2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlaaar benimde bugün kontrolüm var 13 olduk çokkk hareketli eli ayağı durmuyor resmen doktor kemik yapısı büyük erkek olabilir diye tahminde bulundu ama eşimin kemik yapısı da büyük kızda olsa aynı olur diye düşündüm ikili test yaptırdım 350 lira tuttu bende ense kalınlığı falan iyiymiş ultrasonlara bakar mısınız hepsi karından 5. Hafta 6. Hafta 9. Hafta ve bugün 13 bi tahmin edin bakalım 😍😍😍😍
Kıza benzettim canım sağlıkla gelsin inşallah gönlünüzce olsun 😍🌸🙏🏻

U ugurlug yanlış fotoğraf atmışım yorumumu silemiyorum ama sen silebilir misin acaba
Kızlaaar benimde bugün kontrolüm var 13 olduk çokkk hareketli eli ayağı durmuyor resmen doktor kemik yapısı büyük erkek olabilir diye tahminde bulundu ama eşimin kemik yapısı da büyük kızda olsa aynı olur diye düşündüm ikili test yaptırdım 350 lira tuttu bende ense kalınlığı falan iyiymiş ultrasonlara bakar mısınız hepsi karından 5. Hafta 6. Hafta 9. Hafta ve bugün 13 bi tahmin edin bakalım 😍😍😍😍

Nereden yapılıyor
IMG_5986.png

Beta değeri her kadında farklı oluyor, ona bakarak kese su zaman görünür demek yanlış olur. Vajinal USG ile 5. Haftanın içinde, karından USG ile 6. Haftada kese görünür büyük buyuk ihtimalle. Bir de beta değerine bakılarak hafta hesaplaması yapılamaz. Son adet tarihinden itibaren kaç hafta geçmiş onu sayarak gebelik haftani tespit edersin anca. Geçerli ve bilimsel olanı bu. Beklenen adet tarihinden bir iki hafta sonra vajinal USG ile baktirarak keseyi görebilirsin. Hayırlı olsun 🌸
Çok teşekkür ederim 🥰🙏🏻 sat 13 Haziran olunca şuan kaç haftalık oluyor neden uygulamalar farklı hesaplıyor

Canim beta degerin 3000 olunca kese gorunuyor genelde bazen 6000 de gozukebilir kisiden kisiye degisiyor kese gozuktugunde haftan belli oluyor hesap etsende suan dogru cikmiyor zaten keseyi gormeyi beklemelisin hayirli olsun bu arada 10 gun sonra kesen gozukur insallah ortalama
çok teşekkür ederimm 🥰🙏🏻 2 günde mi 2 katı oluyor yoksa her gün mü 2 kat artıyor beta

12 hafta kontrolunde folik biraktiriliyor uc ayina girince folik kullanilmiyor artik sende kontrole gitmiceksen birak canim folik asiti
Haftaya gidicem kontrole, folik asidi bıraktım bugün almadım 11+2 olunca. Ama ilk haftalar multivitamin kullanmadım ben, doğru düzgün bişey de yiyemiyorum ama acaba kullanmam mi lazımdi dedim kızların bazılarının kullandığını görünce.

Haftaya gidicem kontrole, folik asidi bıraktım bugün almadım 11+2 olunca. Ama ilk haftalar multivitamin kullanmadım ben, doğru düzgün bişey de yiyemiyorum ama acaba kullanmam mi lazımdi dedim kızların bazılarının kullandığını görünce.
Yok canim ilk uc ay kullanimi onerilmiyor omega ve vitaminlerin uc ay sonrasi baslaniyor

Çok teşekkür ederim 🥰🙏🏻 sat 13 Haziran olunca şuan kaç haftalık oluyor neden uygulamalar farklı hesaplıyor
Sat 13 Haziran'da bugün gebeliğinin 26. Günü yani aşağı yukarı 4 haftalık. Doktorun vajinal USG bakiyorsa 1 hafta sonra keseyi görme ihtimalin var ama karından baliyorsa 10 gün beklemen lazım

X