2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bu hirilti için bol bol burun aç ciğer temiz dedi ve zaten balgam. Gibi boğazında. Bende yapıyorum ama tam gecmeynce böyle daha iyi olur diye düşündüm. Ay işime yaramayacaksa iptal mi edeyim aleti o zaman
Ben serum fizyolojik suyunu koyarak hava verdim hep ve ise yaradi buhar sonrası hapşırma ile beraber hemen çektim direk suyu vermekten iyi oluyor , ztn ilaç asla koyulmuyor instgda Rıfat doktor var o da serum suyu koyuyor serum torbalarının içinde olandan , ben zamanında 200 TL ye almstm şuan kızımda alerjik old için ventolinle fln kullanıyorum ona öksürüğü çok olduğu zaman herşey zamlaniyor alım gucun var ise şimdiden al koy canım illaki lazım oluyor bende diyorum şimdi mesela iyiki almışım fiyatlar uçmuş

Benim oğlanın kafan yamuk oldu 🥲 bi tarafına destek koyıyorım dönmesin orasına diye kıyamet kopuyor tam uyuduktan sonra çeviriyorum diğer tarafa doğru nasıl yapıyorsa yine döndürüyor kafasını. Nasıl düzeltebilirim Şuan problem değil ama bu gidişle kalıcı olursa diye korkuyorum
Bende besigin bı sağ tarafına bı sol tarafında yatırıyorum ilk 1.ay koyduğum gibi dururdu kafada artık cevirmeler başladı şimdi yan yatırdım mesela kafayı dümdüz yaptı yukarı bakıyor böylede kalsın istiyorum aslında arka sivri olacak bzmde çok aşırı değil ama biraz orasida duzelse ii olur ama işte kusma tehlikesi var o şekilde de o sıkıntı . Önceden annemler bez dürüp koyardık diyor yanlara yastiklada sıkıştırp destekleyebilirsn

Bu hirilti için bol bol burun aç ciğer temiz dedi ve zaten balgam. Gibi boğazında. Bende yapıyorum ama tam gecmeynce böyle daha iyi olur diye düşündüm. Ay işime yaramayacaksa iptal mi edeyim aleti o zaman
Etme, Nebul aleti her çocuklu eve lazım. Bizde iki tane var, taşınırken birini kaybettik diye ikinciye almıştık, sonra ilkini de bulduk ama onu da kimseye vermedim biri bozulursa diğeri yedek olsun diye. Çok sık ve doktor tavsiyesi haricinde kullanma, öyle her öksürükte nebul verilmez ama evde bulunsun mutlaka.

Kızlar ben gündüzleri 3 yada 4 kez mama veriyorum 90 ml içenildiği kadar içiyor en az 60 ml içer sabaha kadar bazen 1 kere bazen 3 kez emziririm doymuyor çok sık ağlıyor mamayı vermek zorunda kaldım niyetim sadece anne sütüyle devam etmek ama anne sütünü reddetmedi mama yıda cok sevdi aptamil veriiyorum 3 nisanda 3 aylık oluyoruz sizlerde durum nasıl günde 1 kez ılık su veriyorum tatlı kaşığı kadar 2 günde kaka yapar sulu yapar rengi hep aynı hardal sarısı dün yeşilimsi yaptı alerji diyorlar 😧 emzik arada kabul ediyor oda gazlı olunca gazdan kaçıştan :) uyuklarken ele alışmış yavaş yavaş azaltıyor çok yorucu zamanlar umarım gaz biterde sakinleşiriz hepinize sabır diliyorum sağlıklı olsunlarda bu zamanlarda geçer ilk oğlum otizm arkadaşlr sağlık konusunda kızımda o kadr şükrediyormki ve çok heyecanlıym belkş sizler içn basit geleck ama benm konuşan bir çocuğum olmadı :KK43:
Canım yeşil kaka alerji demek değildir ben geçen hafta koskoca cevizli roka salatası yedim bayağı bir miktar ama dolayısıyla çocuğun bezi de yemyeşil çıkıyor. Bazen eti fazla tükettiğimde de yeşil çıkabiliyor bu da hayvansal protein fazlalılığından kaynaklı olur.
Gaza diyecek sözüm yok bizi maflor biraz olsun düzene soktu ve düzenli masajla eskiye göre daha iyiyiz.
Çok geçmiş olsun bu arada 💐

Annemle babam yardım ederler yerleşme sürecinde o yüzden daha kısa surer diye düşünüyorum, bı de çok tezcanliyim ben bir an önce her şey hallolsun isterim, oğlum 20 aylıkken de tasinmistim en hareketli zamanında, 3.5 yaşındayken de, yine 1 haftada tastamam yerlesmistim yardımsız, ama çok yorulmuştum, şimdi ailem yakınımda biraz daha kolay olur diye düşündüm. Satın aldık, artık yerleşik hayata geçmek istiyorum çünkü 😅
Hayırlı olsun canım. Sonunda beklenen an geldi mi? Bence daha iyi olmuş ya hamile iken taşınsaydın. En azından küçüğün biraz büyümüş oldu. Tekrar hayırlı olsun. Güle güle oturun.🙏

Kızlar bebeklerinizi nasıl giydiriyorsunuz?Ev 22-24 derece arası değişiyor.Ben zıbın ve tek kat kıyafet giydiriyorum işte alt üst takım veya tulum şeklinde.Ama annem aklımı karıştırıyor hep ,bu çocuk üşür diye 😑 Ensesi ve göğsünü kontrol ediyorum hep sıcacık, elleri arada soğuk oluyor oda Normal diye biliyorum
Ben de öyle giydiriyorum Doğumdan itibaren. Zıbını kolsuzsa biraz kalın üst giydiriyorum uzun kollu ise ince tişört. Ya da zıbın üzerine tulum. Doktorumuz çok kalın giydirme demişti kızarıklıkları vardı onlar daha da çoğalmasın dedi.

Ben serum fizyolojik suyunu koyarak hava verdim hep ve ise yaradi buhar sonrası hapşırma ile beraber hemen çektim direk suyu vermekten iyi oluyor , ztn ilaç asla koyulmuyor instgda Rıfat doktor var o da serum suyu koyuyor serum torbalarının içinde olandan , ben zamanında 200 TL ye almstm şuan kızımda alerjik old için ventolinle fln kullanıyorum ona öksürüğü çok olduğu zaman herşey zamlaniyor alım gucun var ise şimdiden al koy canım illaki lazım oluyor bende diyorum şimdi mesela iyiki almışım fiyatlar uçmuş
Hırıltı içinmi verdin serumla canim

Etme, Nebul aleti her çocuklu eve lazım. Bizde iki tane var, taşınırken birini kaybettik diye ikinciye almıştık, sonra ilkini de bulduk ama onu da kimseye vermedim biri bozulursa diğeri yedek olsun diye. Çok sık ve doktor tavsiyesi haricinde kullanma, öyle her öksürükte nebul verilmez ama evde bulunsun mutlaka.
Tamam dursun o zaman canım sagol. Mesela normal suyla versem azcık burnunu açar mı veya serum koyarak

Baslik secimi yapabiliyormusuz amazondan 24 ve 28 mm secenk var.hepsi burada dan hic ole bisey yok
Hepsiburada da ürünün açıklama bölümündenbakip 24 mm olanı seçtim ben . O şekilde yapıyorsunuz zaten . Satıcıdan satıcıya da fark ediyordur belki . Tabi Henüz ürün elime ulaşmadı umarım doğru gelir . Satıcıya ulaşmayı denediniz mi

Annemle babam yardım ederler yerleşme sürecinde o yüzden daha kısa surer diye düşünüyorum, bı de çok tezcanliyim ben bir an önce her şey hallolsun isterim, oğlum 20 aylıkken de tasinmistim en hareketli zamanında, 3.5 yaşındayken de, yine 1 haftada tastamam yerlesmistim yardımsız, ama çok yorulmuştum, şimdi ailem yakınımda biraz daha kolay olur diye düşündüm. Satın aldık, artık yerleşik hayata geçmek istiyorum çünkü 😅
Hayırlı uğurlu olsun senin adına çok sevindim .

( Cevap yazdım sanıp yazmamisim 😂)

Tamam dursun o zaman canım sagol. Mesela normal suyla versem azcık burnunu açar mı veya serum koyarak
Soğuk buhar burun açıyor, ödemi azalttığı için. Burun zaten sıcakta tıkanıyor. O yüzden ise yarar ama ventolinsiz hava yollarındaki balgamı sokecegini sanmam, hırıltı için burada biri yazmıştı onu uygula. Buhar ver sonra burnuna fizyolojik sık, sonra kucağında yüz üstü tutup hafif başı aşağı eğimli olsun, sırtına elini kubbe yaparak vur. Kusarsa daha iyi olur hatta. Bebekler kusarak balgam çıkarıyorlar.

X