2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Tansiyonunu ölçtün mü, benim de baş ağrım var ama normalde migrenim de var hamileyken daha fazla etkiliyor. Hamilelikte düşük tansiyon iyi diye biliyorum ama hayatı felç edecek duzeydeyse doktoruna bı mesaj at istersen.
Gebeliklerd3 oluyor bende tansiyon düşüklüğü 6 ya kadar düşer

Ayağa kalkınca benim başım dönüyor tansiyon mu başka bişey mi bilmiyorum gözlerim de kararıyor bi süre bekliyorum kendime gelince yürüyorum senin de böyle mi
O bazen oturup yada uzun süre uzanıp aniden kalkınca bi baş dönmesi düşecek gibi oluyor insan halbuki önce uzanıyorsak kalkip oturmak biraz beklemek sonra yavaş yavaş kalkmaliyz gerçi ne yaptiysam sürekli oluyor ve unutuyor insan

Havalar da çok sıcak rahat derin bi nefes alamiyoruz boğuluyor gibi oluyorum

Kızlar bugün kontrolüm vardı , 12+2 ydim ultrasonda 13+0 çıktı.Bebişin hareketlerini gördüm ilk defa çok güzeldi ama arkasını dönmüştü doktor uğraştı ama pozisyon değiştirmedi cinsiyet için çok erken dedi 3 haftaya pgrenirsin dedi .Çok merak ettim ama tahmin dahi yapmadı pozisyondan dolayı.Neyseki hiçbir sıkıntı yok çok şükür 🙏

Kızlar bugün kontrolüm vardı , 12+2 ydim ultrasonda 13+0 çıktı.Bebişin hareketlerini gördüm ilk defa çok güzeldi ama arkasını dönmüştü doktor uğraştı ama pozisyon değiştirmedi cinsiyet için çok erken dedi 3 haftaya pgrenirsin dedi .Çok merak ettim ama tahmin dahi yapmadı pozisyondan dolayı.Neyseki hiçbir sıkıntı yok çok şükür 🙏
İçimden kız geçti😍 kızlar saklıyor genelde☺️benim kaybettiğim kizim da öyleydi arkasını dönüyordu ultrasonda hep

İçimden kız geçti😍 kızlar saklıyor genelde☺️benim kaybettiğim kizim da öyleydi arkasını dönüyordu ultrasonda hep
Yaaa bilemedim ki ultrason fotoğrafıni atarım buraya🤗Başın sağolsun bu arada, bu bebiş sağlıkla gelsin 🤗Benim hissim hep erkekti başta bu hafta kız hissediyorum nedense, eşim de kız hissediyor başından beri, sağlıkla gelsin de önemli değil 6.tüp Bebek denemesinde geldi çok şükür bebişim ama sabırsızlanıyor insan işte 🥰

IMG_20230708_130005.jpg

Kızlar bu tahmin alayım burda 12+2 ama ultrasonda 13 haftalık çıktı tam

Yaaa bilemedim ki ultrason fotoğrafıni atarım buraya🤗Başın sağolsun bu arada, bu bebiş sağlıkla gelsin 🤗Benim hissim hep erkekti başta bu hafta kız hissediyorum nedense, eşim de kız hissediyor başından beri, sağlıkla gelsin de önemli değil 6.tüp Bebek denemesinde geldi çok şükür bebişim ama sabırsızlanıyor insan işte 🥰
Amin inşallah cnm, ilk çocuğun mu, öyleyse çok da önemi yok bence, benim bi oğlum var, benim de gönlüm kızdan yana💖tabi öncelikle sağlıklı olsun

Kızlaaar benimde bugün kontrolüm var 13 olduk çokkk hareketli eli ayağı durmuyor resmen doktor kemik yapısı büyük erkek olabilir diye tahminde bulundu ama eşimin kemik yapısı da büyük kızda olsa aynı olur diye düşündüm ikili test yaptırdım 350 lira tuttu bende ense kalınlığı falan iyiymiş ultrasonlara bakar mısınız hepsi karından 5. Hafta 6. Hafta 9. Hafta ve bugün 13 bi tahmin edin bakalım 😍😍😍😍

Eklentiler

• B5378578-CAB9-4996-B5F2-D926FE3B7546.jpeg
    B5378578-CAB9-4996-B5F2-D926FE3B7546.jpeg
    76,3 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_9659.jpeg
    IMG_9659.jpeg
    153,4 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_9664.jpeg
    IMG_9664.jpeg
    94,7 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_9635.png
    IMG_9635.png
    295 KB · Görüntüleme: 47
  • 049c2435-a077-4607-a58b-4d15872abc37.jpeg
    049c2435-a077-4607-a58b-4d15872abc37.jpeg
    58,6 KB · Görüntüleme: 45
  • 2A38B6DE-9688-4A9E-B354-C65B657B6EB3.jpeg
    2A38B6DE-9688-4A9E-B354-C65B657B6EB3.jpeg
    81,2 KB · Görüntüleme: 44
Kızlaaar benimde bugün kontrolüm var 13 olduk çokkk hareketli eli ayağı durmuyor resmen doktor kemik yapısı büyük erkek olabilir diye tahminde bulundu ama eşimin kemik yapısı da büyük kızda olsa aynı olur diye düşündüm ikili test yaptırdım 350 lira tuttu bende ense kalınlığı falan iyiymiş ultrasonlara bakar mısınız hepsi karından 5. Hafta 6. Hafta 9. Hafta ve bugün 13 bi tahmin edin bakalım 😍😍😍😍
İkili test 350 lira mı? Devlette mi?

Kızlar bir şey danışabilir miyim ? Yumurtlama 23 Haziran beta değeri 6 temmuzda 125 haftalık olarak farklı uygulamalar 4 haftalık ta gösteriyor 5 haftalıkta yardımcı olur musunuz 🥰 kese ne zaman görünür

Arkadaslar multivitamin hangi marka kullaniyorsunuz doktorum ocean mummy verdi bir eczaneci arkadasimizda new life efa mom onerdi siz neler kullaniyorsunuz

Kızlar bir şey danışabilir miyim ? Yumurtlama 23 Haziran beta değeri 6 temmuzda 125 haftalık olarak farklı uygulamalar 4 haftalık ta gösteriyor 5 haftalıkta yardımcı olur musunuz 🥰 kese ne zaman görünür
Beta değeri her kadında farklı oluyor, ona bakarak kese su zaman görünür demek yanlış olur. Vajinal USG ile 5. Haftanın içinde, karından USG ile 6. Haftada kese görünür büyük buyuk ihtimalle. Bir de beta değerine bakılarak hafta hesaplaması yapılamaz. Son adet tarihinden itibaren kaç hafta geçmiş onu sayarak gebelik haftani tespit edersin anca. Geçerli ve bilimsel olanı bu. Beklenen adet tarihinden bir iki hafta sonra vajinal USG ile baktirarak keseyi görebilirsin. Hayırlı olsun 🌸

Vitaminleri kaçıncı haftadan itibaren kullanmaya başladınız. Ben 11. Haftamdayim doktorum sadece folik asit verdi, başka bişey kullanmam gerekiyor muydu acaba

Canim beta degerin 3000 olunca kese gorunuyor genelde bazen 6000 de gozukebilir kisiden kisiye degisiyor kese gozuktugunde haftan belli oluyor hesap etsende suan dogru cikmiyor zaten keseyi gormeyi beklemelisin hayirli olsun bu arada 10 gun sonra kesen gozukur insallah ortalama

Vitaminleri kaçıncı haftadan itibaren kullanmaya başladınız. Ben 11. Haftamdayim doktorum sadece folik asit verdi, başka bişey kullanmam gerekiyor muydu acaba
12 hafta kontrolunde folik biraktiriliyor uc ayina girince folik kullanilmiyor artik sende kontrole gitmiceksen birak canim folik asiti

X