2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben önceki hamileliğimde sonuna kadar kullanmıştım. Raporu nasıl çıkardınız? Çok zor oliyor sürekli yazdırmak
Doktor çıkarttı cnm baktım e nabizdan ağustos sonuna kadar çıkarmış 5 kutu yazmıştı 5 kutuyu 450 tl civarı almıştım ondan önceside 2 kutu yazmıştı şimdi 2 kutu kaldı sayılır bakalım yine yazıcakmi ben düşük yapmıştım o yüzden kullanıyorum cnm

Ben kullanıyorum. Aynı şekilde morlukları geçen yerlere vuruyorum. Prolutexi bıraktıktan sonra sıkıntı uaşamiyorum pek. Prolutexi de karından vuruluyordum. O zaman çok zor oluyordu yer bulmak.
Prolutexi nedir o da kan sulandırıcı mi cnm aynen bende oksapar kullanıyorum karnımdan bakalım ne zamana kadar devam edicem inşallah bi daha yazmaz ama yorumlardan anladigim kadarı ile bende sanırım doğuma kadar ve doğumdan sonra da kullanıcam galiba

Kan sulandırıcı. Pıhtılaşma probleminolablarda kullanıliyor. Bir de tüp bebek tedavisiyle hamile kalınca veriyorlar. Benim o şekilde.
Aslinda pihtilasma olup olmadigini bilmeden her tup bebege bu igneleri vermeleri ne kadar dogru acaba sonucta kisinin boyle bi sorunu yoksa kani fazla sulandirmis oluyorlar
Benim gorumceme de vermislerdi ama normal yoldan gebeydi oyle bi sorunu da yoktu bende kendi doktoruma sordum, boyle bi sorun cikmadikca test yapilmadikca boyle ignelerin kullanilmasini dogru bulmuyorum fazla sulanan kan dusuk yapilmasina bile sebep oluyormus (Allah korusun)

Selam kızlaar, girip bol bol sayfa okumaya çalışıyorum ama olduğu kadar sonra da alıntı silsilesi oluyorr :)

Araba kullanan var mı kızlar aranızda?

Ben geçen hafta 2 saat kullandım en son uzun yolda, yemin ederim arkada kızımın yanında oturmaktan bin kat daha iyi geldi. Geçen gebeliği pandemi olduğu için tecrübe edemedim ama ablam 30. Haftalarında hala gayet rahat kullanıyordu en yakınımdaki örnek
Ya karnım çok büyürse pedallara yetişemem diye korkuyorum açıkçası koltuğu en ön ayarda kullanıyorum çünkü

E zaten en ön ayardaysan hali hazırda yetişirsin nolcak karnın büyüyünce de azcık geriye yatırmak gerekecek tabi ama o da etkilemez nasılsa :)

Yaaa ben de kimseye diyemedim vala inanmazlar diye hakkaten geçen akşam dinlenme anımda hissettim resmen. Sonra ultrasonda da kıpır kıpır görünce emin oldum doğru hissettiğime. İlk gebeliğimde 16. Haftada hissetniştim ve ondan sonra günün en sevdiğim anı olmuştu akşam olduğunda uzanmak

Benim doktorum kontrolde söylüyor rahim ağzı boyumuz güzel, şeklinde. Ama ilkinde de hiç cm olarak bi ölçü belirtmedi. Bence kritik görülürse zaten söylenir.

Ben de duydum ama ilerleyen haftalarda olculecek sanirim tatlim erken dogum risli vs var mi diye sanirim uzunlugu filan olculuyor herhalde

İkili testten ıtıbaren ölcülmeye baslanıyor, benım 40 mm cıktı, oncekı kaybımdan dolayı 2 gun once serklaj oldum

Ay normal karından ölçülüyordur inşallah çok ürkütücü geliyor böyle şeyler

Evet doğuma yakın özellikle rahim boyu onemli, bende rahim ağzı yetmezliği var mesela 20. Haftadan sonra serklaj yapılabilir büyük ihtimalle dikis atılacak erken doğum riskine karsin

İkili testten ıtıbaren ölcülmeye baslanıyor, benım 40 mm cıktı, oncekı kaybımdan dolayı 2 gun once serklaj oldum
Benim şuan 27 mm ama serkalj yapılmadı henüz ilerleyen süreçte yapılacak sanırım. Uyutulup mu yapıldı sana sonrasında ağrı oluyor mu

Ay normal karından ölçülüyordur inşallah çok ürkütücü geliyor böyle şeyler
Ultrasonda bebeğe her baktıklarında bakıyolar. Söyleme ihtiyacı hissetmiyolardır. Çünkü biz aşırı bebek odaklı oluyoruz. keseye, etrafına, rahim ağzına bakıp her şey yolunda diyip geçiyolar. Terslik olursa üzerine konuşurlar.
İkili testte yardımcısı not alsın diye yüksek sesle sölediğinde duydum ben de yine bana söylemedi yani

Katılıyorum. Her kullandığımda da aklıma gelir. Acaba bunu kullanmam gerekli mi diye. Ama vardır bir bildikleri diyerek devam ediyorum. Allah'ım korusun bizleri de evlatlarımızı da

Prolutex progesteron hormonu yanılmıyorsam. O da günlük karından yapılıyor. Bir tarafına oksaparı diğerine prolutexi vuruyordum. Şimdi sadece oxapar kaldı. O yüzden rahat geliyor daha. Önceki hamileliğimde sonuna kadar kullanmıştım ama doğumdan sonra kullanmadım .

Allah bi daha yaşatmasın İnşallah. Sağlıkla kucağına alıp büyütmeyi nasip etsin. Rapor olayını ben de bir söyleyeyim bakalım. Çok iyi olur.

En son gittiğimizde bebeğin hareketlerine o kadar çok odaklanmışım ki doktor bir şeyler anlatıyor ama ben hiç duymuyordum. Eşim videoya almış ultrason görüntüsünü orda farkettim. Geleceğimiz zamanı söylüyor mesela ben ne zaman gelecegiz diye hemen arkasından tekrar soruyorum.

Canım karından sağ sol. şeklinde yapıyorum ben .. sürekli aynı yere yapma
Ama.karin büyüyünce nasıl eti tutup yapcam diye düşünüyorum bende ..

Canım karından sağ sol. şeklinde yapıyorum ben .. sürekli aynı yere yapma
Ama.karin büyüyünce nasıl eti tutup yapcam diye düşünüyorum bende ..
Aynen sorma birde o var yani eti tutmasi zor oluyor gerginleşti çünkü dusugumu sayarsak bu 3. Hamileligim sanırım ondan karnım çok çabuk cıktı

Ben solante pregna aldım doktor tavsiyesiyle. Tek kelimeyle berbat kaşlarıma sürüldü yanlışlıkla çıkaramadım. Yoğurt gibi. Kalıp gibi. Çok kötü çok kokusu da kötü
Aa ben çok memnunum..ama cildim.yagli belki ondandır
.
Çok fazla.surmeyin yoğurt gibi kalır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…