2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
AA gördüm o kadını maasallah çok fazla sütü var onun bende emziriyorum fakat süt önden tazikli geliyor sonra azalıyor azalınca cekemiyor . İlk ay kilo alımı az olduğu için gerektiginde mama da veriyorum. Asıl amacım Sütü artırmak .Onun için kullanmak istiyorum . Oturup sağmak için çok vakit olmuyor. Bilgilendirdigin için çok tşk ediyorum

3 CC falan veriyorum her iki buruna çevirip sırtına vuruyorum. Şimdiye kadar hiç burnunu açmayı denememiştim. O kadar huzursuzdu ki artık mecbur.

Kızlar bebiş grip olalı 15 gün oldu günde 3 kez buhar verip üzerine serum sıkıp temizliyorum. öksürük geçti ama hala günde 10-12 kez hapşırıyo ve geceleri horluyo tıkanıyo 2 saatte bir emmek istiyor sizce yarın tekrar götüreyim mi doktora ? tecrübeli anneler fikriniz nedir

Evet cnm annelik sulu göz oldum malesef bide kızım var onunlada ilgilenememk ekstra vicdan yaptırıyor. Doğru diyorsun on zamanlarda moda oldu bende hava verip yaptım baktım gelmiyor 3 kere ama burundanda sıktım boşaltım iyice iye cunki nefesi gidikti iyice bütün akşam ağladı uyuyamadi felan careszlk malesef buharla devam ederiz artık çok çektim fln yoruldu bebeğim şimdi uyuyo güzelce

15 gündür burun akıntısı varmiydi bizim 2 gündür varda perişan etti bizi nefes almakta güçlük çektik sürekli hava serum bugece birz daha iyi yenidoğan bebeklerde olurmuş bu durum , yani dışarıda cikmadikki öyle usuttuk desem ben serum suyu skip bol bol çektim doktora git istersen epey uzun sürmüş ciğere fln inmesin Allah korusun

15 gündür çektikçe geliyo mukus. Eve gelen misafir çoçuktan bulaştı bize. Çoçuk geldi 6-7 kere hapşurdu bütün sülale grip olduk biz annemler falan iyileşti ama bebiş hala hasta çocuğum mahvoldu artık burnunu çekmekten ağlamaktan

Kaçıncı ayda haftada oluo bu cnm benimkide burnu tıkalı ondan mı atak haftasımı ondan mı nedir sürekli sicrayp uyanio 10sn de bir yada saatte bi bilemedim şaştık valla uykular haram oldu
8. Hafta atağı diyorlar 7 ile 9. Haftalari da kapsiyormus ama.

Evet buna ben de katılıyorum burnu açık tutmak gerek kesinlikle ama çok sık yapmak alışkanlığa dönüşüyor. Ne kadar çok aspiratör yapılırsa o kadar mukus üretiyorlar. Günde 3 kez özellikle de uykuya gececekleri zaman yapmak daha mantıklı. Bebeğimde de hafif tıkanıklık var bı kaç gündür ama artirmamak için henüz yıkama ya da aspiratör yapmadım. Kendiliğinden geçmesini beklicem. Artarsa tabi kulakta sıvı birikememesi için aspiratör kullanırım. Ama umarım gerek kalmadan kendiliğinden açılır.

Viral gibi sanki. Benim büyük oğlum 3 aylıkken grip olmuştu, o zaman doktoru 2 yaşında olsa şu tablodan asla korkmazdim ama 3 aylık çocuk için endişe ederim o yüzden takibini yapicaz demişti. İlk kez nebulizator o zaman aldirmisti bize. İki gün arayla da ciğerlerini dinlemek için çağırmıştı. Viral enfeksiyon ciğerlere inerse zatürre kulağa vurursa orta kulak iltihabı yapar demişti. Tabi ki bunların hiç biri olmadı, çünkü önleyici tedavi uygulandığında ilaca bile gerek kalmıyor için rahat olsun. O yüzden böyle durumlarda beklemek bu aydaki bebekler için çok uygun olmayabilir. En azından ciğerlerini dinler doktor.

Nasıl yikiyorsunuz siringayla vermek sartmi çok kaçarsa diye korkuyorum beceremez bişi olursa diye endişem çok bizde hiril hiriliz uyuyamio hemen uyanio sicrio nefessiz kalio korkuyorum
4 CC ile başlayın 2 CC bir buruna 22 CC bir buruna. Eşim kucağına alıyor bebeği daha dik ama hafif başı aşağı olacak vaziyette tutuyor. Bende şırınga ile söylediğim şekilde çok hızlı olmayacak şekilde sıkıyorum. Sonra eşim bebeği yüz üstü olacak şekilde hızlıca kucağında ceviyor . Alttan üste elliyle ciğerlerine doğru pat pat vuruyor. Sumukler balgam akıyor . Son hamle tekrar dik hale getirip burnunu aspiratörle çekiyorum

Evet en güzel bu yöntemle balgam atılıyor. Büyük çocuklarda ve yetiskinlerde de secde pozisyonuna getirip sırta vurunca balgam sökülüyor.

Ahh kuzum hasta insanlar neden bebekli eve gelir acaba kendilerini gezdirdiler olan bebeğe oldu ve bunu anne çekiyor bzmde ablası hastaydı kızım yanaşma desemde havayı soluo illaki

Bende doğduğundan beri dr browns kullanıyorum çok memnunum eğer bebişler küçükse 1 nolu emziğin akışı fazla geliyorsa veya emziriyorsan bir yandan da internet sitesinde prematüre biberon emziği var çekmediği sürece hiç akıtmıyor biz 3 aylık olana kadar onu kullandık hem çene kasları güçlendi hem memeyi de çekmeyi öğrendi hemde akıtmadığı için akmıyor ağzından

Teşekkür ederim

Eller serbest pompadan mı alıyorsunuz , bayram sonrası işe döneceğim kv bakacak bebeğe en azından ben yokken bir kez anne sütü versinler istiyorum , full evdeyken oturup sağmaya vakit olmuyor
Evet aldım kargo bekliyorum bende. İş yerinde bile sağım yapıp süt depolaya bilirsin

Sütü artırır ama şöyle;
Her 2 saatte bir düzenli sağım veya her emzirme sonrası sağımla istisnasız yapılır ise artar. Çekiş gücünden ziyade meme ucuna uyarı vermek asıl nokta süt artırmak için. İnstada dediğim kadın bu pompa ile damacana damacana süt sağıyor bebeği hiç meme almamış. Düzenli sağım çok önemli bu konuda. Bende diğer oğlum küvezdeyken çok dandik bi pompayla aşırı derece süte sahip olmuştum hayatımda ilk kez 2 saatte bir istisnasız sağım yaptığım için. Yani benim meselem süt artırma meselesi değil ama olanlar için söylemiş olayım

Az önce bir arkadaşa açıkladım burda kısaca söyliyim sana da 2 saatte bir düzenli sağım + her emzirme sonrası sağım süt çıkmasa bile. Bu çok önemli bak süt artırmak için. Takviye vs hepsi yalan. Ne kadar düzenli sağım memeden ne kadar sık ve düzenli süt talep edersen o kadar süt. Bugün 10 kez sağdın yarın 8 kez hayır. Hergün aynı düzen ve saatlerde sağarsan istisnasız kısa bi süre sonra farka kendin de şaşıracaksın

Şu an yalnızım o yüzden makineyle sağım benim için çok zor oluyor. Düzenli sagamiyorum sarjliyi bugün sipariş geceyim de gelince bebek kucagimdayken de sağım yapabilirim diye düşünüyorum koala gbi yasadigimiz için Bir de benim bebeğimin çenesi hafif geride ve küçük . Fizyolojik de bı problemi var yani. Muayene olduğumuz iki doktor da aynı şeyi söyledi . O yüzden cekemedigini sütle sonra da günde 2 kez mama ile tamamlamsys çalışıyorum . İlk ay kontrolünden sonra bı hafta kilo takibi yaptık güzel almisti. Amacım daha çok anne sütü

Bizde maflor kullanıyoruz ama her dakika ıkınmaktan yine de uyuyamıyor süt ürünlerini kestim düzelmesi için dua ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…