2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim doktorum kuru meyve önermiyor mevsiminde hangi meyve varsa onu ye diyor, zaten ilerde bebek doğunca öğreneceksin ki hiç bir gıda demir ihtiyacını karşılamıyor pekmez kuru üzüm filan :)) bebeklerimiz bir yıl şişe şişe demir ilacı tuketecekler :)) bir de hurma konusunda dikkatli olmani tavsiye ederim. Günde iki taneye kadar sorun değil ama hurma rahim ağzını yumusattigi için hamileliğin erken dönemlerinde düşük ve erken doğum riski sebebiyle doktorlar tarafından tavsiye edilmez.

Feramat kullanıyorum.Pazartesi günü gideceğim ben de o zaman söylerim doktora.

Demır ılacına 20.haftada baslıcakmışım ben, multıvıtamının ıcnde demır varmıs oyle demıstı doktorum
12. Haftada folik asiti bıraktım Feramat demir ilacı bir de Decavit pronatal vitamin kullanmaya başladım.Doğuma kadar bunları her gün kullanacağımı söyledi doktor.

Bebekte değil bende demir eksikliği var canım illa bebek için yemiyorum bunlar zaten faydalı şeyler özellikle kuru kayısı, doktorum da her gün kuru meyve ara öğünlerde ye dedi. Oturup kilo kilo ye demedi zaten her şeyin fazlası zarar hurmanın da doğumu kolaylaştırdığını biliyorum, yiyorum diyorsan kilo kilo yediğimi algılama her şeyin tabiki bir sınırı var ona göre yiyorum ama yiyiliyor yani by kadar kasmıyorum bence sen de kasma

Hurmada folik asitte cokmus
Mesela gunde 4 hurma yersen gunluk folik asiti karsilamis oluyormussun
Ben gebelikten once hurma yedigim gunler folik asit icmiyordum bazen

Ben 48 kilo hamile kalmıştım canım çok kasmadigim için diyabet oluşmuştu bende, o kadar zayıf hamile kalıpta diyabet oluşur mu diye sasiranlar olmuştu ama oluyor işte, bunda emin ol daha da rahatım ikinciler tamamen Allah'a emanet :) ama yine de konsantre şekerden uzak durmakta fayda var. En güzeli dediğin gibi abartmadan nefis korleyecek kadar yemek.

Hurmada folik asitte cokmus
Mesela gunde 4 hurma yersen gunluk folik asiti karsilamis oluyormussun
Ben gebelikten once hurma yedigim gunler folik asit icmiyordum bazen
Evet hurma çok faydalı, nar da çok faydalı, hatta bitki çayları da çok faydalı ama gebelikte dikkatli tüketilmesi gereken şeyler bunlar. Çok yakın arkadaşım gastroenteroloji uzmanı, doçent kendisi. Hurma ile ilgili konu geçmemişti ama bazı durumlarda kansızlık hamilelik vs bı kac mineralin gıdalardan karsilanmadigini söyler. Hurma ihtiyaci karsilasaydi sence folik asiti ya da folati hap formunda kullandirir miydi doktorlar, hadi hastalarına kullandiriyorlar diyelim kendi hamileliklerinde hurma ile idare etmezler miydi

Benim gebelikten önce prolaktin değerim yüksekti başka doktorlara kalsa bana ilaç kullandıracaklardı, komşumuz kadın doğum doktoru bana bitki çayı önerdi ve değerim düştü ve öyle gebe kaldım. Kısacası doktorlar o kadar insanlara şunu şöyle kullan bunu böyle kullan diye saatlerce anlatıp vakit kaybedemezler. İlaç yazıyorlar sana, zaten anlatmıyorlar bile gidip eczaneden alıyorsun orada sana anlatıyorlar. Ama ne varsa bitkilerde ve düzenli beslenmede var. Günlük yemekle folat ihtiyacı çok da güzel karşılanır yapabilirsen tabi

Arkadaşlar cildim çok kuru, bu dönemde her kremi kullanmak istemiyorum.Gündúz guneş kremi kullanıyorum ama gece de nemlendirmem gerekiyor.Önerebileceğiniz doğal içerikli nemlendirici yüz kremi var mı?

Ben de iki sene hamile kalmak için uğraşmıştım, hayıt tohumu, civanpercemi, İngiliz karbonatı vs kullandim tabi ki herşeyin ilacı doğada. Ama insan vücudunun emilimi diye de bişey var. Bazı insanlarda kansızlık kroniktir, ya da hamilelerde demir ihtiyacı normal yaşamlarının iki katıdır ve malesef bu durumlarda günlük ihtiyaç vs devre dışı kalır. Beslenme ile de giderilmez. Misal şuan oldukça fazla vitamin kullanıyorsun neredeyse benimkilerin iki katı, çünkü bazı dönemler bu gerekli oluyor. Dışardan sentetik takviyelerin alınmasına çok sıcak bakmam normal zamanlarda, modern tıbba guvenirim tabi ki ama fonksiyonel tıbbın faydasına da inanırım, çocuğuma da çok fazla vitamin takviyesi kullanmadım 6 senedir. Ama misal demir eksikliği öyle yeme içme ile giderilmez. İlk bir yaşta demir eksikliği olmasa bile kan damlası kullanmak zorundayız bebeklere. Onu ve d vitaminini kullandım hiç düşünmeden. Bı damla demir ilacını karşılamak için iki su bardagi pekmez içilmesi gerekiyor. Bunu ben değil bilim söylüyor. Tabi ki bu vücudu normal emilim yapan insanlar için geçerli değil, bende hiç demir eksikliği olmadı mesela. Ama kronik anemi, hamilelik durumlarında yemeyle olmuyor canım. Folat ihtiyacı da hamilelikte artıyor o da olmuyor

Ben kan ilacı kullanmıyorum pekmezle gideriyorum örnek olsun canım belki ilk olur hayatında şaşırırsın doktorumun da maşallahını aldım

Ben kan ilacı kullanmıyorum pekmezle gideriyorum örnek olsun canım belki ilk olur hayatında şaşırırsın doktorumun da maşallahını aldım
Evet canım baya hatta baya şaşırdım çünkü az önce kullandığın takviyelerin fotoğrafını atmıştın ya sen oldukça güçlü bir demir ilacı var içlerinde

Evet canım baya hatta baya şaşırdım çünkü az önce kullandığın takviyelerin fotoğrafını atmıştın ya sen oldukça güçlü bir demir ilacı var içlerinde
Boşver canım ben başka bir şey anlattım sen başka bir şey anladın, sen kendi bildiğini yap ben kadın doğumcumla gayet iyiyim onun bilgileri bana yetiyor ve senden çok daha farklı şeyler söylüyor. Kafa karıştırmaya çok da gerek yok ne senin ne benim

Arkadaşlar cildim çok kuru, bu dönemde her kremi kullanmak istemiyorum.Gündúz guneş kremi kullanıyorum ama gece de nemlendirmem gerekiyor.Önerebileceğiniz doğal içerikli nemlendirici yüz kremi var mı?
Ben de bu arayış içindeyim . Bugün cerave losyona denk geldim içeriği iyi gibi ama emin de olamıyorum

Ben anlattigin şeyi anlamamisimdir muhtemelen

İstanbuldakiler için fikir olmasına adına yazmak istedim, ayrıntılı USG zamanı yaklaşmaya başladı bazilarimizin haftası daha büyük, İstanbul'da yaşayan, ayrıntılı USG için deneyimli, prof. Olup bütçe olarakta daha uygun olmasını isteyen varsa prof. Dr. Ali Benian'i tavsiye ederim. Cerrahpasada kadın doğum ve riskli gebelikler alanında hoca kendisi. Ben Ali hocaya hiç muayene olmadım, hasta iletişimi, insanî yönü nasıldır bilmiyorum, benim doktorum yine orada öğretim üyeliği yapan yapan başka bı profesör, ayrıntılı USG için perinatonatoloji bölümünden kendi randevu ayarliyor hastalarına. Ama dışarda takibini yaptıran gebeler Ali beniana ayrıntılı USG için gidiyor. Siz de tabi öncesinde internetten arastirip forumlardaki yorumları okuyup kadar verin, hastanın doktora guvenmesi çok önemli cunku. Cerrahpaşanin kendi sitesinden randevu oluşturuluyor. Öğretim üyesi olan kısmı seçip oradan Ali benian seçiyorsunuz. Cerrahpaşanin randevuları haftalık açılıyor, yani 15 gün sonrası için randevu alamazsınız. Öğretim üyesi ücretleri 514 TL cerrahpasada. Ama özel kliniklerde perinatolog fiyatlarını düşünürsek bana göre oldukça uygun, 2500-3000 TL fiyatlardan bahsediliyor. Eğer hiç ücret ödemeden perinatolog muayenesi istiyorum derseniz de normal kadın doğum polikliniğinden randevu almaniz lazım, sonrasında doktor perinatolojiye alan açıp o şekilde bölümde başka perinatologlara ayrıntılı USG yaptırabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…