Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Geçen gün de kuzenim bana ikiz bebekler için normal doğum yapmamı önerdi . Tabiki hayır bebekleri tehlikeye atamam ki doktorum da kabul etmez dedim . Neden herkes ikiz doğuruyor normal dedi ailedeki tek ikiz benim o da tüp bebek ha . Ben de normal doğum yaptım ama istemiyorum dedim . O senin yaptığın normal doğum sayılmaz dedi :) saatlerce sancı çekmem ve çıkartmam yetmedi :) bu arada kendi 45 yaşında ve evli değil . En sonda sen çok streslisin ablacım tamam ne istiyosan o olsun dedi :)
bazen alnıma kocaman ben tavsiye istemedikçe tavsiye vermeyin yazasım geliyor saçma sapan laflar yüzünden.

Enfeksiyondan kaynaklı yüksek ihtimalle bende de çıktı geçenlerde korkmuştum. Tansiyonun falan normalse sıkıntı yoktur yüksek ihtimalle enfeksiyona bağlı bol su iç. Doktorda yönlendirir zaten. Benimki geçmişti birkaç hafta sonra tekrar baktırdım
Doktorda böyle söyledi . Muhtemelen enfeksiyondan dedi . İçimi rahatlattın çok sağol umarım enfeksiyondandır . Tansiyonum normal çıkıyor çünkü

Kızlar sabah tahlil verdim şimdi doktora attım sonuçları ama idrarda eser miktarda protein çıkmış. ne demek bu kötü bir şey mi ki?
Canım daha önce benimde çıktı hatta 20. Haftalardaydım. Tansiyon takibi yap yüksek değilse anlık bişey de olabilir. Ben o aralar tuzlu yiyordum tuzu bıraktım düzeldi. Bi de doktorum bazen vajinal sıvı karışımca pozitif çıkabilir demişti. Tekrar idrar verirken önce altımı yıka ilk idrarı dışarı yapıp kalanını kaba yap öyle daha doğru sonuç verir demişti

Canım daha önce benimde çıktı hatta 20. Haftalardaydım. Tansiyon takibi yap yüksek değilse anlık bişey de olabilir. Ben o aralar tuzlu yiyordum tuzu bıraktım düzeldi. Bi de doktorum bazen vajinal sıvı karışımca pozitif çıkabilir demişti. Tekrar idrar verirken önce altımı yıka ilk idrarı dışarı yapıp kalanını kaba yap öyle daha doğru sonuç verir demişti
Umarım öyledir ya . Endişe ettim gerçekten şekerden daha tehlikeli bir şey . Sorunsuz doğuralım nolur ya 🥲

Yok canım geçen vardı ateşim enfeksiyon da yüksekti, şimdi şükür ateş falan yok.

O dönem ben ilaç falan kullandım baya hastaydım, dahiliye doktoru o da bi stres sebebi ve şekeri yükseltir demişti. Belki ondan çıktı bende. Ha o da bi riskmiş tabii ki ama zaten dikkat ediyorum o yüzden kafama takmıyorum anam daha fazla. Benim bebo da önden gidiyordu en son, bakalım salı ne çıkacakk
Buna şükür canım insülin ilaç falan gerekmiyor en azından. Ben de aynı kafam takmıyorum yiyip içiyorum ama kontrol de ediyorum sürekli. Tokluğum çok yüksek çıkmıyor ama uzun süre aç kalınca strese giriyor vücudum sanırım ondan açlık şekerim yüksek.
Suyun falan iyiyse bir de 2 haftadan ileri değilse çok önemsemiyor doktorlar. Bana sadece açlık şekerin biraz yüksek dikkat et yemeye içmeye bir de yürüyüş egzersiz yap dedi o kadar. Benim bebiş 2 haftadan fazla önde sanki. En son 30+1 de gittim 1810 gram boyu da 42cm falan çıktı fl ye göre. Bakalım ben bu gidişle 40.haftayı görür müyüm meçhul şimdiden dağ gibi geziyorum 🤣🤣

Buna şükür canım insülin ilaç falan gerekmiyor en azından. Ben de aynı kafam takmıyorum yiyip içiyorum ama kontrol de ediyorum sürekli. Tokluğum çok yüksek çıkmıyor ama uzun süre aç kalınca strese giriyor vücudum sanırım ondan açlık şekerim yüksek.
Suyun falan iyiyse bir de 2 haftadan ileri değilse çok önemsemiyor doktorlar. Bana sadece açlık şekerin biraz yüksek dikkat et yemeye içmeye bir de yürüyüş egzersiz yap dedi o kadar. Benim bebiş 2 haftadan fazla önde sanki. En son 30+1 de gittim 1810 gram boyu da 42cm falan çıktı fl ye göre. Bakalım ben bu gidişle 40.haftayı görür müyüm meçhul şimdiden dağ gibi geziyorum 🤣🤣
Benim normalde son adet tarihim 25 Mart, doktor onu 19'a çekti tüm ölçümler onla uyumlu olduğu için. İyi dedim neyse. Sonra bunun üstüne de hep önde çıkıyor o canımı sıkıyor azıcık :KK43: en son suyu falan normaldi ama önde gitmesi üzüyor :KK43: bakalım benimki kaç çıkacakk

Benim normalde son adet tarihim 25 Mart, doktor onu 19'a çekti tüm ölçümler onla uyumlu olduğu için. İyi dedim neyse. Sonra bunun üstüne de hep önde çıkıyor o canımı sıkıyor azıcık :KK43: en son suyu falan normaldi ama önde gitmesi üzüyor :KK43: bakalım benimki kaç çıkacakk
Ben ovü test ile takip ettiğim ay hamile kaldım o yüzden orada bir sapma olamaz eminim. Zaten 26.haftaya kadar hep günü gününe gitti. Sonra bir hafta daha sonra iki hafta fark atmaya başladı aynı şekilde korktum, ailemde de şeker hastalığı var diye. Tekrar tekrar sordum doktora ama şeker görünümü yok dedi bebekte. Öyle biraz rahatladım. Hani genetik iri bebek olacak desem çekecek kimse yok. Eşim 1.80 ama zayıf yani ailesi de kendi gibi zayıf uzun herkes, ben gayet minyon 1.57 bir insanım ailem de kadın erkek herkes aynı. Sanırım baba tarafına çekti bizim oğluş. 🤷‍♀️
Sen de endişelenme ben üst üste iki hafta önde çıkınca adet tarihi günceleyecek misiniz dedim yok ilk üç ay olsa güncellenir sonraki büyümesi kendiyle alakalı dedi.

Benim kayınvalide de geçen sen normal doğuramazsın dedi neden dedim çok nazlısın dayanamazsın diyor dedim ona doktor karar verecek bir de diyorki sanma ki sonrasıda iyi kesecekler aşağıyı dikiş falan atacaklar zorlanacaksın her türlü diyor yani beni normal doğumdan soğutmak için elinden geleni yaptı dedim anne ne sen karar verebilirsin ne ben bu durumu doktor yönetecek o yüzden şuan konuşman anlamsız dedim ben diyeyimde diyor ee dedin ne oldu sanki
Evet bana da dediler sen fazla nazlısın dayanamazsın sezeryan doğur diye 😂😂 artık muhattap olmuyorum kim ne konuşursa konuşsun

Kızlar Migros’ta 1 alana 1 bedava vardı ikisini 239liraya aldım goon baya iyi diyorlar hep molfix pure soft stokladım ama bunu da çok merak ediyordum fiyat çok iyi geldi 😁

Eklentiler

• IMG_4300.jpeg
    IMG_4300.jpeg
    192,3 KB · Görüntüleme: 19
Geçen gün de kuzenim bana ikiz bebekler için normal doğum yapmamı önerdi . Tabiki hayır bebekleri tehlikeye atamam ki doktorum da kabul etmez dedim . Neden herkes ikiz doğuruyor normal dedi ailedeki tek ikiz benim o da tüp bebek ha . Ben de normal doğum yaptım ama istemiyorum dedim . O senin yaptığın normal doğum sayılmaz dedi :) saatlerce sancı çekmem ve çıkartmam yetmedi :) bu arada kendi 45 yaşında ve evli değil . En sonda sen çok streslisin ablacım tamam ne istiyosan o olsun dedi :)
Ya ister bekar olsun ister evli olsun cocuklu cocuksuz ne farkeder ne hadsizlik ya. Sana mi kaldi benim cocuklari nasil dogruacagima karar vermek valla ben artik kimseye tolerans gostermiyorum . Cok istiyosan sen dogurursun belli cok meraklisin deseydin🤣

kardeşimin gözüne perde inmiş gibi benle bile 1 sene konuşmadı onun yüzünden. kardeşim de çaresiz falan da değil mali müşavir bi de. işte bazı kadınlar böyle ezilmekten saygısızlıktan hoşlanıyor. o yüzden ben yargılamaktan vazgeçtim
Kardeşinin karşısında efsane bi manipüle eden birisi var. Gözlerine perde inmesinin sebebi bana bu gibi geldi. Kardeşin ondan ayrılınca hayatta yapayalnız kalacak kimse onu sevmeyecek ve eşinden başkası yokmuş gibi hissediyor. Aslında bunu kendi eliyle yapıyor. Büyük ihtimalle senin mesajına cevap vermemen bile eşinin bir zaferi gibi bişey oluyor. Geçen bir arkadaşımda bunu hissettim. Nişanlısı ne yaptı etti kızı benimle görüştürmedi. Arkadaşım da çocukluktan. Şimdi boşanıyorlar ve kızın tahammül ettiklerine şok geçirdim ve çok benzer olaylar. Bilmediğiniz çok şey var arka planda eminim. O adamın hastaneye yatıp tedavi görmesi gerektiğini düşünüyorum direk. Çok üzüldüm valla biraz uzun uzun yazdım. Kardeşini sarsıp kendine gel diyesim geldi. Neyse psikolog değilim ama haddimi aşmamışımdır umarım. Sadece çok üzülüyorum böyle kara delikte kalmış kadınlara

Ya ister bekar olsun ister evli olsun cocuklu cocuksuz ne farkeder ne hadsizlik ya. Sana mi kaldi benim cocuklari nasil dogruacagima karar vermek valla ben artik kimseye tolerans gostermiyorum . Cok istiyosan sen dogurursun belli cok meraklisin deseydin🤣
İlk mesajını bulamadım. Ben de aynı durumda neler hayal ettim ama hamileliğim boyunca resmen inat gibi sürekli hayal kırıklığı yaşatıyorlar. Her kocasından dert yanana benim de ekleyesim geliyor anam canım çok sıkılıyor bu duruma. Bizim çocuk hemen olmayınca eşim hep şey diyordu sen bi hamile kal ben sana neler yapcam. Yaptığı şey sıfır. Bi de diyo ki doğum gününe yapcam. 5 aralık da doğum günüm. Dedim evet doğurmamış olursam yaparsın. Bizim de pazar günüydü evlilik yıldönümü. Bir yemek yedik hediyeleşme olmadan kapattık. Kavga etmediğimize şükrettim birazcık da 🤣 bu ara kavgasız günümüz geçmiyor.

Ay deseydim keşke çok havalı bi de çıkış yapardım 😂 ama çatı kemiklerim o kadar ağrıyordu ki topallaya topallaya sessizce ortamı terkedip uyumaya karar verdim 🥲

X