2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet bende çok zorlanırdım ama benek kğvezde olduğundan sorun olmuyordu sağmam. Şimdi bende priz başında sağamıyorum o yüzden bir an önce gelse de ara ara sağım yapmak bile işimizi görür bizim. Sen düzenli sağ ama bana uyma

Ahh kuzum hasta insanlar neden bebekli eve gelir acaba kendilerini gezdirdiler olan bebeğe oldu ve bunu anne çekiyor bzmde ablası hastaydı kızım yanaşma desemde havayı soluo illaki
Ya o kadar sinir oldum ki sorma olan benim çoçuğuma oldu arada. Hadi senin durumun neyse aynı evde muhakkak bulaş olacaktır sen niye hasta çocuğunu getirirsin ya bebek görmeye

Doktorumla görüştüm artık buhar ve aspiratör kullanma sadece sabah akşam nazalnem damlat dedi. Aklınızda bulunsun diye yazdım belki benim gibi süreç uzarsa

Ay öğrendiğim çok iyi oldu. Şu an adetim ve sütüm çok azaldı yine. Her adet oluşumda aynı şeyi yaşıyorum çok bunaldım . 2 saatte bir süt sagmakta gerçekten irade istiyor. Peki bebek memeye iki saatten önce gelirse ve doymazsa ? Dün gece sağım yaptım mesela memiş bildiginiz bomboştu bebek emdikten sonra.

Ay inşallah bol bol sağım bol anne sütü
Bir de benim bebeğim çok hareketli eli kolu durmuyor . Ben normal sanıyordum fakat doktor hareketli bebekler yediklerini daha çabuk yakarlar haftasının uzerinde besine ihtiyaç duyabilir diyor . 2 . Ay kontrolunde başka bı doktora götürmek istiyorum bakalım o ne diyecek. Çok tşk ediyorum bilgiler için bu arada

Atak konuşulmuş bebeğim düzeltilmiş 8 haftalık normalde 11 haftalık falan oluyor. Ve bu hafta sadece gece 9-10 saat uyuyor o kadar gündüz sadece memede 5 dk uyuklama. Atağın başka bir sıkıntısını yaşamadım ama bir bebek tüm gün boyunca ki bu 14 saate falan denk geliyor nasıl uyumadan dayanıyor hayret ediyorum

Eğer aktif emziriyorsınız şöyle olacak.
Önce emzirme peşinden sağım. Sağımda çıkan sütü de uyku arasında içirirseniz hem tam doyuma ulaşır hem her emzirme sonrası peşinden sağım yapacağınız için yine memeler fazla uyarılmış ve süt üretimine teşvik edilmiş olur

Bence bu ataklar duzeltilmis yasa felan bakmıyor dünyaya geldiği andan itibaren başlatıyor surecibenim bebeğim 1 ay erken doğdu ama atak haftası bulunduğu haftasına göre gitti hep gündüz uykumuz neredeyse 0 gece 4 saat uyuyor ardından 2 saat daha ve gün bizim için başlıyor hayret ediyorum

Doğumdan bu yana kaç gr aldı toplamda?

İlk ay sağım yapabiliyodum ve evet artış oluyordu fakat şu an yarimsaate bir memedeyiz sağım yapmayı geç tuvalete bile gidemiyorum tekrar sağım yapmaya başlamak istiyorum ama bu seferde bebis boş meme emecek ki zaten sağıma fırsat da vermes de cikmaz bir dongudeykm sanki

Bizim de doğduğu güne göre başlıyor atak haftasi

Gaza geldim , bugün maaş da yattı alıyorum lansinohun teklisini almıştım ama ilk zamanlar hariç kullanmayı bıraktım olduğum yere kitliyor beni, hiç bir işim yetişmiyor
Evet çok zor gerçekten yalnız alırken göğüs ucunuza uygun flanşlısını almaya dikkat edin. 24 ve 28 mm var. Göğüs ucu ufaksa 24 olan daha verimli olur

Eğer sütün yeterli ise kilo alımı iyi ise süt depolaman gerekmiyor ise sağmak gereksiz olur. Benimde gündüz sürekli memede. Gece emmiyor ve memelerim bu düzene alıştı. Gece süt üretimi duruyor sabaha başlıyor göğsülerğm dolmaya. Ama bir gece aniden uyanıp emmek istediğinde süt olmuyor öyle alışmadığı için. Bu sebeple gece sağım yapmak zorunda olduğum için sağmaya başlıcam bende

Dün bebegim uyuyunca power pump yapayım, yeni uyudu hemen uyanmaz dedim. 5-6 kur sağım yaptım baya boşalttım memeyi, 10 dakka sonra uyaniverdi boş memeyi verdim çekiyor sinirleniyor bastı yaygarayi. İşin kötüsü benimki biberon asla kabul etmiyor. Ne uyanıkken ne uyurken. Sagdigim sütleri de iciremedim. Memeler tekrar dolana kadar akla karayı sectik. Bu atak haftasi bı geçse de şu uykuları az uzasa tekrar. Ben ayda yılda bir power pump yapıyorum onu bile yapamaz oldum

İlk ay 500 gram almıştı . Sonra bir hafta içinde 400 gram aldı . Emzirme + sağım + günde 2 mama ile . Doktor ne yapıyorsan devam et dedi . Haftaya yine ölçüme giderim takip için .
Eğer iyiyse o mamaları keser sadece anne sütüyle devam edersin. Bol bol sağmana bak sen

Beslenme kiti ile beslesen o memeyi çekerken ağzına yandan anne sütü aksa olmaz mı öyle?

İşte şu an sağım yapamadigim için mamaya ihtiyaç duyuyorum mecbur . Uykuları da çok kısa 45 dk anca uyudu. Kahvaltı + duş bitti .
Valla ben sabahtan beri hala uyutamadım akşam 9-10 a kadar en uzun uykusu yarım saat sen düşün. Aç desem değil kilo alımı iyi bence bebeğin huyu da önemli bu konuda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…