2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Baya biberon reddi bu, benim de başımda aynı durum var 🤦 dün gece lekelenme gelince sütüm etkilenmesin diye sağım yaptım yine, çıkan sütü biberonla icirmeye çalıştım ağzına bile degdirmiyor. Bi de ofkeleniyor, ağzına sokup akitsam da dışarı akıtıyor sütü. Kaşık biberonla da denedim, ağlarken genzine kaçtı korktum bıraktım. Bizimki doğduğundan beri biberon almıyor. İlk gunler sütüm gelene kadar kaşık biberonla mama vermiştik, normal biberonla hiç tanismamisti, şimdi de çok zorlanıyoruz. Hastaneye bile gitsem yanimda goturmek zorunda kalıyorum. 10 gün önce ilaçlı BT çekildim, 24 saat emzirmek yasaktı, çok zor geçti ortalığı yıktı. Biberon da zor zamanlarda kurtarıcı sonuçta, bu kadar reddetmesini istemezdim.
Yaaa evet çok kurtarıcı oluyor. Evet zorlayınca genzine kaçıyor korkutuyorlar insanı.. benimki işte baştan böyle değildi hiçbir zaman reddetmedi bu haftaya kadar. O yüzden tuhafıma gidiyor..şükür ki meme reddi değil de biberon reddetmeyi tercih etti de emzirmeyecek olursam sıkıntı artık şırıngaya başvurmam gerekir heralde en kötü. Sen de denesen şırınga?

Bu krizi fırsata cevvirebilirsin. Belki sadece meme uygun bir ortam olur. Tabi calısmaya başlayacaksan problem olabilir.
Evet sadece anne sütü ile besleyeciğim bakalım çiş durumu doyma durumu nasıl olacak 🙏🏻 Korkuyorum biberon vermeye yine huzuruz olup ağlar eder diye..hazırladığım mama da boşa gidiyor sonra.

Kızlar bu atak dönemlerinde istahsizlik yasayan oldu mu? Benimki yemiyor ya zorla azıcık iciriyorum geçici bir durum mu ki

Bebekle bir haftada yapabilirsen yine de çok iyi ✌️
Hayırlısı olsun satın mi aldınız ? Bir daha taşınma derdiniz olmaz insallah die soruyorum.
Bizim de kiraya çıkmamız lazım gerçi dava devam ediyor .Taşınmak gözümde büyüyor .
Annemle babam yardım ederler yerleşme sürecinde o yüzden daha kısa surer diye düşünüyorum, bı de çok tezcanliyim ben bir an önce her şey hallolsun isterim, oğlum 20 aylıkken de tasinmistim en hareketli zamanında, 3.5 yaşındayken de, yine 1 haftada tastamam yerlesmistim yardımsız, ama çok yorulmuştum, şimdi ailem yakınımda biraz daha kolay olur diye düşündüm. Satın aldık, artık yerleşik hayata geçmek istiyorum çünkü 😅

Yaaa evet çok kurtarıcı oluyor. Evet zorlayınca genzine kaçıyor korkutuyorlar insanı.. benimki işte baştan böyle değildi hiçbir zaman reddetmedi bu haftaya kadar. O yüzden tuhafıma gidiyor..şükür ki meme reddi değil de biberon reddetmeyi tercih etti de emzirmeyecek olursam sıkıntı artık şırıngaya başvurmam gerekir heralde en kötü. Sen de denesen şırınga?
Kaşık biberona aliskindi ama tepkisellesti, sütü bilerek ağzından akıtıyor, ofkeleniyor, bı de artık 30 CC ile doymuyorlar, kaşık biberonla bile çok zahmetli ki şırınga ile baya uzun sürer herhalde. Tek seferde en az 90 CC içiyor olmalı artık ayına göre çünkü. Onu şırınga ile vermek baya uzun sürer, hoş yeter ki zor zamanlarda içsin razıyım yarım saatte beslemeye ama yutmuyor çıkarıyor ağzından. İlla memeden çekecek

Kızlar bebeğinin saçlarını kesen var mı ya bizimkinin çok dökülüyor her yanımız saç ağzı yüzü kessek mi acaba diye düşünüyorum
Benim böyle şeylerde batıl inançlarım biraz fazla bizimkininde dökülüyor ama kesmem.
Ömrünü kısaltır derler belki saçma gelebilir ama inanıyorum. Saç kesiminde de makası gerçekten iyi biri yapmalı

Bende 5 hafta erken doğurdum hiç düzeltilmiş yaşa falan bakmıyorum valla ya atakları da dediğin gibi doğduğu güne göre tam zamanlı gidiyor
Nasıl yani ona rağmen düzeltmeden tarihi yine de günü gününe mi gidiyor huysuzluğu?
O konuda benim kafam çok karışık…
Direkt 8. Hafta atağını 8. Haftada mı yaşadın canm? Sonradan gelen 5. Haftada sıkıntı olmadı mı

Bizde maflor kullanıyoruz ama her dakika ıkınmaktan yine de uyuyamıyor süt ürünlerini kestim düzelmesi için dua ediyorum 😅
Düzeldi mi peki?
Ben dilimi ısırayım ama süt ürünleri çıktıktan beri rahatım 👌🏻
Ha bir de tam buğday ekmek nadiren yiyordum zaten şimdi tamamen kestim bence etkisi var

Kizlar 2 aylık olduk, ama bugün çok az bı kaç damla kan gelmiş acaba adet mi oluyorum dedim. Ama adet gibi de değil, leke şeklinde. Başına gelen oldu mu
bizde de aynı durum 2 aylığız benim arada lekelenme oluyor ama doktor bir şey demedi sorun görmedi. Adet görmek istiyorsan hap yazabiliyormuş ben istemedim açıkçası ortalama 8 9 ay adet olmak istemiyorum emzirirken

bizde de aynı durum 2 aylığız benim arada lekelenme oluyor ama doktor bir şey demedi sorun görmedi. Adet görmek istiyorsan hap yazabiliyormuş ben istemedim açıkçası ortalama 8 9 ay adet olmak istemiyorum emzirirken
İyi ki sormusum buradan, 2 ay sonra lekelenme görünce moralim bozuldu baya adet oluyorum sandım. Ben de erken adet görmek istemiyorum en azından ek gıdaya geçene kadar sütüm etkilensin istemiyorum. Hatta sağım yapmaya başladım süt arttıkça adet olmak gecikiyor diye. Dünden beridir lekelenme olmadı şükür. Tek seferlik biseydir umarim

Kaşık biberona aliskindi ama tepkisellesti, sütü bilerek ağzından akıtıyor, ofkeleniyor, bı de artık 30 CC ile doymuyorlar, kaşık biberonla bile çok zahmetli ki şırınga ile baya uzun sürer herhalde. Tek seferde en az 90 CC içiyor olmalı artık ayına göre çünkü. Onu şırınga ile vermek baya uzun sürer, hoş yeter ki zor zamanlarda içsin razıyım yarım saatte beslemeye ama yutmuyor çıkarıyor ağzından. İlla memeden çekecek
Yaaa ne zor. Ben bugün emzirme aralarında ağzını çeker çekmez ağzına tutuşturarak verebildim biraz, strese gitmeye başladım beslenme zamanlarında 😳 sütümüz bol ola 🙏🏻 Yiye içe iyice kilo aldım artık frenlerim biraz derken bu problem çıktı

Düzeldi mi peki?
Ben dilimi ısırayım ama süt ürünleri çıktıktan beri rahatım 👌🏻
Ha bir de tam buğday ekmek nadiren yiyordum zaten şimdi tamamen kestim bence etkisi var
Daha tam olarak değil çok olmadı keseli 1 hafta sonra belli olur bakalım. Kakası da 5-6 günde bir yapıyor ve sıvı köpüklü formda. Bunlar çok alerji alerji duruyor o yüzden

Kızlar, bebeğimi hem anne sütü hem mama destekli besliyorum 2,5 aydır. Bu hafta kaç gündür biberon reddediyor, mama içmek istemiyor ağlıyor değdirince. Genelde meme reddi duyardım sonradan biberon reddi duymamıştım. Niye olabilir ki??
Bence memeyi reddedeceğine biberonu reddetsin 😅 bol bol emzirip sağım yapın sütünüz arttıkça mamaya ihtiyacınız kalmasın hazır reddediyormuş biberonu zorlamayın bence ☺️

Kızlar bebeklerinizi nasıl giydiriyorsunuz?Ev 22-24 derece arası değişiyor.Ben zıbın ve tek kat kıyafet giydiriyorum işte alt üst takım veya tulum şeklinde.Ama annem aklımı karıştırıyor hep ,bu çocuk üşür diye 😑 Ensesi ve göğsünü kontrol ediyorum hep sıcacık, elleri arada soğuk oluyor oda Normal diye biliyorum

Kızlar bebeklerinizi nasıl giydiriyorsunuz?Ev 22-24 derece arası değişiyor.Ben zıbın ve tek kat kıyafet giydiriyorum işte alt üst takım veya tulum şeklinde.Ama annem aklımı karıştırıyor hep ,bu çocuk üşür diye 😑 Ensesi ve göğsünü kontrol ediyorum hep sıcacık, elleri arada soğuk oluyor oda Normal diye biliyorum
El ayak ve yanaklar soğuk olabilir canım onda sorun yok. Ben de alta kısa kollu çıtçıtlı atlet, üstüne zıbın, altına patikli pijama giydiriyorum. İki kat yani atletle birlikte. Bazen ince penye yelek giydiriyorum sabahları ev serin gibiyse. Dün akşam dışarı çıkarken patikli pijama in üstüne bı penye patolon daha giydirdim hava serin dışarda diye, ağladı. Sıcak sevmiyor benim oglan

Kızlar, bebeğimi hem anne sütü hem mama destekli besliyorum 2,5 aydır. Bu hafta kaç gündür biberon reddediyor, mama içmek istemiyor ağlıyor değdirince. Genelde meme reddi duyardım sonradan biberon reddi duymamıştım. Niye olabilir ki??
Ayni sikinti bizde de vsr biz 2,5 ayligiz. Hem meme hem mama ile besliyorum. Bizim reflumuz cikti ondan sonra basladi bizimki biberonu verince redediyo yada bi sure sonra agliyor zorla doyuruyorum

X