2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ankaradaki kizceler bana maksimum 700-800 muayene ucreti olan memnun kaldiginiz ilgili tatli bi doktor onerin ya internette bulduklarim cok populer isimler galiba kimi arasam 1500 tl 1750 tl diyor 2000 tl diyen var muayene basina ya :KK43: su anki ozeldeki doktorumdan memnun degilm devlete de arada gidiyorum ama haliyle onlar da ilgili degil:KK43:
Cok zor ozelde o fıyatlar maalesef, benım doktorum docent perınatolog 1350ydı muayenesı, guncelleme gelecek demıslerdı 1500 olur rahat

Ankaradaki kizceler bana maksimum 700-800 muayene ucreti olan memnun kaldiginiz ilgili tatli bi doktor onerin ya internette bulduklarim cok populer isimler galiba kimi arasam 1500 tl 1750 tl diyor 2000 tl diyen var muayene basina ya :KK43: su anki ozeldeki doktorumdan memnun degilm devlete de arada gidiyorum ama haliyle onlar da ilgili degil:KK43:
Aşkın evren gülere gidiyorum ben çok tatlı. Ama ben ilk hamileliği öğrenince gittiğimde 1000di muayenesi. Sonradan arttıysa bilmiyorum

Ben de şu an annemlerde kaldığım için buradaki bir doktora gidiyorum çoooook da memnunum. Türkan Kaya Şakar diye. İstanbula döndüğümde ne yapacağım hiç bilmiyorum. İyi bir hastane, doktor ve ebe bulmam lazım şimdiden onun stresini yaşıyorum. Keşke doktorumu da valize koyup götürebilsem 🥺

Cok zor ozelde o fıyatlar maalesef, benım doktorum docent perınatolog 1350ydı muayenesı, guncelleme gelecek demıslerdı 1500 olur rahat
Normalde turkiyede yasamiyorum diye dogum paketi filan da almadim arada gidip geldikce birine gorunurum diyordum ama gonlume gore olmadi gitmeden iyi bi doktora gorunup oyle gitseydim diyorum:KK43:

Ben de şu an annemlerde kaldığım için buradaki bir doktora gidiyorum çoooook da memnunum. Türkan Kaya Şakar diye. İstanbula döndüğümde ne yapacağım hiç bilmiyorum. İyi bir hastane, doktor ve ebe bulmam lazım şimdiden onun stresini yaşıyorum. Keşke doktorumu da valize koyup götürebilsem 🥺
Hahahah keskeee .iyi bi doktor herseyi kolaylastiriyor gercekten.benimki agzindan cimbizla aliyorum lafi ve hic rahatlatan biri degl asiri geriliyorum gittigimde:KK43:

Emın mısınız 27 olduguna, şaşırdım suan.. 25 sınırdır mesela, 25altına yetmezlık tanısı konur, mutlaka bır perınatolog ıle gorusun, genel anestezı ıle yapılıyor hıcbısey hıssetmıyprsunuz, benım uyandıktan sonra bıraz agrım ve kanamam oldu, ertesı gune kalmadı bısey
Bu arada kac haftalıksınız?
Evet 27 mm ölçtü en son doktorum. Doktorum bu alanda yetkin hocalardan biri, düzenli takibini yapıyor 20. Hafta itibari ile belli olacak serklaj, mümkün olduğu kadar dikişsiz götürmeye calisicaz daha önce dikişsiz zamanında doğuma kadar giden hastalarım oldu dedi. Doktorum ile 2015 ten beri devam ediyoruz, duayenlerden biridir güveniyorum ona ama umarım bı anda doğuruyorum galiba diye yazmam gruba 😁

Serkalj ne ya kizzz neler neler duyuyorummm onceden sadece hamilesin arada bi kac kontrol ve hop dogum gibi geliyordu bu ne terane ya her dakka baska olay var bu hamilelikte 🤣
Serklaji bilmediğin ve tanismadigin için şanslısın. Umarım sorunsuz keyifli bı gebelik geçirmeye devam edersin 🙏

Hahahah keskeee .iyi bi doktor herseyi kolaylastiriyor gercekten.benimki agzindan cimbizla aliyorum lafi ve hic rahatlatan biri degl asiri geriliyorum gittigimde:KK43:
Mutlaka değiş o zaman. Ben bir doktora gittiğimde beğenmesem anında o dakikada başka doktora gidiyorum. İstanbulda aynı gün 4 doktora gitmişliğim var. İnsanın içini rahat etmiyorsan neye doktor oldun 😵‍💫

Normalde turkiyede yasamiyorum diye dogum paketi filan da almadim arada gidip geldikce birine gorunurum diyordum ama gonlume gore olmadi gitmeden iyi bi doktora gorunup oyle gitseydim diyorum:KK43:
Benım doktoruma gıdebılırsınız, baskentte nıhal sahın uysal, perınatolog

Evet 27 mm ölçtü en son doktorum. Doktorum bu alanda yetkin hocalardan biri, düzenli takibini yapıyor 20. Hafta itibari ile belli olacak serklaj, mümkün olduğu kadar dikişsiz götürmeye calisicaz daha önce dikişsiz zamanında doğuma kadar giden hastalarım oldu dedi. Doktorum ile 2015 ten beri devam ediyoruz, duayenlerden biridir güveniyorum ona ama umarım bı anda doğuruyorum galiba diye yazmam gruba 😁
O zaman sureklı yatın, progestan destegi de alın, baskı olmasın rahım agzına, ayagınızı yuksekte tutarak yatın..

Tedbır amaclı atılan serklaj 12-14 arasında atılıyor, 20 cok gec olabılır,benım oncekı gebwlıgımde 18.haftada 34 mm dı, 20.haftada 11 mm ölcüldü 10 gun hastanede yattım, maalesef dogumum gerceklestı, dıkıs koyacak mesafe kalmamıstı pessar halka konuldu, maalesef sancılar durmadı. 2 gun sonra cıkarmak durumunda kaldı doktror,, o gun gece de dogumum gerceklestı, sızı korkutmak deıl amacım sakın yanlıs anlamayın ama baska bı doktor gorusu alın lutfen.. Benım yasadıklarımı yasamayın 😔
Aslında ilk haftalar kalp atışı kese vs için çok yol gitmemek adına bir de yakınlarda da bı doktorum olsun diye bı kaç doktora gidip içlerinden birini de yakın mesafe doktoru olarak seçtim kendime. Onların da rahim agzi ile ilgili söyledikleri şey yakın zamda dikis gerekebilir, ama takibimi yapan doktorumun kim olduğunu söylediğimde ha Altay hoca bu şekilde uygun olduğunu düşünüyorsa güvenin dediler. Doktorum daha hamile kalmadan önce hamile kaldığında serklaj yapmamız gerekebilir sana diyordu ama zamanını en iyi o biliyordur diye düşünüyorum.

O zaman sureklı yatın, progestan destegi de alın, baskı olmasın rahım agzına, ayagınızı yuksekte tutarak yatın..
Bunları sordum suanlik gerek yok dedi, progestoron da vermedi, oldukça rahat geçiriyorum sayesinde sanki hiç rahim ağzı yetmezliği yokmus gibi. Oğlumun da takibini ve doğumunu o yaptırmıştı 2017 yılında yine böyle dünyanın en rahat kafasını yasatmisti bana. Umarım oglumdaki gibi 39. Haftaya kadar ulaşabiliriz bunda da

Bunları sordum suanlik gerek yok dedi, progestoron da vermedi, oldukça rahat geçiriyorum sayesinde sanki hiç rahim ağzı yetmezliği yokmus gibi. Oğlumun da takibini ve doğumunu o yaptırmıştı 2017 yılında yine böyle dünyanın en rahat kafasını yasatmisti bana. Umarım oglumdaki gibi 39. Haftaya kadar ulaşabiliriz bunda day
Ya tabıkı herkes muhakkak doktoruna guvenıyordur, ınsallah saglıcakla kucagınıza alırsınız, ama aksı durum olustugunda doktorunuz benım ıhmalım diyecek mı, gittiğiniz diğer doktorlarda bunu soyluyormus, karar tabıkı sızın.. Serklajın da bı garantısı yok, suyun erken gelmesı, enfeksıyon durumunda bı fayda etmıyor maalesef, ama yetmezlık oldıgınu bılerek devam etmek de cesaret ıster..

IMG_6143.jpeg
IMG_6136.jpeg
kızlar sizce hangisi ve güzel mi ? 🌸🙏🏻

Merhaba ben özel Eryaman hastanesi Sema hocadan çok memnunum muayene ücreti 495tl çok ilgili biri ilk gebeliğimde de kimse dış gebelik olduğunu bilememişti sadece o bilmişti tecrübeli eğer yakınsa bir dene derim hastanede genel olarak uygun ikili testi 600tl ye yaptırdım

X