2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Beslenme kiti ile beslesen o memeyi çekerken ağzına yandan anne sütü aksa olmaz mı öyle?
Çok nadir sağım yapıyorum ben ayda yılda bir. O da arada süt uretimim azalmasin diye, o kadarlık bişey için beslenme destek seti almayim dedim. Bı kaç kez kullanılır en fazla, pahalı da bı ürün onlar çünkü. Memeyi tutturamasam alicaktim ondan da artık gerek kalmadı diye düşünüyorum. Çok zorlarsa kaşık biberon da var evde onunla da böyle durumlarda idare edebiliriz ama bir kaç saat aç kalmaktan bişey olmaz diye kaşık biberonla da uğraşmak istemedim açıkçası.

Valla ben sabahtan beri hala uyutamadım akşam 9-10 a kadar en uzun uykusu yarım saat sen düşün. Aç desem değil kilo alımı iyi bence bebeğin huyu da önemli bu konuda 😅
Benimki sürekli memede olmak istiyor bı sure sonra da süt azalıyor . Sinirleniyor . Karnını tıka basa doyurup uzun uyumak istiyor . Tıka basa doymazsa yaygarayi basıyor . Gündüz uykuları az gece iyi diyebilirim .

Kizlar bu arada çemenin süt yaptığını hep duyuyordum ama diğer tüm süt artıran gıdalar gibidir sanıyordum, dereotu, boza, lokum vs gibi. Ama onlardan çok farklıymış. Hatta bana kalırsa bestlak ile yarışır. Tesadüfen farkettim ben de. Gecen gece nasıl aciktiysam oturdum bı paket pastirmayi ekmekle yedim. Sabah mastit olmaya ramak kalmış. Bı an ben ne yedim de böyle oldum diye düşündüm. Sonra aklıma hep yediklerimden farklı pastırma yediğim geldi. Ondaki biraz çemen bile baya etkili olmuş. Şimdi sipariş vericem kahvaltilik çemen 😁 ama kontrollü yemek lazım sanırım. Yani pastirmanin kenarindaki çemen bile baya süt yaptığına göre normal ekmeğe suruleni az az yemek lazım.

Kizlar bu arada çemenin süt yaptığını hep duyuyordum ama diğer tüm süt artıran gıdalar gibidir sanıyordum, dereotu, boza, lokum vs gibi. Ama onlardan çok farklıymış. Hatta bana kalırsa bestlak ile yarışır. Tesadüfen farkettim ben de. Gecen gece nasıl aciktiysam oturdum bı paket pastirmayi ekmekle yedim. Sabah mastit olmaya ramak kalmış. Bı an ben ne yedim de böyle oldum diye düşündüm. Sonra aklıma hep yediklerimden farklı pastırma yediğim geldi. Ondaki biraz çemen bile baya etkili olmuş. Şimdi sipariş vericem kahvaltilik çemen 😁 ama kontrollü yemek lazım sanırım. Yani pastirmanin kenarindaki çemen bile baya süt yaptığına göre normal ekmeğe suruleni az az yemek lazım.
Oo süper haber 🥰 Çemenin içindeki baharatlar mi süt yapiyoe acaba . Bu arada ev yapımı olanı çocukken yemisligim var . Yıllardır yemiyorum . Nerede satılıyor bu ürün . Hangisini alıyorsun paylaşırsan sevinirim 😀

Çok nadir sağım yapıyorum ben ayda yılda bir. O da arada süt uretimim azalmasin diye, o kadarlık bişey için beslenme destek seti almayim dedim. Bı kaç kez kullanılır en fazla, pahalı da bı ürün onlar çünkü. Memeyi tutturamasam alicaktim ondan da artık gerek kalmadı diye düşünüyorum. Çok zorlarsa kaşık biberon da var evde onunla da böyle durumlarda idare edebiliriz ama bir kaç saat aç kalmaktan bişey olmaz diye kaşık biberonla da uğraşmak istemedim açıkçası.
Yok yok evet hiç gerek yokmuş öyleyse sana. Hamileyken ayrı dert emzirirken ayrı dert ne olacak biz annelerin bu işleri ya 🫠

Bence bu ataklar duzeltilmis yasa felan bakmıyor dünyaya geldiği andan itibaren başlatıyor sureci😅😅benim bebeğim 1 ay erken doğdu ama atak haftası bulunduğu haftasına göre gitti hep gündüz uykumuz neredeyse 0 gece 4 saat uyuyor ardından 2 saat daha ve gün bizim için başlıyor hayret ediyorum🤷‍♀️
Ben doğduğu güne göre baktım atak zamanı görünmüyordu ama bebek uyumuyor sonra düzeltilmiş baktım atak haftasında görünüyordu. Benimkini sezaryenle aldılarya o yüzden mi acaba senin doğum başladı zamanında doğdu belki anlamadımki neye göre ayy bu bebeklere matematiğim yetmiyor neyse bakalım atak bitince uyuyacak mı uyumazsa babasına çekti diyip kaderimle yüzleşeceğim babasının uykuları çok az

Oo süper haber 🥰 Çemenin içindeki baharatlar mi süt yapiyoe acaba . Bu arada ev yapımı olanı çocukken yemisligim var . Yıllardır yemiyorum . Nerede satılıyor bu ürün . Hangisini alıyorsun paylaşırsan sevinirim 😀
Ben de daha almadım, pastırma yemiştim onun cemeninden olduğunu anladım. Ama kahvaltılık çemen alicam şimdi, migrosta filan vardır herhalde, yoksa da internetten sipariş ederim. Çemen benim pek yediğim bişey değildi o yüzden nerde satilir hangisi iyidir bilmiyorum, bilen varsa bizi bı aydinlatsin, ben de onu alayım.

Eğer sütün yeterli ise kilo alımı iyi ise süt depolaman gerekmiyor ise sağmak gereksiz olur. Benimde gündüz sürekli memede. Gece emmiyor ve memelerim bu düzene alıştı. Gece süt üretimi duruyor sabaha başlıyor göğsülerğm dolmaya. Ama bir gece aniden uyanıp emmek istediğinde süt olmuyor öyle alışmadığı için. Bu sebeple gece sağım yapmak zorunda olduğum için sağmaya başlıcam bende 😅
Sürekli meme de olduğu için gece 11den sonra artık yetersiz geliyor gibi hissediyorum çünkü sabahki dolgunluk olmuyor sinirleniyor meme ile savaş veriyor depoda oldu mu çıkarıp verebiliyorum en azindan🫠 kilo alımı iyi şükür o yüzden rahatım birazda olmazsa da mama veriyorum dünyanın sonu değil ya çocuk aç mı kalicak

Dün bebegim uyuyunca power pump yapayım, yeni uyudu hemen uyanmaz dedim. 5-6 kur sağım yaptım baya boşalttım memeyi, 10 dakka sonra uyaniverdi 🤦 boş memeyi verdim çekiyor sinirleniyor bastı yaygarayi. İşin kötüsü benimki biberon asla kabul etmiyor. Ne uyanıkken ne uyurken. Sagdigim sütleri de iciremedim. Memeler tekrar dolana kadar akla karayı sectik. Bu atak haftasi bı geçse de şu uykuları az uzasa tekrar. Ben ayda yılda bir power pump yapıyorum onu bile yapamaz oldum
Evet evet bende bir kaç kere yapmak istedim başladım 3. Turda bastı çığlığı eee meme de bosaldi veriyorum ama savaş içinde biberonla sagdugim sutu verdim artik🤷‍♀️

Ben doğduğu güne göre baktım atak zamanı görünmüyordu ama bebek uyumuyor sonra düzeltilmiş baktım atak haftasında görünüyordu. Benimkini sezaryenle aldılarya o yüzden mi acaba senin doğum başladı zamanında doğdu belki anlamadımki neye göre ayy bu bebeklere matematiğim yetmiyor neyse bakalım atak bitince uyuyacak mı uyumazsa babasına çekti diyip kaderimle yüzleşeceğim babasının uykuları çok az
Bende sezeryan oldum suyum geldi 35.hafta da. Her bebek kendine özgüdür belki de hele 8.hafta atağında o sgliyor ben ağlıyordum çok çok kotuyduuuu hatırlamak dahi istemiyorum. Şimdi ise tek tesellim sabah uyumasa da gece en geç 1 de gece uykusuna geçiyor 4 5 e kadar uyuyor o bile yetiyor bana. Yattığı yerde de 1 saat kendi kendine oyalanabikiyor en azından konuşabiliyorum aglamiyor😅😅

Bende sezeryan oldum suyum geldi 35.hafta da. Her bebek kendine özgüdür belki de hele 8.hafta atağında o sgliyor ben ağlıyordum çok çok kotuyduuuu hatırlamak dahi istemiyorum. Şimdi ise tek tesellim sabah uyumasa da gece en geç 1 de gece uykusuna geçiyor 4 5 e kadar uyuyor o bile yetiyor bana. Yattığı yerde de 1 saat kendi kendine oyalanabikiyor en azından konuşabiliyorum aglamiyor😅😅
bizde sadece uykuya dalamama sorunu yarattı bi tane daha varya Allah acıdı sanırım bana🥰 galiba bir sonraki atak 12. Hafta atağı yanlış bilmiyorsam. bugün sanki rahatlamış gibi biraz uyuyor bitti heralde 8. Hafta atağı yani inşallah😅

Eğer aktif emziriyorsınız şöyle olacak.
Önce emzirme peşinden sağım. Sağımda çıkan sütü de uyku arasında içirirseniz hem tam doyuma ulaşır hem her emzirme sonrası peşinden sağım yapacağınız için yine memeler fazla uyarılmış ve süt üretimine teşvik edilmiş olur ☺️
Coooook teşekkür ederim ❤️😍 bundan sonra böyle yapayım . Özellikle de adetken ihtiyacım olan şey bu ❤️😍

Bence bu ataklar duzeltilmis yasa felan bakmıyor dünyaya geldiği andan itibaren başlatıyor sureci😅😅benim bebeğim 1 ay erken doğdu ama atak haftası bulunduğu haftasına göre gitti hep gündüz uykumuz neredeyse 0 gece 4 saat uyuyor ardından 2 saat daha ve gün bizim için başlıyor hayret ediyorum🤷‍♀️
Bende 5 hafta erken doğurdum hiç düzeltilmiş yaşa falan bakmıyorum valla ya atakları da dediğin gibi doğduğu güne göre tam zamanlı gidiyor

Bende bu 5 ml lik serumlardan var onla verdim sağ sol ama yetmedi sanırım boşaltmaya çekmeden fışkırtma yapım dedim olmadı korkuyorum da daha çok minik ama şuan perişan haldeyiz aşırı tıkalı fokur fokur çek çek canı acıdı çokta çekmek zararluyms sanırım çok cektim tumgun 🙈🥺
Çok geçmiş olsun. Biz de benzer durumdayız. Dün serum fizyolojik almak için eczaneye gittim kizımla. Hepsini bir anda bosaltsam olur mu dedim. Bebeğime baktı. Hepsini yapma daha çok kuçük dedi. Ben de 3 er damla damlatıp cekiyorum. Yarısını kullanmış oluyorum her seferinde. Yine tıkanıyor. Ama biz de nezle olunca sık sık tıkanmiyor munonum gibi sanirım. Tek seferde hepsini çekeyim de bitsin olmuyor yani😔

Kızlar bebiş grip olalı 15 gün oldu günde 3 kez buhar verip üzerine serum sıkıp temizliyorum. öksürük geçti ama hala günde 10-12 kez hapşırıyo ve geceleri horluyo tıkanıyo 2 saatte bir emmek istiyor sizce yarın tekrar götüreyim mi doktora ? :KK43: tecrübeli anneler fikriniz nedir
Kelim ilacı olsa😊. Bizimki de benzer durumda sabah randevu aldım sonra göturmedim hastane ortamına girmesin diye. 2. ay asısına cağıracak sağlık ocağı. Orda bı gösteririm diyorum cağirınca. İçim de rahat değil. Hem doktor görsün istiyorum hem hastaneye götürmek istemiyorum 😔

Doktorumla görüştüm artık buhar ve aspiratör kullanma sadece sabah akşam nazalnem damlat dedi. Aklınızda bulunsun diye yazdım belki benim gibi süreç uzarsa
Teşekkür ederim paylaşım için. Aspiratör ü kaç gün kullandinız? Bizim bugün 9 gün olacak.

Medela çalma sipariş etmiştim geldi S Sariucurtma 😊. Kaynatabilirsem akşama denerim. Alır inşallah. Emziği beğenmedi. Geçen hafta burnu tikalı diye kısa kısa emince uykusunda lansinoh ile vereyim dedim oğurmüştü. Bakalım bunda ne yapacak😊.

X