2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay yok ya öyle olsa doktorlar bize şak şak cinsiyeti söylerdi hemen. Beklenmezdi pipi yada bacak arası görmek için. Hepsi işin eğlencesi sadece nub olayına inanıyorum birde doktor çok iyise kemik yapısından anlıyor bebeğin cinsiyetini. Benim doktorum onlardan bir tanesi. Kız erkek farketmeksizin 9-10 haftalıkken söylüyor cinsiyetini. Gitsem öğrenirim bugün tam 10+0 idim. Ama biraz daha bekleyeceğim yol uzak gözüm almıyor şuan o yolları 🥲
10 haftalıksınız öğrendim 🤭. Şu resim var elimde nub belli mi anlamadım ama 11 haftalık. Bir ay daha beklemek ne yorucu 🐥

Eklentiler

• Screenshot_20230617-233153_Video Player.jpg
    Screenshot_20230617-233153_Video Player.jpg
    44,6 KB · Görüntüleme: 81
Ay yok ya öyle olsa doktorlar bize şak şak cinsiyeti söylerdi hemen. Beklenmezdi pipi yada bacak arası görmek için. Hepsi işin eğlencesi sadece nub olayına inanıyorum birde doktor çok iyise kemik yapısından anlıyor bebeğin cinsiyetini. Benim doktorum onlardan bir tanesi. Kız erkek farketmeksizin 9-10 haftalıkken söylüyor cinsiyetini. Gitsem öğrenirim bugün tam 10+0 idim. Ama biraz daha bekleyeceğim yol uzak gözüm almıyor şuan o yolları 🥲
Bir de elimde bacak arası var ama işte onda da bildiğiniz gibi bir çıkıntı var, bir çıkıntı yok. Bizim bebişko şakacı biraz 🤪

Kızlar karnın çıkması için 9bucuk 10 hafta erken gibi sanki dimi iç karnım mi dar acaba var mı hiç karnı belli olan 🍼
Ben de bugün 10+1 im ve karnım biraz çıktı. Daha doğrusu sabahları pek olmuyor ama akşama doğru bayağı çıkıyor. Progesteron hormonu nedeni ile şişkinlik ve gaz oluyor ya ondan çıkıyormuş. Ama hafif büyümesi de normal sadece dışrıdan bakan hamile olarak adlandıramaz. yavaş yavaş çıkacak artık.😍😍

Ben de bugün 10+1 im ve karnım biraz çıktı. Daha doğrusu sabahları pek olmuyor ama akşama doğru bayağı çıkıyor. Progesteron hormonu nedeni ile şişkinlik ve gaz oluyor ya ondan çıkıyormuş. Ama hafif büyümesi de normal sadece dışrıdan bakan hamile olarak adlandıramaz. yavaş yavaş çıkacak artık.😍😍
Ben 9+6yım hiç yok daha ☺️🌸

Evet evet daha tam öyle hamilelik falan belli değil bilmeyen anlamaz 🥰

Bizde bugün 11+4 olmuşuz regle göre 2 3 gün gerideydik yakalamışız çok şükür 🙏 kalp atışı 168, ense burun vs iyi dedi doktorum cinsiyet yorumu yapmadı salı günü nipt cikacak umarım sağlıklıdır bebeğim 🙏 yüz ustu yatıyordu ve uyuyordu çok bir şey anlamadım ben o yüzden 😂 bazı ilaçlara başladı folik asit elinde ki bitsin bırak dedi, 1 kilo vermişim bu aylarda vermenin çokta önemli olmadığını söyledi bilginiz olsun, sağlıklı hayırlı evlatlar imiz olsun inşallah 🙏😘

Eklentiler

• IMG-20230617-WA0021.jpg
    IMG-20230617-WA0021.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 80
Hangi şehirde o doktor 😄

Günaydın herkese dün akşam kasık bacak ağrım başladı ayakta çok durunca olan ağrı gibi gece bayağı zor uyudum ağrıdan normal mi acaba

Sohrab Sohrab üyelik iptali yapmış, merak ettim, umarım bebeğin seninledir ve sağlıklıdır sadece uzaklaşmak için gitmişsinidr🥺

Ben yaptırmadım tedavisi yok mesela yüzdelik oranla down sendromu yada herhangi bi riskli durumu çıktı diyelim aldıracaksan evet yaptır, ama aldırmayacaksan o strese hiç girmeni önermem. Ben her ikisinde de yaptırmadım bunda da yaptırmayı düşünmüyorum.
Şey diyorlar bazı hastalıkları tespit edip tedavi ediyorlar filan diyorlar o yüzden erkenden öğrenmek önemli diyorlar o yüzden kafam karışık.eger sadece down filan ogrenilebiliyorsa tedavisi yok sanırım.ay bilmiyorum ki acaba ayrıntılı ultrason yeterlii mi ki?

Down sendromunun tedavisi olmuyor diye biliyorum canım sadece özel eğitimleri oluyor . Ben nifty testi yaptırdım bugün. Bu testte yüzde doksan dokuz net sonuç alıyormuşsun ve tarama testlerine girmene gerek kalmıyormuş.
Nifty kaçıncı hafta yapılıyor acaba?

Merhaba kizlar benim beta hcg artisim 2 gun aralikli olarak
66
117
304
621
923
1039
İyi giderken son cok az artmis sizce anormal bi durummu

Niftyi bilmiyorum ama nipt var fetal dna testi yani. Kromozom anomalilerini yüzde 99.98 belirliyormuş. Bu test 10. Haftada itibaren yapılıyor ama benim doktorum en uygun zaman 12. Hafta dedi
Bu kromozom bozuklugu ile alakalı hastalikalrin hiç birinin tedavisi yok mu yoksa tedavisi var mı acaba?

X