ailemde de pıhtılaşma sorunu yaşayanlar oldu. Ben direkt öğrenince hamileliği pıhtılaşma testi yaptırmıştım. Aslında rutin yapılması gereken bir test bence. Devlette iki ya da üç kayıptan sonra yapılıyor sanırım çok mantıksız
Yani dimi sanki kolay elde edilen birseymis gibi davraniliyor
Sonuc nasil cikti peki sende

Beni vuruluyorum tatlım bana sadece karından vurulacaksın dedi doktorum göbek deliğinin 3 parmak alt kısmından 🙏 karnımız gerginleştiği için ağrımaya başladı karnım mosmor benimde 🙄🙄
Allah yardımcımız olsun cnm vallahi zor inşallah sağ salim sağlıcakla kucaklarimiza alırız bebelerimizi o zaman tüm çektiğimiz sıkıntılar yok olacak ınsallahh 🤲♥️

Yani dimi sanki kolay elde edilen birseymis gibi davraniliyor
Sonuc nasil cikti peki sende
Bir genetik bozukluk yok diye çıktı farklı farklı başlıkları vardı.
Ama ondan sonra başka bir doktora gittim. Kan değerlerime bakınca dedi ki sen de büyük ihtimal pıhtılaşma sorunu vardır . Direkt ilaç başlayacaktı. Mesela folat değerinin belli bir seviye üstüne çıkmaması bir genetik bozukluk belirtisiymiş. Ben de ben pıhtılaşma testi yaptırdım bu da sonuç deyince aşırı şaşırdı mesela doktorda. Aferin sana falan diyo bide 😄 yani mesela baştan o doktordan takipli olsam direkt o ilaca başlayacaktı

Merhaba bize cinsiyet tahmini yapar mısınız annişlerr, 5,6, ve 9+5 haftalık karından ultrasonlar
B00A3A67-4DEE-46EB-9B3F-6DD015E605B2.jpeg
C18D5F35-ACB2-4A63-8FF6-2B4BF2D15FEE.jpeg
DB7E3EB0-C892-4E96-8D87-0D3075D780AE.jpeg

Benim de çok erken başladı 5. Haftada daha, bı de o zaman okullar kapanmamisti henüz, çocuklar koşturup terliyor sınıflar ter kokuyor, kantinden sucuklu tost kokusu geliyor, öğretmen arkadaşlardan çeşit çeşit parfüm kokusu, sigara içip odaya gelenlerden sigara kokusu, hizmetliler yerleri siliyor çamaşır suyu kokusu, okul tuvaletlerini söylemeye bile gerek yok🤦 Akla gelebilecek tüm kokular bir arada nereye kaçağımı sasiriyordum. Çok berbattı okullar açıkken, annem gibi 9 ay sürerse diye çok korkmuştum o yüzden ama okul açılana kadar tamamen geçecek gibi bulantım 🙏
Ay bende öğretmenim aynı sıkıntıları bende yaşadım ya , Allah'tan okulun son zamanlarına denk geldi de bitti geçti o günler 🙄 Benim annemin de kardeşimin de hiç bulantısı olmamış ama benim hem bulantı hem tiksinti hemde o ağzımdaki tat beni mahvetti ki ağzımdaki acı tat yine geldi bugün tam azalıyor derken 🥺

Bende o kadar olumsuz yorum okudum ki bb kremine bile bakmadim hicbir zaman
Mimlenmis gibi adi :)
Iyi bi gunes kremi ariyorum bakalim bulabilirsem ins
İnstagramda doğal ürünler paylaşan bir kadının önerisi üzerine siveno bebekler için olan güneş kremi aldım canım. Doğal içerikli hem hamileler hem bebekler kullanabiliyor. Mineral filtreli olduğu için ilk sürdüğünde beyazımsı ve yağlı gibi oluyor cildim ama bir kaç dakikaya geçiyor cilt emiyor.

X