2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim oğlanın kafan yamuk oldu 🥲 bi tarafına destek koyıyorım dönmesin orasına diye kıyamet kopuyor tam uyuduktan sonra çeviriyorum diğer tarafa doğru nasıl yapıyorsa yine döndürüyor kafasını. Nasıl düzeltebilirim Şuan problem değil ama bu gidişle kalıcı olursa diye korkuyorum

Benim oğlanın kafan yamuk oldu 🥲 bi tarafına destek koyıyorım dönmesin orasına diye kıyamet kopuyor tam uyuduktan sonra çeviriyorum diğer tarafa doğru nasıl yapıyorsa yine döndürüyor kafasını. Nasıl düzeltebilirim Şuan problem değil ama bu gidişle kalıcı olursa diye korkuyorum
Biz bugün gittik doktora benimkide hep sağına çeviriyor sağ tarafı içe gitmeye başladı fizik tedaviye gönderdi o da baktı boyun kaslarını kullanamıyor daha ondan oluyor bu düzleşmeler 6. Aya kadar vakit var ama erkenden bakmak en iyisi dedi usg istedi zannetmiyorum ama yinede önlem amaçlı boyun kaslarına bakalım dedi yastık var onu kullanırız belki ama önce bi görüp emin olalım korkacak bişey yok düzelir hallederiz redi için rahatladı biraz eşim tribe soktu beni düzelmeyecek çocuğun kafası yamuk kaldı diye

Shein den bebek düzleştirici yastık var sipariş et

bizimkinin arkası çıkık kafa bende dert ettm farka çıkık hep yana dönüyor kafası ben etrafı ne kadar bez koysam sevmıyor döndürüyor yastık sart

Biz bugün gittik doktora benimkide hep sağına çeviriyor sağ tarafı içe gitmeye başladı fizik tedaviye gönderdi o da baktı boyun kaslarını kullanamıyor daha ondan oluyor bu düzleşmeler 6. Aya kadar vakit var ama erkenden bakmak en iyisi dedi usg istedi zannetmiyorum ama yinede önlem amaçlı boyun kaslarına bakalım dedi yastık var onu kullanırız belki ama önce bi görüp emin olalım korkacak bişey yok düzelir hallederiz redi için rahatladı biraz eşim tribe soktu beni düzelmeyecek çocuğun kafası yamuk kaldı diye
Ay Allah korusun sağlık açısından problem çıkmasın da olmadı ayın 23 ünde kontrolü var o zaman bende söyleyim doktora

Ayy ikisini birden reddetmesi çok fena :KK43: ne yaptınız peki o süreçte??
Ağladım bol bol. Az az emzirmeye çalıştım. Birde neden reddettgini çözmeye çalıştım. Alerjik olduğunu düşündüm . Sancısı vardı gaz sancısı. Aslında bu süreçte bardakları da olgunlaşmaya başladı. Daha rahat gaz çıkartmayi öğrendi. Hatta ben bu redlerin ondan olduğunu düşünüyorum. Bazen pes ettim doymasa acıkınca yine ağlar az az beslerim dedim. Emzik konusunda surwkli ağzında tutturmak istedim ama elini ağzına götürüp çıkartıyordu. Emzikle uykuya geçişi çok rahattı uykuya geçiş aşırı zorladı. Yeni yontemler uyguladım . Kurutma makinasını açtık. Çarşafla salladik . Kendimce rutinlerinde degisiklik yaptım. Şimdi alıştık memeyi emiyoruz. Uyku konusunda da iyi kötü bir yol edindik. Emzik hala ret. Dışarı çıkmaya korkuyorum bu yüzden. Öyle böyle endişe dolu zamanlar geçirdik ama büyüdü bebek. Hala daha zorlamaya devamda edicek. Benim minik oğlak burcu erkeğim kolay olmazdı zaten 🤣❤️

Ağladım bol bol. Az az emzirmeye çalıştım. Birde neden reddettgini çözmeye çalıştım. Alerjik olduğunu düşündüm . Sancısı vardı gaz sancısı. Aslında bu süreçte bardakları da olgunlaşmaya başladı. Daha rahat gaz çıkartmayi öğrendi. Hatta ben bu redlerin ondan olduğunu düşünüyorum. Bazen pes ettim doymasa acıkınca yine ağlar az az beslerim dedim. Emzik konusunda surwkli ağzında tutturmak istedim ama elini ağzına götürüp çıkartıyordu. Emzikle uykuya geçişi çok rahattı uykuya geçiş aşırı zorladı. Yeni yontemler uyguladım . Kurutma makinasını açtık. Çarşafla salladik . Kendimce rutinlerinde degisiklik yaptım. Şimdi alıştık memeyi emiyoruz. Uyku konusunda da iyi kötü bir yol edindik. Emzik hala ret. Dışarı çıkmaya korkuyorum bu yüzden. Öyle böyle endişe dolu zamanlar geçirdik ama büyüdü bebek. Hala daha zorlamaya devamda edicek. Benim minik oğlak burcu erkeğim kolay olmazdı zaten 🤣❤️
Bayağa uğraştırmış:KK43: ben de doktoruma yazdım daha da devam ederse göreyim dedi, dün akşam başardık oyalaya oyalaya içirmeyi bu sabah da çok aç idi içti lıkır lıkır…benimki de memede uyur hep uykulu olduğunda emmek ister öyle uyur ben de o yüzden korkuyorum emmeyi bırakırsa uykuya geçişleri zorlayacak sizinki gibi tabi sağlığı için de iyi olmaz. Şükür ki şimdilik biberon reddi var bi..geçici muhtemelen, herhalde bir atak süreci veya kim bilir ne hissediyor keşke anlatabilse..Allah sabır versin size de, oğlak burçlarında inat olabiliyor evet :)

Yüksek ani seslere tepki veriyor ama bu bir refleks, sesin olduğu yone çoğu zaman kafasını cevirmiyir sadece yüksek seste irkiliyor, bilinçli olarak tabi ki adına bakmıyor kız alfa çocuk mu bunlar, daha ismine bakmasına çok var 😂 çıngırak filan da bilinçsizce tutup sallıyor sonra elinden dusuyor. Oyun halisinda da elini kolunu sallarken bazen oyuncaklara tesadüfen vuruyor. Ama zamanla keşfedecek bilinçli vuracak. Bunun için de şuan erken. Kıyamam sana ya ismine bakmamasina mi kaygilandin, benim ilk bebegimdeki hallerim gibi. Daha çok erken gerçekten, baksa zaten korkarım çocuğun içine bişey mi kaçtı acaba çaki mi bu çocuk neden bebek gibi değil diye 😂
😄 Bnmkide eğitici köpekcik var onunla agulasio çok sevdi bı tatlı bakisio konusuo guluo 🤩 tabi keyfi iyise karnı tok altı paksa😄 çıngırak tutuo dusuruo geri aynen ama laf istio öyle tabi uyumadgi zmnlar öyle konuşun benle dio ,1 hftdr yikamiodum nezle diye gece eşimle yıkadık uyur artk tum gün 🙂🙈

Kızlar nazalnem sipariş edeceğim bebek için olanı hangisi acaba bilgi verebilir misiniz çok çeşidi varda sitede

Kızlar bebeğinin saçlarını kesen var mı ya bizimkinin çok dökülüyor her yanımız saç ağzı yüzü kessek mi acaba diye düşünüyorum
Bizimde çok dökülüo cnm dedim acaba nereye dökülüo ki bunlar hrlde duşta dökülüo gidiyor bide beşikte carsafina dökülmüş hep arkalar tamamda yanlar nere gitti çözemedim 😄 çok saçlı doğdu keltosa döndü bebemm😁

Aynen eller kollar hareket halinde bnmkide habire sallio kolları kafaya gozede carpio bazen cibgiragida çarptığı oluo haliyle geri atio ama tam blmiolar erken daha ztn 🙂

Bronşite iyi geliyor, bronşları açıyor ama bunu ventolin koyunca yapıyor, tek serum ile bu etkiyi yapacağını sanmam, sadece soğuk buhar verdiği için burundaki ödemi azaltabilir. Nebulizatorun oksuruk ve bronşit haricinde kullanıldığını daha önce duymamistim, ilk burada duydum. Doktorlar her şeyde nebulizator önermiyor. Serum fizyolojik ile burun yıkama ise yaramazsa aspiratör, o da ise yaramayip bronşit olursa ya da ciğerlere inerse hava verme şeklinde aşamalar normalde.
Bu hirilti için bol bol burun aç ciğer temiz dedi ve zaten balgam. Gibi boğazında. Bende yapıyorum ama tam gecmeynce böyle daha iyi olur diye düşündüm. Ay işime yaramayacaksa iptal mi edeyim aleti o zaman

X