2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhaba kızlar oksapar igne vurulan varmı acaba ben 15+3 haftaligim hala vuruluyorum ve karnım 6 aylık gibi oldu artık çok fazla açıyor ve sürekli aynı yerlere vuruluyorum kolumdan vurayım diyorum kolumun yağlı yerini kestiremiyorum kollarım ince çünkü karnımın aynı yerlerine vurmam sakıncalı mi acaba morluğu gitmiş yerlere vuruluyorum yani ama içten acaba iyilesmemis mi oluyor o yüzden mi aciyor ki
Benimki tüp bebek ve transferden beridir kullanıyorum ama sen bacaklarıma yapıyorum hep en rahat orası oluyor.

Ay insallah ondandir cunku benim doktor umursamamis bakmamis ta olabilir yani:) ben yeni doktora gittigimde bunu mutlaka sorayim .sizin baskentteki doktorun ucreti nedir
1350ydı, guncelleme gelecek demıslerdı, dogum paketımız var o yuzdensuan ne kadar hıc bilmiyorum

Kızlar günaydın şu anda beşik alma aşamasındayım. Başından beri anne yanı istiyordum sadece 6 aylık kullanılıyormuş. 6 ay için o kadar para vermek mantıklı gelmedi ki fiyatları 9 binden başlıyor. Park yatak hiç cazip gelmiyordu bana ama anne yanı da olup uzun süre kullanılabiliyormuş sanırım. Bir de ahşap uzun süre kullanılabilen anne yanları var. Şimdi bu ikisi arasındayım. Sizce park yatak mı yoksa ahşap olanlardan mı alınmalı? Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Bebek için hangisi daha rahat olur?

Park yatağın şöyle bi avantajından bahsediyor arkadaşlarım, eğer uzun kalacağınız yerlere gidiyorsanız, anne evi gibi ya da yazlık gibi park yatağı da toplayıp yanınıza alabiliyorsunuz ve bebek yadırgamıyormuş. 💐
Kızlar günaydın şu anda beşik alma aşamasındayım. Başından beri anne yanı istiyordum sadece 6 aylık kullanılıyormuş. 6 ay için o kadar para vermek mantıklı gelmedi ki fiyatları 9 binden başlıyor. Park yatak hiç cazip gelmiyordu bana ama anne yanı da olup uzun süre kullanılabiliyormuş sanırım. Bir de ahşap uzun süre kullanılabilen anne yanları var. Şimdi bu ikisi arasındayım. Sizce park yatak mı yoksa ahşap olanlardan mı alınmalı? Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Bebek için hangisi daha rahat olur?

Park yatağın şöyle bi avantajından bahsediyor arkadaşlarım, eğer uzun kalacağınız yerlere gidiyorsanız, anne evi gibi ya da yazlık gibi park yatağı da toplayıp yanınıza alabiliyorsunuz ve bebek yadırgamıyormuş. 💐
Bende Park yatak almayı düşünüyorum doğumum ailemin yanında olacak bir süre orda kalacagım eşimin işi gereği o yüzden sonradan taşıması felan kolay oluyor diye park yatak mantıklı

Kızlar benim erkenden karnım çıktı ya sabah akşam farketmiyor, normalde de azıcık göbeğim vardı ama bu başka baya belirgin.Eşim 1 hafta yoktu gelince farketti 1 haftada baya büyümüş diye.Normal mi bilmiyorum Sanki 13 haftalık değil de 17-18 gibi.Sanırım iç karnım dar , çabuk çatlarım bu gidişle hâlbuki 1 kilo bile tam almadım şimdiye kadar

Kızlar benim erkenden karnım çıktı ya sabah akşam farketmiyor, normalde de azıcık göbeğim vardı ama bu başka baya belirgin.Eşim 1 hafta yoktu gelince farketti 1 haftada baya büyümüş diye.Normal mi bilmiyorum Sanki 13 haftalık değil de 17-18 gibi.Sanırım iç karnım dar , çabuk çatlarım bu gidişle hâlbuki 1 kilo bile tam almadım şimdiye kadar
Benimde bir haftada baya karnım çıktı kiloda almadım henüz. Normaldir heralde diye düşünüyorum:)

Ben park yatak almayi düşünüyorum arkadaşlarımın önerisi ile ama park yatak sallaniyor mu ondan emin degilim eger sallanmiyosa bide 5 6 ay kullanilan sallanabilir bir besik alirim uygun fiyatlilardan

Ben park yatak almayi düşünüyorum arkadaşlarımın önerisi ile ama park yatak sallaniyor mu ondan emin degilim eger sallanmiyosa bide 5 6 ay kullanilan sallanabilir bir besik alirim uygun fiyatlilardan

Eklentiler

• 421EB206-1560-42FB-BA6A-DB6AF7AFB1F5.jpeg
    421EB206-1560-42FB-BA6A-DB6AF7AFB1F5.jpeg
    196,8 KB · Görüntüleme: 41
Ay bende öğretmenim aynı sıkıntıları bende yaşadım ya , Allah'tan okulun son zamanlarına denk geldi de bitti geçti o günler 🙄 Benim annemin de kardeşimin de hiç bulantısı olmamış ama benim hem bulantı hem tiksinti hemde o ağzımdaki tat beni mahvetti ki ağzımdaki acı tat yine geldi bugün tam azalıyor derken 🥺
Benim bu hafta biraz daha iyi 12+3 oldum bugün, iki üç gundur baya rahatladım ama akşamları o dedigin tat oluyor yine ağzımda, en kötüsü de o kötü tat ve midemde garip bı acıma hissi oluyor. Sürekli soğuk su içiyorum ama tuhaf bı his, midem kaynıyor gibi sanki

Ahşap besik mi park yatak mi bence park yatak, ahşap beşikler daha uzun ömürlü oluyor arkadan kardes yapacaksınız olabilir ama park beşik her yere tasinabiliyor. Eğer doğar doğmaz oda yapmayacaksaniz da park beşik mantıklı. Ama mobilya alıp oda hazirlicaz diyorsanız büyüyen ahşap beşikler kullanışlı oluyor sonrasında. Ama onlar da anne yani olmuyor. Ben Chicco nun anne yani beşiği ile 6 aydan sonrası için buyuk park beşik almayi düşünüyorum. Oğlumda aldığımız ahşap beşiği ihtyac sahibi birine vermiştik.

Gorumcem hep park yatak kullandi ve cok memnun kaldi
Cocuk nerdeyse 5 yasina kadar yatti onda ve tasinmasi da cok kolay
Ben park yatak alicam ahsap vs almycam su donemde
Birkac yil sonra guzel sirin bi yatak almayi dusunuyoruz odasina uygun

Benim karnim sabahlari hic yok nerdeyse
Aksamda 5 aylik gibi 😀
Bu aralar asiri derecede bacaklarim kasiniyor bocek falan da isirmiyor ama diyorum acaba bacaklarim mi catlayacak😵‍💫 arada gobegim de kasiniyor
Acaba lieraca baslasam mi ki

Bir de küçük bı öneri:) her çocuk bir değildir tabi ki ama ben çocuklar için sallanmanin bir ihtiyaç hatta gelişimleri için olmazsa olmaz bişey olduğunu bilmiyordum. Oğlum doğunca asla sallamaya alistirmicam demiştim, ve uzun süre sallamamistim, sonrasında oğlumun vestebuler sisteminin tam gelişmediğini öğrendik, tabi farklı duyusal alanlarda da vardı hassasiyetleri. Nihayetinde ergoterapiye başladık ve her hafta terapisti onu salladı biz de para ödedik :)) naçizane mümkün olduğunca sallanan besiklere yonelmenizi tavsiye ederim :) sonrasinda su bebek hamaklari var ya onlardan aldık, gerçekten müthiş bişey onlar, oğlum hala ara ara onda uyumak istiyor. Uykuya dalmakta zorlanan sallanma ihtiyacı olan cocuklar için hamak kesinlikle öneririm. Üstelik gelişimleri için çok faydalı.

Bir de küçük bı öneri:) her çocuk bir değildir tabi ki ama ben çocuklar için sallanmanin bir ihtiyaç hatta gelişimleri için olmazsa olmaz bişey olduğunu bilmiyordum. Oğlum doğunca asla sallamaya alistirmicam demiştim, ve uzun süre sallamamistim, sonrasında oğlumun vestebuler sisteminin tam gelişmediğini öğrendik, tabi farklı duyusal alanlarda da vardı hassasiyetleri. Nihayetinde ergoterapiye başladık ve her hafta terapisti onu salladı biz de para ödedik :)) naçizane mümkün olduğunca sallanan besiklere yonelmenizi tavsiye ederim :) sonrasinda su bebek hamaklari var ya onlardan aldık, gerçekten müthiş bişey onlar, oğlum hala ara ara onda uyumak istiyor. Uykuya dalmakta zorlanan sallanma ihtiyacı olan cocuklar için hamak kesinlikle öneririm. Üstelik gelişimleri için çok faydalı.
Ay benim cevremdeki herkes cocugu sallamanin fazla kucaga almanin asiri hatali oldugunu savunuyor
Sakin sallama alistirma tarzinda uyarilarda bulunuyorlar 😀

Peki Ferro sanola alternatif başka bir demir takviyesi bulabildin mi. Ben normal zamanda hiç demir takviyesi kullanmadım ama hamileliklerimde ihtiyaç artığı için doktorum önemsiyor demir takviyesini. İlk hamileliligimde nefret etmiştim Ferro sanoldan, hamilelerin kullanabildiği başka bı demir varsa kabız yapmayan ona geçmek istiyorum. Doktorum hastalarına en kolay ulaşılabilen ucuz ve güvenli olduğu için bunu veriyor ama devlet karşılamasa bile razıyım başka takviyeye geçerim yeterki kabız yapmasin
Canım dediğim gibi beni en etkilemeyen oroferondu

X